2016 A Hologram for the King / Kral İçin Hologram (2016) - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2980210.jpg

Kral için Hologram - A Hologram for the King (2015)

Türü:
Dram
Yönetmen: Tom Tykwer
Senaryo: Dave Eggers (novel), Tom Tykwer (screenplay)

Oyuncular:
Tom Hanks
Sarita Choudhury
Sidse Babett Knudsen
Tracey Fairaway
Jane Perry

IMDb Sayfası

Filmin Fragmanı

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tam yorum: http://izleryazar.com/a-hologram-for-the-king-2016/

Beklentilerimi karşılayamayan baya düz bir film olmuş. Tom Tykwer'a böyle zayıf senaryo yakıştıramadım. Tom Hanks'in performansı harikaydı ve filmi zevkli hale getirdi ama galiba şu ana kadar izlediğim filmlerinden en az iyi olan buydu, yine de kötü değil. :)

6.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Tom Hanks hatrına izledik mecbur. Senaryo çok yetersiz, Tom Hanks'i oynamaya, usta yönetmen Tom Tykwer'ı ise, kamara arkasına geçmeye nasıl ikna ettiklerini pek anlamadım.

Arap kültürü, olumlu ve olumsuz yanları, Çin'in piyasayı yok edişi gibi temaları ele alan, ikinci yarıya bir de aşk hikayesi dahil eden basit bir film işte.

Tom Hanks'in oyunculuğu her zaman olduğu gibi güzeldi tabi ki. Yalnız Sarita Choudhury'ye Homeland ve Blindspot dizilerinden yüzüne aşina olduğum için Ortadoğulu bir kadını canlandırması haliyle pek inandırıcı gelmedi.

Tabii filmde Ortadoğulu bir kadın aktris yer alsa, Sarita Choudhury gibi anadan üryan takılamazdı. :)

Her neyse, izlerken Tom Hanks'i çok sevdiğim için sıkılmadım ama senaryonun da bir şey vaat etmediğini belirteyim.

6.5/10