Bu akşam ne izleyeceksiniz/izlediniz?

• Alparslan: Büyük Selçuklu | TRT1

Oy: 0 0.0%
  • Bir Küçük Gün Işığı (Final) | ATV

• Survivor 2023 | TV8

• Diğer (Lütfen Belirtiniz)

• TV İzlemeyeceğim/İzlemedim

• Kullanılan toplam oy
    12
  • Anket kapatılmış .

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Yalı Çapkını daha ilk bölümden kızlarını döven babayla başladı ama Ömer'de bu kadar şiddet hiç yaşanmadı. Daha sakin bir hikaye vardı, gerginlikler yaşanıyordu ama bu kadar değildi. Mesela annem diziyi her hafta ilgiyle izlese de dün akşam sıkıldığını belirtti çünkü gittikçe iç karartıcı bir hal alıyor. Rakiplerin gelmesi de düşüşte az da olsa etkili olmuştur ama onlar varken de 6 bandına çıkmıştı zaten. :A
------

5 reytingi bile geçemediğine göre çoktan bitmiş tükenmiş o sevda. :A
Daha ilk bölümde öyleyse o zaman Kızılcığı geçtiğinde şidette yer verip Reyting artırma hamleleri diye ağlamayacaktın :A çelişkin gözlerimi yaşartıyor.
Neyse diğer arkadaşlar sana yeterine yüklenecekler haklı olarak. Ben eksik kalayım :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,461
Puanı
1,061
Yalı Çapkını daha ilk bölümden kızlarını döven babayla başladı ama Ömer'de bu kadar şiddet hiç yaşanmadı. Daha sakin bir hikaye vardı, gerginlikler yaşanıyordu ama bu kadar değildi. Mesela annem diziyi her hafta ilgiyle izlese de dün akşam sıkıldığını belirtti çünkü gittikçe iç karartıcı bir hal alıyor. Rakiplerin gelmesi de düşüşte az da olsa etkili olmuştur ama onlar varken de 6 bandına çıkmıştı zaten. :A
------

5 reytingi bile geçemediğine göre çoktan bitmiş tükenmiş o sevda. :A
Başrolü ilk bölümden beri annesi dövüp itip kakıyor, 5 çocuklu kadın var psikolojisi nasıl allah bilir yani kadına şiddet illa fiziksel olmak zorunda değil yani Gülseren dizilerinde fiziksel olmasa da illa şiddet vardır hep :A

• Beğendim
Reactions: Angelica

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,091
Puanı
1,060
Ömer izledim.

Güzelim senaryoyu berbat ettiler. Alt tarafı bizim kültürümüze uyarlayacaktınız.

Orjinal dizide neredeyse hiç olmayan Kavga, şiddet, orjinalinde olmayıp entrikayı arttırıcı karakterler (Haluk), orjinalinden 180 derece zıt karakterler(Hakan), 3-5 bölümde çıkması gerekirken halen devam eden karakterler(Süreyya)

Ailece izlemesek çoktan bırakmıştım.

Mehmetcim bizim kültürümüz böyle bunu bir türlü anlayamadınız
------

Shtisel 1. Sezon trailer

Bu diziden

Hakan Yaman'ı dövdü - Ömer dizisi

Bu diziyi yapmayı nasıl başardınız? Bravo...😠

mehmetcim uyarlama ikisini aynı bekleme bence

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,619
Puanı
1,061
Son 2 sezonu saçmalıklarla dolu diziyi uçan süpürgeye bindirip postalamayı başardık :A Tüm rakiplerinin gerisinde kalmasını geçtim az kalsın eksi yazıyormuş, en azından kör topal da olsa bir finali oldu mazallah yeni sezon onayı çıksa 5 bölüm sonra finalsiz biterdi :F

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,091
Puanı
1,060
Oyuncu kadrosunun hatrına izliyorum şu an.

Orjinalinde de Hanine(Yaman), Lippe(Hakan)'dan tokat yiyordu ama bizdeki gibi eşek sudan gelinceye kadar dövmüyordu. Bir de 2. Sezon konusuydu bu. Ömer ile Gamze gibi gizlice evlenmişti Ruchami(Emine) ile Hanine(Yaman). Bunu öğrendiği zaman.

