30 Haziran 2014 Pazartesi Reyting Sonuçları

yakup09

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,651
Puanı
1,049
:eek:ulan istanbul sen ne yaptın! :eek: çok ama çok başarılı gitmiş, total 6 aklımın ucundan geçmezken 6 görmek, ab 8.5 lere çıkmış. helal olsun demekten başka dencek bi şey yok bence. kesinlikle bu oranları sonuna kadar hakediyor..:) ve kaçak gelinleri 2 ye katlamış resmen. :D

kaçak gelinlerin tkr reytinglerini bastıra bastıra hergün usanmadan yorumlayanlar, bu reytinglere çok şaşıracak ve üzülecek:F beklenilen patlamayı yapamamış kg :A

avatar çok başarılı gitmiş, zaten bekleniliyodu.. :)

ilker bitiş saatine nazaran iyi gidiyor. kimse bu ayın o saatinde 5 rtg falan beklemesin. :)

şoray uzunla 7, beklentinin üstünde bence. :D

nihat hoca iyi gidiyor ama iftar kısmının sahurun gerisinde kalması şaşırtıcı.. :)

star ana haber çok kötü gitmeye devam ediyor..:)))

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,685
Puanı
1,060
Öyle ya da öyle Kaçak Gelinler 8.40 alsaydı herhalde sakince tebrik etmeyecektin. Çünkü herkes şaşırdı sonuçlara. :)
tamam 8.4 almış çok iyi oran ama bir de şu var kg yarım saat erken başlayıp 1 saat erken bitmiş ve aralarında tüm kişilerde 0.8 fark var yani eğer aynı zamanda bitseydi kg geçme ihtimali totalde baya yüksek

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,873
Puanı
1,061
Ulan İstanbul çok şaşırttı. Bu kadar yükselebilecek havayı görmemiştim dizide. Tebrikler.
Kaçak Gelinler erkan başlayıp erken bitiyor. Ulan İstanbul'a da kesinlikle izleyici kazandırmıştır. Bir dahakine daha geç bitsin diyeceğimde süre çok uzun değil dizinin. AB grubunda beklentinin çok altında ancak diğer iki grup beklentileri karşılamış gibi.
Yalnız iki kanalada benden tavsiye bu kadar çok tekrar vermeyin artık. İzleyici tekrarlardan hem sıkılabilir hemde tekrarlara güvenip yeni bölümü izlemeyebilir.

Dikkat etmemişsin galiba dün Ulan İstanbul bittiģi de Kaçak Gelinler devam ediyordu :) Nasil bu kadar uzadi anlamadm​

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Şimdi inandırıcılığa gelirsek her diziden inanırıcı olmayan şeyler çıkar. Bu bir neden değil bence. İzleyici en çok o sahneleri beğendi çünkü.
Her dizide inandırıcı olmayan unsurlar vardır. Önemli olan bunu ne kadar abartmak.

3 gelinin aynı saatte aynı günde aynı havalimanında buluşması hayalcilik sınırlarını baya bi zorluyor. :)

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,685
Puanı
1,060
Ulan İstanbul çok şaşırttı. Bu kadar yükselebilecek havayı görmemiştim dizide. Tebrikler.
Kaçak Gelinler erkan başlayıp erken bitiyor. Ulan İstanbul'a da kesinlikle izleyici kazandırmıştır. Bir dahakine daha geç bitsin diyeceğimde süre çok uzun değil dizinin. AB grubunda beklentinin çok altında ancak diğer iki grup beklentileri karşılamış gibi.
Yalnız iki kanalada benden tavsiye bu kadar çok tekrar vermeyin artık. İzleyici tekrarlardan hem sıkılabilir hemde tekrarlara güvenip yeni bölümü izlemeyebilir.

Dikkat etmemişsin galiba dün Ulan İstanbul bittiģi de Kaçak Gelinler devam ediyordu :) Nasil bu kadar uzadi anlamadm
o tkr onun :)

gizem ak

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,826
Puanı
360
Ulan Istanbul kis sezonundada devam eder kendi gununde

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,873
Puanı
1,061
o tkr onun :)

Yeni bölüm yaziyodu o zaman ikinci bölümün tekrarını yeni bölüm diye veriyordu :)

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
tamam 8.4 almış çok iyi oran ama bir de şu var kg yarım saat erken başlayıp 1 saat erken bitmiş ve aralarında tüm kişilerde 0.8 fark var yani eğer aynı zamanda bitseydi kg geçme ihtimali totalde baya yüksek
İhtimal düşük ya da yüksek geçedi sonuç olarak. Biz sonuçlara odaklanmalıyız, varsayımlara değil. :)

Yeni bölümler 9 dakika ara ile başlamış, sadece Ulan İstanbulun süresi 30 dakika kadar uzunmuş. Çünkü sen 15 dakikasını Kaçak Gelinlerin bitiş reklamını, 15 dakika da Ulan İstanbulun bitiş reklamını say. ;)

Ayrıca 30 dakika yüzünden de kimse o kadar seyirci kazanmaz, senin için rakam olarak 0.80 küçük geliyor ama insan olarak baktığımızda ne kadar çok geldiğini görüyoruz.

Ayrıca kanallar bizim bilmediğimiz çok şeyi biliyor. Star eğer böyle düşünüyorsa dizinin süresini uzatmalarını söyler.

İlave olarak Kaçak Gelinler dev avantaj ile başladı. Özet ile seyirci çekmek çocuk oyuncağı. Direkt yeni bölüm girince seyirci çekmek bir o kadar zor. Bunu da hesaba katalım. :)

yakup09

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,651
Puanı
1,049
eee bak gün gelir devran döner.:F bi aralar biü hem reklamsız gidip hem de öbgzk'den 30 dk sonra bitince ben bu yorumları yazdığımda, ben reytinge bakarım vs sözler serf ediyodun. şimdi saatlerle epk bi haşır neşir olmuşsun. :F ulan istanbul 2 ye katlamış resmen bahanelere gerek yok :)))))

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,685
Puanı
1,060
İhtimal düşük ya da yüksek geçedi sonuç olarak. Biz sonuçlara odaklanmalıyız, varsayımlara değil. :)

Yeni bölümler 9 dakika ara ile başlamış, sadece Ulan İstanbulun süresi 30 dakika kadar uzunmuş. Çünkü sen 15 dakikasını Kaçak Gelinlerin bitiş reklamını, 15 dakika da Ulan İstanbulun bitiş reklamını say. ;)

Ayrıca 30 dakika yüzünden de kimse yaklaşık 800.000 seyirci kazanmaz, senin için rakam olarak 0.80 küçük geliyor ama insan olarak baktığımızda ne kadar çok geldiğini görüyoruz.

Ayrıca kanallar bizim bilmediğimiz çok şeyi biliyor. Star eğer böyle düşünüyorsa dizinin süresini uzatmalarını söyler.

İlave olarak Kaçak Gelinler dev avantaj ile başladı. Özet ile seyirci çekmek çocuk oyuncağı. Direkt yeni bölüm girince seyirci çekmek bir o kadar zor. Bunu da hesaba katalım. :)
aynen biz sonuçlara bakalım zaten ben de öyle olsaydı böyle olsaydı pek demem ulan istanbul kg i geçmiş bukadar ben kabullenmemezlik etmem :)

eee bak gün gelir devran döner.:F bi aralar biü hem reklamsız gidip hem de öbgzk'den 30 dk sonra bitince ben bu yorumları yazdığımda, ben reytinge bakarım vs sözler serf ediyodun. şimdi saatlerle epk bi haşır neşir olmuşsun. :F ulan istanbul 2 ye katlamış resmen bahanelere gerek yok :)))))
aynı yorumu sana da yazayım:
aynen biz sonuçlara bakalım zaten ben de öyle olsaydı böyle olsaydı pek demem ulan istanbul kg i geçmiş bukadar ben kabullenmemezlik etmem :)

Reaksiyon puanı
8,677
Puanı
860
Her dizide inandırıcı olmayan unsurlar vardır. Önemli olan bunu ne kadar abartmak.

3 gelinin aynı saatte aynı günde aynı havalimanında buluşması hayalcilik sınırlarını baya bi zorluyor. :)
Dizinin konusu o işte. Üçü aynı havalinanında karşılaşmasa nasıl tanışacaklar.

Kimse kusura bakmasın ama forumda şu psikoloji var. Reytinglerde geride kalan yapımı iğneleyici yada şöyle böyle kelimelerle aşağıya çekmeye başlıyorlar. Bunu herkes çok iyi biliyor.
Eğer Kaçak Gelinler Ulan İstanbul'a fark atsaydı aynı şeyler Ulan İstanbul için söylenecekti. Yapmayın arkadaşlar...

Kaçak Gelinler geçen haftaya göre reytinglerini epey arttırmış mı ? Arttırmış. Ancak forumda bu görülmüyor. Ulan İstanbul'un gerisinde kaldığına bakılıyor sadece.

yakup09

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,651
Puanı
1,049

aynı yorumu sana da yazayım:
tamam etmezsin sen:F

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,685
Puanı
1,060

Kimse kusura bakmasın ama forumda şu psikoloji var. Reytinglerde geride kalan yapımı iğneleyici yada şöyle böyle kelimelerle aşağıya çekmeye başlıyorlar. Bunu herkes çok iyi biliyor.
Eğer Kaçak Gelinler Ulan İstanbul'a fark atsaydı aynı şeyler Ulan İstanbul için söylenecekti. Yapmayın arkadaşlar...

Kaçak Gelinler geçen haftaya göre reytinglerini epey arttırmış mı ? Arttırmış. Ancak forumda bu görülmüyor. Ulan İstanbul'un gerisinde kaldığına bakılıyor sadece.
+1

yakup09

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,651
Puanı
1,049

forumda kanala göre diziyi iğneleyen ya da yüceltenler daha şiddetli bence ilk onlara odaklanılmalı. :))

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061

Ben de şöyle bir psikoloji olduğunu düşünüyorum. :):)

Forumda Star fanları aşırı derecede çok olduğu için Kaçak Gelinler çok abartıldı. Hergün hakkında konuşuldu, tekrar reytingleri için kavgalar yapıldı. Reyting tahminlerinde bile hep Kaçak Gelinler ön plana çıkarıldı.

Eğer böyle değilse Ulan İstanbul geçen hafta daha iyi başlamasına rağmen niye herkes gelecek hafta düşer ve Kaçak Gelinlere geçilir dedi? Bu abartmaktan başka bir şey değil.

Kaçak Gelinler ile ilgili yorumumu dün izlediğim için şimdi söylüyorum. :)

Ulan İstanbula ise 2 dakika bile bakmışlığım yok. :)

ehsan7000

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,059
Puanı
284
Ulanistanbul umarim bu oranlari korur, omru uzun olur, benim ilgilendigim, reytinge gore yazi yazan sozde eliştirmenler, yarin başka yazi yazarlar //buyuk kepazelik.
NOTE: reyting/dizi yuzunden kalp kirmayin, ikisinide netden izelyin, bize ne elalemin tvsinden.

eros

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,439
Puanı
559

Forumda Star fanları aşırı derecede çok olduğu için Kaçak Gelinler çok abartıldı. Hergün hakkında konuşuldu, tekrar reytingleri için kavgalar yapıldı. Reyting tahminlerinde bile hep Kaçak Gelinler ön plana çıkarıldı.

Eğer böyle değilse Ulan İstanbul geçen hafta daha iyi başlamasına rağmen niye herkes gelecek hafta düşer ve Kaçak Gelinlere geçilir dedi? Bu abartmaktan başka bir şey değil.

Bak bence gerçekten bu oranları Küçük Ağa dan daha fazla hakkediyor

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,873
Puanı
1,061
Arkadaşlar Ulan İstanbul süper gitmiş ve müthiş artmış Kg de iyi oranlar almış dizi için kalp kırmaya değmez :)

Reaksiyon puanı
8,677
Puanı
860
forumda kanala göre diziyi iğneleyen ya da yüceltenler daha şiddetli bence ilk onlara odaklanılmalı. :))
O da var. Nedir bu fanlık. Ulan İstanbul Kanal D'de diye Ulan İstanbul'u düşürmeler , Kaçak Gelinler Star'da diye Kaçak Gelinleri düşürmeler. Ne diyeyim... Ben Ulan İstanbul'un belli başlı sahnelerine denk geldim mesela ilk bölümünü izlemediğim ve ana konusunu bilmediğim için birşey anlamadım. Ancak hala izlemeye ısrarlıyım. Ama bir dizinin 5 dakikasına denk gelipte boş bir dizi gibi yada sıkıcı gibi yorumlar yapanlara karşıyım. Bölümlerini tam izle ona göre yorumunu yap demi?

Kaçak Gelinler'in tekrarına aldanarak AB'sni yüksek verdim ama tutmadı. Ama o tekrar reytingleri gerçekten yanıltıcıydı. Fanlıkla ilgili şeyi üstte yazdım :)

Ulan İstanbul'u akşam izleyeceğim ben artık.:)