54. SİYAD Ödülleri'nde Adaylar Belli Oldu!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,951
Puanı
1,061
images

Türkiye'nin en önemli sinema organizasyonlarından biri olan ve bu yıl 54. kez düzenlenecek SİYAD (Sinema Yazarları Derneği) Ödülleri'nde adaylar belli oldu.

2021 yılında gösterime giren Türk yapımlarının değerlendirmeye alındığı törende Altın Portakal ödüllü 'Hayaletler' 9 adaylıkla başı çekerken 'Aşk, Büyü vs' ve 'Bilmemek' 7, 'Gölgeler İçinde' 6, 'Bağlılık Hasan', 'Bir Nefes Daha', 'Cemil Şov' ve 'İnsanlar İkiye Ayrılır' ise 5'er dalda adaylıkla öne çıkan diğer yapımlardan oldu.

Ödüller, mart ayında yapılacak törenle sahiplerini bulacak.

İşte adaylar:
20220204_151552.jpg

20220204_151554.jpg

20220204_151556.png

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,951
Puanı
1,061
Ve Burcu Biricik artık resmen SİYAD adayı bir oyuncu. :Z İnsanlar İkiye Ayrılır'ın her bir adaylığına sevindim ama kendisi adına aşırı verimli geçen bir yıldan sonra eleştirmenler nezdinde de karşılık alması ayrıca mutlu etti. Keşke film ve yönetmen beşlisine de girebilseymiş ama 5 adaylık da boru değil sonuçta. :Z

Aşk, Büyü vs., Bilmemek, Sen Ben Lenin gibi izlediğim filmleri görmek güzel. Her ne kadar Sen Ben Lenin'de sadece iki sahnesi olan Hasibe Eren'e adaylık verilmesini pek anlamlandıramasam da. :A Tabii Hayaletler, Gölgeler İçinde, Bir Nefes Daha, Cemil Şov gibi eksiklerim de var ama eskiden bu kadar festival filmine bile ulaşamadığımızı düşünürsek yine iyi bir skor.

Bu arada Bağlılık: Hasan derken???

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Vizyon görmeyenleri saymamışlar sanırım. O nedenle Okul Tıraşı ve İki Şafak Arasında gibi yılın en iyileri yer almamış. Bilmemek ve Hayaletler de geçen yıldan kalmalar...

Ana kategorilerde Aşk, Büyü vs kazanır umarım. İnsanlar İkiye Ayrılır ve Bilmemek'in de 1-2 ödül almaları mutlu eder...

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,951
Puanı
1,061
Vizyon görmeyenleri saymamışlar sanırım. O nedenle Okul Tıraşı ve İki Şafak Arasında gibi yılın en iyileri yer almamış. Bilmemek ve Hayaletler de geçen yıldan kalmalar...

Ana kategorilerde Aşk, Büyü vs kazanır umarım. İnsanlar İkiye Ayrılır ve Bilmemek'in de 1-2 ödül almaları mutlu eder...
Onlara ek olarak aslında 2021'de gösterime başlayan Çatlak da yok ama onu da yılın son haftası yayınlandığı için 2022'de değerlendirecekler galiba. :A

• Beğendim
Reactions: bazinga