Mehmetcim sen galiba orjinali ile bire bir gitsin mi istiyorsun öyle birşey olmaz ki izlediğin için orjinalini kıyaslayarak izliyorsun adı üstünde uyarlama ikisi aynı olmaz farklı olacak elbette

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
365
Puanı
75
Mehmetcim sen galiba orjinali ile bire bir gitsin mi istiyorsun öyle birşey olmaz ki izlediğin için orjinalini kıyaslayarak izliyorsun adı üstünde uyarlama ikisi aynı olmaz farklı olacak elbette
Aynısı olsun gibi derdim tabii ki yok, 3 sezon boyunca 2 - 3 sahnedeki tokat haricinde şiddetin kırıntısı olmayan dizinin uyarlamasında özellikle son bölümdekiler başta olmak üzere en başından beri olan fiziksel ve psikolojik şiddet sahnelerini eleştirmek her iki diziyi izleyen biri olarak hakkım diye düşünüyorum.

• Beğendim
Reactions: Angelica

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Daha ilk bölümde öyleyse o zaman Kızılcığı geçtiğinde şidette yer verip Reyting artırma hamleleri diye ağlamayacaktın :A çelişkin gözlerimi yaşartıyor.
Neyse diğer arkadaşlar sana yeterine yüklenecekler haklı olarak. Ben eksik kalayım :A
Şiddet sahneleri en baştan beri vardı ama belli bir dozda sınırlı görünüyordu oysa Kızılcık tarafından bozguna uğratıldıktan sonra (rakibin şiddet sahnesi dolayısıyla izlendiğini düşündükleri için) daha çok ve sert şeyler yazmaya başladılar bunun neresi çelişki anlamadım. :A Çok şükür gözümüz kulağımız var ki bu aymazlığı fark ediyoruz. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi and 12.Adam

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,091
Puanı
1,060
Aynısı olsun gibi derdim tabii ki yok, 3 sezon boyunca 2 - 3 sahnedeki tokat haricinde şiddetin kırıntısı olmayan dizinin uyarlamasında özellikle son bölümdekiler başta olmak üzere en başından beri olan fiziksel ve psikolojik şiddet sahnelerini eleştirmek her iki diziyi izleyen biri olarak hakkım diye düşünüyorum.

Tabii ki öyle ama takip ediyorum yorumlarını ben özellikle son bölümde kıyaslarak yorumlamışsın ona dedim

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060
Mükemmel bir gün. :Z

apple-core-is-thrown-into-trash-food-waste-white-background-isolate_420001-2044.jpg
Sahi, Elma ile aynı günde başlayan 8. Gün biteli kaç gün, hafta, ay, yıl oldu? 🤔:A

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,461
Puanı
1,061
Son 2 sezonu saçmalıklarla dolu diziyi uçan süpürgeye bindirip postalamayı başardık :A Tüm rakiplerinin gerisinde kalmasını geçtim az kalsın eksi yazıyormuş, en azından kör topal da olsa bir finali oldu mazallah yeni sezon onayı çıksa 5 bölüm sonra finalsiz biterdi :F
Anladık elemli kederlisin de fox un hangi dizisi elmadan çok izleniyor da bitsin :eek:

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,623
Puanı
1,060
Yasak Elma üç grupta da oranlarını arttırarak güzel bir şekilde noktalamış serüvenini, tebrik ederim.

Carpe Diem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,293
Puanı
860
Yasak Elma üç grupta da oranlarını artırarak ekrana veda etmiş. Pazartesi günlerimiz çok boş geçicek. Her güzel şeyin bir sonu var çok sevdiğim, ben de çok anısı olan bir proje olarak kalıcak. :bhr: :T . 6 sezon boyunca tüm antiler hasetlikten kendilerini yediler durdular :F :F :Z.

Ömer ne oldu da böyle düşüşe geçti acaba :A :A

Veda Mektubu, yakında veda edicek anlaşılan :A

Bir Küçük Gün Işığı tırt oranlarla bitmiş Seray Kaya kurtardı kendini sonunda :Z

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,352
Puanı
1,060
Alparslan Büyük Selçuklu 5.64'e yükselmiş ama yetersiz.

Ömer 5.65'e düşmüş yeni sezonda senaryosunu düzeltmezse işi zor.

Ah canım Yasak Elma'm. Halen inanamıyorum büyük final olduğuna. :T 4.66 alarak güzel bitirmişiz hakkımız en az 7 idi ama seyirci şaşırtmıyor yine asla!

Bir Küçük Gün Işığı 3.65'e yükselmiş sonu etkileyici bitti dizi bozsa da bir ara çok.

Veda Mektubu 2.74'e düşmüş. Yaz boyu devam ettirmeli kanal.

• Beğendim
Reactions: Mehmet Can