Netflix 50M2 - Dizi Yorumları

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
1x3

Dizi hala asıl olaya girmeden gidiyor ve benim buna verdiğim süre doldu. 4. bölümde de aynı havada gidersek ben diziden büyük not kıracağım.

Gölge aradığı cevapların ilkini buldu. Artık vicdanı rahat bir şekilde geçmişi ile yüzleşecek. Bu bölümde bize birçok yönünü gösterdiler. İçindeki sevecen, komik, psikopat ve yardımsever kısımlarını gösterdiler bize. Karakterine bakarsak aşka da fazla düşkün birisi değil. Dilara ile nasıl çift olacaklar acaba?

Servet beklenen kırılmayı yaşadı. Bundan sonra büyük oynamaya başlar. Mümtaz'ı ben çok sevmiştim ama erken gitti.

Geçen bölüm Aysel'in böyle bir şey yapacağını anlamıştım ama görünce ben Civan'dan daha çok üzüldüm. Mesut'un yardımı ile birlikte Civan çok başka bir şeye dönüşebilir. Ben Gölge'yi ispiyonlayacak kişinin de Mesut olmasını bekliyorum.

Muhtar'ın azlığı bu bölüm beni üzdü. Olduğu her sahneyi severek izliyorum. Turan'ın kız isteme sahnesine de çok güldüm.

Genel olarak Burak&Selçuk kuzenlerinin kalitesinin altında gidiyoruz. İsimlerinin hakkını daha veremediler. Umarım hikayeyi oluşturma işini 4. bölümde bitirirler zira ikinci devre ben daha güzel bir dizi izlemek istiyorum.

7/10

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: bazinga

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
1x4

Diziye hikayeyi kurması için verdiğim süre sona erdi. Bundan sonra artık hikayeye girmeleri ve sonuca gitmemiz gerekiyor. Her bölüm farklı bir konunun başlaması can sıkıyor.

Bölümün yıldızı net bir şekilde Civan'dı. Özgür Emre Yıldırım komedide çok sevdiğim bir aktördü. Kendisi bir kez daha komedyenlerin çok iyi dram yapabileceğini göstermiş oldu. Hem Gölge ile hem de Aysel ile olan sahneleri çok güzeldi.

Gölge, Muhtar ve Turan üçlüsüne çok güldüm. Üç ismin kimyası çok güzel oluşmuş. Engin Öztürk'ün komedi kısmında onlara ayak uydurabilmesine sevindim.

Servet'in psikolojik problemleri ileride işimize yarayacak gibi. Bunları boşuna gösteriyor olamazlar. Artık diziye ağırlığını koyması gerek.

Umarım bu uyuşturucu işinin arkasından Servet veya Mesut çıkar yoksa çok gereksiz bir eklenti. Mesut ve Servet'in karşı karşıya geleceği sahne yakındır.

Dizinin artık ikinci yarısı başlıyor. Artık bir şeylerin değişip daha fazla aksiyon görmemiz lazım. Dizi zaten çok yavaş ilerliyor üstüne birde bazı sahneler çok koyu yazılınca insanın canı sıkılıyor.

7/10

Son düzenleme:

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
1x5

Dizide her şeyden biraz var ama hala hiçbir şeyden tam yok. İkinci devre başladı ama biz hala çok yavaş bölümler izliyoruz.

Gölge ve Yakup'un birlikte takıldığı sahneler çok güzeldi. İkilinin çekişmeleri hoşuma gidiyor. Bunlara Dilara'da eklenince güzel sahneler geliyor.

Servet, Özlem aracılığıyla da olsa sonunda Mesut ile bağlantı kurdu. Bu bölüm az daha Gölge'yi fark edeceklerdi. Yeni bölümde artık beklenen arayış sona erer.

Servet'in ruh sağlığının bozulduğu geçtiğimiz bölümlerde görmüştük. Bu bölümde terapi sahneleri ileride yaşayacağı kimlik değişikliğini bir göstergesi olabilir.

Ali Seçkiner Alıcı ağızda güzel bir tat bıraktı. Keşke kalıcı kadroda olsaydı.

Son üç bölümde dizi artık heyecanı arttırmalı.

7/10

Son düzenleme:

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x3

Yine çok iyi başlayıp bol güldüren fakat sonrasında karanlık işlere girmesiyle hızla gerileyen bir bölüm oldu.

Mümtaz mıydı neydi öldü herhalde. Servet de ölürse kurtuluruz inşallah bu işlerden.

Bu arada Servet'i oynayan oyuncu epey kötü oynuyor. O sahnelerin işlememesinde onun da payı yüksek. Parası neyse Müfit Kayacan'ı alsaydınız burada da oynasaydı. :A

7/10

• Beğendim
Reactions: mesmeso

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
1x6

Dizinin şu ana kadar en güzel bölümüydü. Aksiyondan çok komedi olarak öne çıktı.

