Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

11792734.jpg

9 Kere Leyla

Tür:
Komedi
Süre: N/A

Yönetmen: Ezel Akay
Senaryo: Ezel Akay, Ozlem Lale, Ugur Saatci, Adnan Yildirim

Oyuncular:
Haluk Bilginer
Demet Akbag
Elçin Sangu
Firat Tanis

Puanlar:

Filmin Fragmanı:

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

• Beğendim
Reactions: Angelica and Dosi

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
Dün de "Hacivat ve Karagöz Neden Öldürüldü?" izledim. Şu an deli gibi Ezop izlemek istiyorum.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tam yorum: 9-kere-leyla-2020

Filmi dün akşam hiçbir yorum görmeden izledim ve baştan sona keyif aldım. Evet olmamışlıkları çok göze çarpsa da prodüksiyon, görüntü yönetimi, müzikler şahaneydi. Bu sabah sosyal medyanın filmi linç ettiğini görünce şoka uğradım. Eleştiriler fazlasıyla acımasız...

6/10

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060

Filmi dün akşam hiçbir yorum görmeden izledim ve baştan sona keyif aldım. Evet olmamışlıkları çok göze çarpsa da prodüksiyon, görüntü yönetimi, müzikler şahaneydi. Bu sabah sosyal medyanın filmi linç ettiğini görünce şoka uğradım. Eleştiriler fazlasıyla acımasız...

6/10
Ehh puanında öyle çokta keyifli değil Patron.

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Filmi izlemedim ama çok kötü eleştiriler var. Herhalde kadro Demet Akbağ Haluk Bilginer olunca beklenti çok yükseldi. Murat Soner'in videosunu izledim o da acımadan eleştirmiş.

ᴍᴜ̈ɴᴢᴇᴠɪ

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,211
Puanı
310

6/10
Boşuna dememişler insan sevdiği şeyi taşlar diye 😅😅😅

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
Konu Ezop olunca ben biraz yüksek beklentiler ile filme başladım. Birde yanına Haluk Bilginer, Demet Akbağ ve Elçin Sangu'yu da alınca bu beklentilerin yüksek olması çok normal bence. Filmin prodüksiyonu çok güzeldi. Ezop günümüze kendini çok güzel adapte edebilmiş.

Filmdeki ana beşli ayrı ayrı güzeldi. Kendilerinden beklenen performansları verebilmişler. Demet Akbağ ve Elçin Sangu'nun ayrı bir güzelliği vardı.

Film belki çoğu kişi tarafından anlaşılmamış olabilir ama özellikle mitoloji tutkunları anlatılmak istenenden zevk almıştır. Sonunda da anlaşıldığı gibi metaforları güzel kullanmışlar.

Görüntü ve müzik kalitesi olarak çok güzeldi. Ezop'un ben daha müziği kötü olan bir filmini görmedim. Sadece Adem'in bilinçaltı sahnelerinde müzik biraz daha az diyalog biraz daha fazla olabilirdi.

Genel olarak umduğumuz kadar iyi bir iş çıkmamış olabilir ama o kadar gömülecek kötülükte de değildi. Bu kadro ve Ezop'la daha iyisi gelebilirdi ama eldeki de idare eder.

6/10

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Konu Ezop olunca ben biraz yüksek beklentiler ile filme başladım. Birde yanına Haluk Bilginer, Demet Akbağ ve Elçin Sangu'yu da alınca bu beklentilerin yüksek olması çok normal bence. Filmin prodüksiyonu çok güzeldi. Ezop günümüze kendini çok güzel adapte edebilmiş.

Filmdeki ana beşli ayrı ayrı güzeldi. Kendilerinden beklenen performansları verebilmişler. Demet Akbağ ve Elçin Sangu'nun ayrı bir güzelliği vardı.

Film belki çoğu kişi tarafından anlaşılmamış olabilir ama özellikle mitoloji tutkunları anlatılmak istenenden zevk almıştır. Sonunda da anlaşıldığı gibi metaforları güzel kullanmışlar.

Görüntü ve müzik kalitesi olarak çok güzeldi. Ezop'un ben daha müziği kötü olan bir filmini görmedim. Sadece Adem'in bilinçaltı sahnelerinde müzik biraz daha az diyalog biraz daha fazla olabilirdi.

Genel olarak umduğumuz kadar iyi bir iş çıkmamış olabilir ama o kadar gömülecek kötülükte de değildi. Bu kadro ve Ezop'la daha iyisi gelebilirdi ama eldeki de idare eder.

6/10
Filmi izlemeyecektim zaman kaybı diye ama mitolojik meteforlar söz konusuysa boş bir vakitte aradan çıkarırım gibi..

• Beğendim
Reactions: mesmeso

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Dizi baya eleştiri almış. İzlemekten vazgeçtim şimdilik

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Normalde çok fazla kötü eleştiri aldığı için o kadar da kötü mü diye merak edip hep erteliyordum. Geçenlerde Demet Akbağ'ın 40'ta yeniden olsa yeniden oynarım dediğiyle karşılaştım, bugün izleyebildim.

Film gereğinden fazla kötü eleştirilmiş. Mükemmel bir film değil ama abarttıkları kadar da kötü değil. İlk 20 dakikası biraz sıkıcıydı ama sonradan Leyla'yı öldürme çalışmalarından sonra (biraz saçma bir tabir oldu ama :A) film açıldı.

Filmde Adem'in bilinçaltı sahneleri fazla uzundu ve neredeyse full müzikti. Oralarında sonlara doğru rahatsız oldum.

Leyla ve Nergis hariç herkesin öldüğü ve cehenneme gittikleri sahne çok eğlenceliydi. O kısımlarını çok beğendim. :A Bu arada Mahdum'un Leyla'nın oğlu çıkması garipti. :A

6.5/10

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,563
Puanı
1,060
Kalkıp da kimse bu filmi gerçekten beğendiğini söylemesin bana. Ben böyle saçma böyle aşırı absürt bir senaryo daha görmedim. Her şeyin bir sınırı var, komedinin de, absürtlüğünde fakat bu filmde o sınırlar aşılmayı bırak yok sayılmış. Koskoca Haluk Bilginer, Demet Akbağ böyle bir senaryonun içinde yer almayı nasıl kabul etmişler gerçekten şaşkınım.

Filmi zor tahammül edip bitirdim daha fazla yorum yapıp da tekrar tekrar sinirlenmek istemiyorum.

3/10

• Güldürdün
Reactions: Gerekli24