4 Kasım 2013 Pazartesi Reyting Sonuçları

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,707
Puanı
1,060
o ses yine çok komikti gökhan çok tatlı:Dbu sene gökhanı,ebruyu ve hadiseyi tutuyorum:Dmurat inşallah 4.cü olur da görür gününü:-)yasemin ilk 4e kalır bence çok büyük sesi var kazanabilir de benim favorilerimden birisi
o ses total 11.51 reytinge ab 13.61e çıkmış uçuyo çok iyi ya:gangnam:
karadayı da total 9.83 reyting ab 9.99 reytingle çok iyi gitmiş yine tebrikler:)
recep ivedik total 4.37 almış hala çok izleniyor abde 3 almış
büyük risk çok güzel yarışma artık hergün izliyorum oranlarıda gayet iyi total 2.74 ab 3.92:cool:
kanald nin filmi 3.26 reyting alabilmiş bu sefer absi kötü , fatih te total 1.19 ab 1.1 dizinin bu kadar batacağı kimin aklına gelirdi

eros

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,439
Puanı
559
Fatih berbat gitmiş hemen final lazım
oses ve karadayı da güzel gitmişler
fox gündüz kuşağıyla yine döktürmüş
napçaz şimdi de kötü gitmiş

Lordly

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
1,186
Puanı
284
Dün aksam ki Reklam polemigine cevaben;

O Ses Türkiye Reklam Süresi: 40 dakika
O Ses Türkiye Özet Reklam Süresi: 13 dakika
Karadayi Reklam Süresi: 60 dakika
Özet: reklam yok

O Ses'in Özet süresi 1 saat 5 dakika'ymis :D masallah özet degil bölümü tekrar yayinliyorlar :D
O Ses Yeni Bölüm süresi: 1 saat 50 dakika
Karadayi Özet süresi: 42 dakika
Karadayi yeni bölüm: 2 saat 12 dakika (reklamdan sonraki sahne tekrarlari dahil, youtube 2 saat 8 dakika)

Forumda kimsenin mi matematiği yok yahu. :F

Bir kanalın 1 saat içinde reklam verme hakkı 12 dakika. Reklamla birlikte dizi fragmanları var. Yaklaşık 1 dakika. Ve star sağolsun 2 dizinin fragmanını yayınladı reklamda hatta 3 bile olmuştur belki. Aramızda kalsın, medcezir, my, maç...

Yani O Ses'in en az 45 dakika vermesi gerek.

Yani Karadayı'ya nasıl 15x4=60 şeklinde kıyak geçtiysen O sese de 15x3=45 diye geçecektin. :)))))))))

Özet reklamı konusunda da Karadayı özeti bitiriyor jeneriği girip reklama dalıyo ya o reklamdan kazanılan para özetin reytinginden kazanılan para. :)

O Ses özetin 15.dakkasında reklam verdi sanırım. Bunun nedeni de Karadayının 45 dakikada kazandığı reytingi O ses 15 dakikada kazanıyor. :F:F

Zaten O sesin yüksek özet reytiglerine bakarsak ve 2 hafta önce Karadayı'nın O ses'in özetini a/b'de geçememesini de düşünürsek gayet mantıklı. :F

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,200
Puanı
1,061
Forumda kimsenin mi matematiği yok yahu. :F

Bir kanalın 1 saat içinde reklam verme hakkı 12 dakika. Reklamla birlikte dizi fragmanları var. Yaklaşık 1 dakika. Ve star sağolsun 2 dizinin fragmanını yayınladı reklamda hatta 3 bile olmuştur belki. Aramızda kalsın, medcezir, my, maç...

Yani O Ses'in en az 45 dakika vermesi gerek.

Yani Karadayı'ya nasıl 15x4=60 şeklinde kıyak geçtiysen O sese de 15x3=45 diye geçecektin. :)))))))))

Özet reklamı konusunda da Karadayı özeti bitiriyor jeneriği girip reklama dalıyo ya o reklamdan kazanılan para özetin reytinginden kazanılan para. :)

O Ses özetin 15.dakkasında reklam verdi sanırım. Bunun nedeni de Karadayının 45 dakikada kazandığı reytingi O ses 15 dakikada kazanıyor. :F:F

Zaten O sesin yüksek özet reytiglerine bakarsak ve 2 hafta önce Karadayı'nın O ses'in özetini a/b'de geçememesini de düşünürsek gayet mantıklı. :F

Ben o rakamlari uydurmadim, reyting sonuclarindan hesapladim. Yani Star dedigin 45 dk. reklam vermedi :F

Lordly

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
1,186
Puanı
284
Ben o rakamlari uydurmadim, reyting sonuclarindan hesapladim. Yani Star dedigin 45 dk. reklam vermedi :F

Reyting sonuçlarından hesaplandığını ilkdefa gördüm ne hikmetse Karadayı düz hesap oluryor O ses'in reklamı az çıkıyor. :F Ben programı izledim daha ne olsun en az 45 net. :F

O ses 5 dakka reklam verse bile Karadayı'nın 1 saatlik reklam parasını karşılar. :F

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,200
Puanı
1,061
Reyting sonuçlarından hesaplandığını ilkdefa gördüm ne hikmetse Karadayı düz hesap oluryor O ses'in reklamı az çıkıyor. :F Ben programı izledim daha ne olsun en az 45 net. :F

O ses 5 dakka reklam verse bile Karadayı'nın 1 saatlik reklam parasını karşılar. :F

Güzel kardesim.
Benim daha önce yaptigim reyting analizlerini görmedin sanirim?
TNS'de Baslangic ve Bitis saatleri arasindaki süre = YAYIN süresidir
SBT'de ise programin has süresi gösteriliyor. Yani PROGRAM süresi
Yayin süresinden Program süresini cikarirsin, sana cikarir REKLAM süresi.

Bu hesaplamaya göre Acun'un Yeni Bölüm reklam süresi 40 dakika cikiyor. Saniye bazina ineceksek vah halimize. 40 dakika 12 saniyeydi yanlis hatirlamiyorsam. Hesaplama yaptigim dosyayi silmisim ;) Karadayi 59 dakika 48 saniye gibi birseydi.

Birseyleri iddia edip dikkat cekmeye calisiyorsun ama elinde kanit bile yok. Öyle havadan atip rakamlari uyduracak kadar düsmedim cok sükür.
Reklam parasi konusuna bu konuda girmem yanlis olur, ama elinde kanit olmadigi icin birseyleri atmak senin isin tabi.

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,707
Puanı
1,060
ya hala reklam tartışması mı yapıyosunuz ya bırakın artık böyle şeyleri starda atvde her saat diliminde 12-15dk. arası reklamını verdiler o ses 20:00-21:00 arası özette reklamı verdi karadayı ise jenerikten sonra verdiği için yeni bölümde vermiş sayılıyo ama reklamlar reytinglere girmediği için iki yapımında reytinglerini düşürmüyolar boşuna tartışıyosunuz

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
@Yakamoz-Asi Baktım sürelerine haklısın. Zaten her hafta yaptığın analizler sonucunda sana inanmasaydım taş olurdum. :D

İki yol var. Ya senin gibi kanıtlarla konuşup karşı tarafı bile ikna edeceksin.

Ya da aklına ne gelirse söyleyip ancak sevdiği dizileri övdüğün kişiler tarafından haklı bulunup beğenileceksin.

Malesef kanıtlar olsa bile forumda bunu anlamayacak çok kişi var. :):)

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,707
Puanı
1,060
ya gerçekten reklam süresinden dolayı mı geçtiğini sanıyosunuz eğer öyleyse çok yanılıyosunuz reklamlar girmediği için reytinglere bişey olmazdı o ses en fazla 0.2-0.3 düşerdi belki e?yine geçemeyecekti karadayı niye tartışıyosunuz anlamadım(b)

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,200
Puanı
1,061
ya gerçekten reklam süresinden dolayı mı geçtiğini sanıyosunuz eğer öyleyse çok yanılıyosunuz reklamlar girmediği için reytinglere bişey olmazdı o ses en fazla 0.2-0.3 düşerdi belki e?yine geçemeyecekti karadayı niye tartışıyosunuz anlamadım(b)

Öyle birsey iddia eden yok ortada. Neyse, uzatmaya gerek yok.