Tapu sahnesine aşırı güldüm. Burak Aksak'ın kalitesi oralarda ortaya çıktı.

Dilara ve Gölge yavaştan yakınlaşmaya başladı. Sonlara doğru birlikteliği görürüz.

Servet artık Gölge'den haberdar. Son iki bölümde yüzleşmelere başlarız.

8/10

Son düzenleme:

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
@mesmeso61 Bölüm yorumlarındaki bazı spoiler içine mi alsan acaba? Dizi hakkında neler söylenmiş diye bakmak istiyorum ama kazara bazı gelişmeleri (pek detay vermesen de açık etmiş oluyorsun) görmek zorunda kalıyorum azıcık dikkat etsen?

• Beğendim
Reactions: mesmeso and MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
@mesmeso61 Bölüm yorumlarındaki bazı spoiler içine mi alsan acaba? Dizi hakkında neler söylenmiş diye bakmak istiyorum ama kazara bazı gelişmeleri (pek detay vermesen de açık etmiş oluyorsun) görmek zorunda kalıyorum azıcık dikkat etsen?
+5243... Diziye henüz başlayamadım ama konuya gelip puanlara bakmak istedim. Bir de ne göreyim, @mesmeso61 arkadaşımız tüm bölümleri açık açık uzun paragraflarla yorumlamış ve hiçbirini spoiler kutucuğuna almamış... :A Aynısını Şeref Bey'de de yapmış. Yani bölümlerle ilgili detaylar içeren mesajları spoiler kutucuğuna almak forumun kritik kurallarından birisi. Ki konuyla ilgili hassas insanlar var bu platformda (örnek ben... ) Lütfen dostum mesajlarını kutucuğa al ya... :A

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: Aserat and mesmeso

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
Tamamdır bir düzenleme yapayım.

• Beğendim
Reactions: Aserat and MEnes

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
1x8

Değişik bir sezon finali oldu. Ucu çok açık bitti.

Gölge tam aradığı şefkati buldu derken tekrar bir karanlığın içine çekildi. Dilara ona çok iyi gelecekti ama kavuşmaları biraz zaman alacak. Sonda kimsenin vurulacağını düşünmüyorum. Belki Civan gelmiş olabilir.

Civan hayvan gibi bir karakter gelişimi yaşadı. Gölge'nin dediği gibi silik birisi olmaktan çıktı artık oyun kuran birisi haline geldi. Babasını öldürecek kadar gözü kararttı. Mahallede Mesut'un yerine geçer.

Yakup sonunda içindekileri döktü ama boşa. Adamda öldürdüğüne göre hepten kötü tarafa çalışmaya başlar.

Dizi genel olarak ortanın bir üstü seviyesinde bir sezon geçirdi. Çok kötü değil ama kesinlikle daha iyi olabilirdi. Yeni sezonda dizinin teması biraz daha açık olursa güzel şeyler izleyebiliriz.

Bölüm: 7/10

Sezon: 7/10

• Beğendim
Reactions: bazinga

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
İlk bölümü aşırı mafyatik olduğu için pek sevmemiştim ve hatta sonrasını izlemesem mi diye düşündüm ama iyi ki devam etmişim çünkü mahalle sahneleri ve asıl hikayeye girişle açılmaya başladı. Özellikle ikinci yarısı ilk 4'ten daha iyiydi diyebilirim. Genel olarak bu dizi için nötrüm yani çok hayran kaldım diyemem ama kesinlikle kötü bir yapım da değildi. Sanırım komedisi biraz daha fazla olsa biraz daha memnun kalabilirdim. Evet ana hikaye de önemliydi ama Bana Masal Anlatma, Kara Bela gibi işleri düşününce Burak Aksak'tan bir tık daha komik bir iş bekliyordum.

Engin Öztürk kendi çapında gayet iyiydi umarım gelecek sezon daha çok komedi sahnesi yazılır umarım. Aybüke Pusat'ın oyunculuğu için pek yorum yapamayacağım çünkü kendini göstereceği aman aman sahnesi olmadı. Yine de kendince kotarmış diyebilirim göze batan bir hatası olmadı. Kürşat Alnıaçık yer yer fazla abartıya kaçmış o yüzden kendisine pek ısınamadım. Zaten asıl marifet yan kadrodan (Cengiz Bozkurt, Yiğit Kirazcı, Özgür Emre Yıldırım, Tolga Tekin ve Tuncay Beyazıt) çıkmış ki özellikle Muhtar-Turan diyalogları bayağı eğlenceliydi ve dizinin komedi yönünü bayağı sırtlandılar. :A

Sezon finali bayağı ucu açık bitti. Anlaşılan 2. sezon onayına bayağı güvenmişler. Hoş ilk Türkiye dizilerinden olduğu için iptal edileceğini de sanmıyorum o yüzden normal. Gölge'nin annesinin yaşadığını öğrendik, mahalle yıkımın eşiğine geldi, Mesut hapsi boyladı ve Civan da babasını (zaten en komik sahneler ondan çıkıyordu gelecek sezon iyice komediyi kısmasalar bari) öldürdü. Yine de bunlardan 8 bölümlük daha malzeme çıkar mı merak ediyorum.

Bu arada Yakup'un Adem'in evini nasıl bulduğunu da anlayamadım orası bayağı bir aceleye gelmiş gibi.

Sonuç olarak Bir Başkadır gibi dizi çıtasını bayağı yükselten bir işten sonra geldiği için o yükselişi devam ettirememiş elbette ama sosyal medyada gömüldüğü kadar vasat bir iş de değil. Zaten halkımız sırf Netflix popüler diye gereksiz linç etmeye bayılıyor. Onlara kalsa Netflix'in her işi çöp ama niyeyse her işe de ilk bunlar saldırır. Neyse bundan sonra gelecek yeni dizinin Fatma olması dileğiyle yorumumu noktalıyorum. :A

6/10

• Beğendim
Reactions: mesmeso and bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sonraki bölüm yorumlarını tek tek yapmaya fırsatım olmadı ama sezonun ikinci yarısı bence de ilkinden daha iyiydi. Hem karanlık taraftaki senaryo biraz daha ilgi çekici olmaya başladı hem de Gölge'nin komik yanlarını da gördük az çok. Tabii Muhtar ve Turan'ın sahneleri kadar olamaz. Müthiş ikiliydi. :A

Diziyle ilgili sezon yorumunu şurada yaptım: https://izleryazar.com/50m2-1-sezon/

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Sonraki bölüm yorumlarını tek tek yapmaya fırsatım olmadı ama sezonun ikinci yarısı bence de ilkinden daha iyiydi. Hem karanlık taraftaki senaryo biraz daha ilgi çekici olmaya başladı hem de Gölge'nin komik yanlarını da gördük az çok. Tabii Muhtar ve Turan'ın sahneleri kadar olamaz. Müthiş ikiliydi. :A

Diziyle ilgili sezon yorumunu şurada yaptım: https://izleryazar.com/50m2-1-sezon/
6.9'sa hiç denemeyim sağ ol yorumlar için :A

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,773
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Normalde izlemeyi düşünmüyordum ama Instagram'da önüme çıkınca izleyesim geldi ve az önce bitirdim tüm bölümleri. Çoğu olayları son bölüme saklamışlar, ama yine ucu açık şekilde bitti. Keşke tek sezon olarak kalmasaydı ve ikinci sezonu olsaydı.
Kürşat Alnıaçık kötü karakterleri oynamak için gelmiş sanki dünyaya. :A Deli Yürek, Sakarya Fırat ve Kurşun'dan sonra burada da Servet karakteri ile iyi bir iş çıkarmış. Gürkan Uygun ile de karşılıklı sahneleri iyiydi. Yeni sezon olsaydı eğer son sahnede tek kurşun çıktığından onun öleceğini düşünürdüm. :A

Sevdiği kız terk etti diye önce Mesut'a, sonrada Servet'in yanında çalışan daha doğrusu kuklası olan Civan'a acayip sinir oldum. Sonunda da babasını öldürdü. :( 8 bölüm boyunca yaptığı tek iyi şey Mesut'u ihbar etmekti. :A

Yakup şüphelerinde haklıydı ve delil de buldu ama Gölge'yi kurtarmak için katil oldu. Bu hikayede yanan isimlerden birisi. Civan'a da gerçekleri söylediği sahne iyiydi.

Senetleri çalma operasyonunda ve son bölümde Servat'in ofisindeki diyalogları ile Muhtar ve Turan'ı izlemek güzeldi, iyi bir ikili olmuşlardı.... Daha da izlemek isterdim doğrusu.

Bu arada, Özlem'e ne oldu acaba? En son Gölge ile Mesut'un mekanında buluşmalardı ve "daha iyi planlarım var" deyip geçtiler. Onu da görseydik keşke.

Finalin son sahnesinde Gölge'nin annesinin ölmediğini öğrendiğimiz gibi gerçek adını da öğrenseydik keşke. :A Eğer Yeni sezon olsa hikaye buradan ve Gölge ile Dilara arasındaki ilişkiden gidebilirdi. Keşke Engin Öztürk'ün performansı da çok iyiydi.

• Beğendim
Reactions: Angelica