Aşı Bilgi Paylaşım Platformu 💉

Sen nasil oldun bu arada? Iyi misin? 1 ay önce falan hastaydin sanirim.
Atlattım çok şükür. İlk birkaç gün özellikle öksürük ve kas ağrısı zorladı ama sonrasını rahat geçirdim ve karantina sürecimi tamamladım. Şu an herhangi bir belirti kalmadı hastalıkla alakalı...

Sen geçirmiş miydin? Teşekkür ederim bu arada sorduğun için. 🙏🏻
Ben İrlandaya gideceğim moderna grip ve omicron ve influenza aşısını karıştırıp aşı yapıyor @Sherlock @bazinga @Yakamoz-Asi
Reis sana bir şey şey olmaz, güçlü bir adamsın sen…

Atlattım çok şükür. İlk birkaç gün özellikle öksürük ve kas ağrısı zorladı ama sonrasını rahat geçirdim ve karantina sürecimi tamamladım. Şu an herhangi bir belirti kalmadı hastalıkla alakalı...

Yok, gecirmedim. Ama bu günlerde baya yakinima kadar geldi. Eleman pozitif cikti gecen cuma günü. Karantinada suan. Atlatmana sevindim, gecmis olsun. 🙏🏻

Reis sana bir şey şey olmaz, güçlü bir adamsın sen…
İrlanda ay farkına bakacak aşı konusunda 1.Dozdan sonra üç ay geçtimi diye 3.doz için

Yok, gecirmedim. Ama bu günlerde baya yakinima kadar geldi. Eleman pozitif cikti gecen cuma günü. Karantinada suan. Atlatmana sevindim, gecmis olsun. 🙏🏻
Hepimiz öyle veya böyle yakalanacağız gibi duruyor bu hastalığa, zaten hayatımızdan kalıcı olarak da çıkmayacak gibi gözüküyor. Sonsuza dek kapanmamız mümkün değil neticede, o yüzden mümkün olduğunca dikkat ederek hayatlarımıza devam edeceğiz. Tabii umarım yakalanmaz veya geçirmezsin, hiç gerek yok…

Tekrardan teşekkür ederim. 🙏🏻

İki doz aşı olmana şaşırdım açıkçası. Burada iyileşenler iyileştikten 6 ay sonra sadece tek doz aşılanıyorlar ve virüsü atlattıkları için iki doz aşı olmuş olarak kabul ediliyorlar. Şayet iyileşip iki doz aşı olduysan 3.'süne ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum.
Burada da önerilen tek doz aslında ama ABD ve AB ülkelerinin çoğunda iki doz gerekiyordu. Yurtdışına çıkışta sorun yaşamamak için olmuştum ekstra dozu. Gerçi yurtdışına da gidemedim ya neyse. :A

Şimdilik beklemede kalmaya devam edeceğim bakalım. Anca yurtdışı mevzusu dolayısıyla gerekirse olurum gibi. Ya da olmam gerektiği yönünde güçlü bir ek tavsiye gelirse...

• Beğendim
Reactions: kerem
Burada da önerilen tek doz aslında ama ABD ve AB ülkelerinin çoğunda iki doz gerekiyordu. Yurtdışına çıkışta sorun yaşamamak için olmuştum ekstra dozu. Gerçi yurtdışına da gidemedim ya neyse. :A

Şimdilik beklemede kalmaya devam edeceğim bakalım. Anca yurtdışı mevzusu dolayısıyla gerekirse olurum gibi. Ya da olmam gerektiği yönünde güçlü bir ek tavsiye gelirse...
İrlanda 4.Dozda istiyor @bazinga

Şimdi İrlanda 4 doz istiyor olmayanlara ağır kurallar uygulanacak

@bazinga İrlanda ne yapar bilmiyorum
Eylülde kural değiştirebilir
10 ayda 5 doz aşı olmayan özellikle Biontech ve moderna için geçerli
Aşısız sayabilir yada Eksik aşılı
------

@emreemreu

Son düzenleme: