3 Ocak 2016 Pazar Reyting Sonuçları

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,757
Puanı
1,061
@Canol Şunu merak ediyorum, Fox da 2 sezon öncesine kadar az izlenen bir kanaldı yani işte iyi gittiği günler 1 ya da 2'ydi onun dışında kolay kolay dizi tutturamıyordu. Sezon sonu ve yaz aylarından itibaran O Hayat Benim, Kiraz Mevsimi, Kocamın Ailesi, Aşk Yeniden çok başarılı diziler tutturdu. Peki bu zamana kadar 5. bazen 6. olan kanal bu kadar diziyi tuttururken hiç "şişirme" yorumunu yapmadın, kaç senedir bu forumdayım. Bu diziler bol tekrarla yazın kitle edindi demiştin.

Diriliş Ertuğrul da 9 reytinge çıktı şişirme diyorsun ama yaz aylarında ve Ramazan'da TRT her gün tekrarlarını yayınladı tıpkı üstte bahsettiğin Fox dizileri gibi kitle edindi. Diğer TRT işlerine bakalım sezon başından beri kaç tane dizisi yayından kaldırıldı. TRT zaten bu zamana kadar hep AB'de daha iyi giden bir kanaldı çok eski reytinglere de bakarsan görürsün. TRT çoğu kişinin uydusunda 1. sırada olan bir kanal bundan 3, 4 sezon önce de Sakarya Fırat tutmuştu ölçümlere girince oldukça iyi oranlar aldı daha sonra Seksenler, Zengin Kız Fakir Oğlan ondan çok önce de birçok efsane yapıma sahip. TRT 1 3, 4 sezon öncesine kadar çok kötü yönetildi şimdi iddialı projelere imza atıyor dikkat çekmesi genel izlenme oranlarını arttırması bu kadar mı imkansız? Adamlar Şampiyonlar ligi maçlarını aldı, Avrupa kupası maçlarını aldı birçok atılı yaptı hiç mi izleyicinin dikkatini çekemeyecekti, hep az izlenen bir kanal olarak mı kalacaktı? Fox atılım yapıp 6.lıktan yükseldi de TRT iyi işler yapıp yükselince mi şişirme oluyor? Ki Fox'un eski hali TGRT çok kötü durumdaydı ama TRT'nin koca bir geçmişi var çoğu uyduda 1. sırada olan bi kanal.

ATV'ye gelelim ben de şunu söyleyebilirim, 3 sezon öncesi bu kanal haftanın 7 günü dizi tuttururken geçen sezon neden hiçbir dizi tutturamadı? Şimdi iddialı 2 dizi yapınca izlenmeyecek miydi? 2 sezon öncesi ATV Ana Haber de bu kadar kötü değildi. Asla Vazgeçmem şişirildi demişsin bu dizi de yaz boyu 4 defa başa dönüp yayınlandı, senaryo açılınca yükselmesi normal değil mi? Yine 2 sezon önce Medcezir yılbaşı haftası yayınlanıp 11 reyting aldı ya da Kiraz Mevsimi 10 reytinge yakın aldı, İDK boşlukta 2.5 reyting arttırınca mı şişirme oldu? Şişiriliyor dediğin ATV, Show TV, TRT'nin zaten iyi gittiği 3, 4 günü var.

Kanal 7 de keza yıllar önce zirvede yer aldığı Kalp Gözü dizisi vardı geçmişte tutturduğu dizileri var Elif biraz iyi gidince mi şike oldu? Kanal 7 Haber Saati Erhan Çelik'le ilk 10'na girdiğini hatırlarım, biraz yükselince mi şike oldu? Farkındaysan Kanal 7'nin de şuan rakibi yok genel izlenmesini arttırması çok normal. Samanyolu ile eskiden kapışırdı, ee STV de olmadığına göre.

Ben artık rahatsız oluyorum bu yorumlardan illa kötü düşünecekseniz reytingleri takip etmeyi bırakın bu kadar basit. Bu da bu konuyla ilgili ilk ve son mesajımdır. :)
Valla helal olsun ya. Yorum süper olmuş.:ok:

Bu tür mesajlar sık sık yapılıyor yok şike var yok hükemet şunu yapmış filan bunla ilgili düzenleme olursa iyi olur. Tamam 1-2 dizi için yapılır şüphelenir ama her dizi için yada her kanal için şike var filanda denmez yani. :)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
134,555
Puanı
1,061
Valla helal olsun ya. Yorum süper olmuş.:ok:

Bu tür mesajlar sık sık yapılıyor yok şike var yok hükemet şunu yapmış filan bunla ilgili düzenleme olursa iyi olur. Tamam 1-2 dizi için yapılır şüphelenir ama her dizi için yada her kanal için şike var filanda denmez yani. :)
zaten her kanal ya da dizi için denmiyor melun.ss

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
134,555
Puanı
1,061
Son zamanlarda çok arttı hele senin yüzünden bende bir ara bende acaba şike yapıyorlar mı diye ciddi ciddi düşündüm. :D İnsanların nasıl etkine aldıysan. :D
biz herkesi etkimiz altına alırız:A
neyse ben sadece atv ve trt1 için diyorum şikeyi bir de fox için ama o eksi yönde bir şike:F

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,757
Puanı
1,061
biz herkesi etkimiz altına alırız:A
neyse ben sadece atv ve trt1 için diyorum şikeyi bir de fox için ama o eksi yönde bir şike:F
Geçen Forumdash ne demişti sana.:FFox' ile uğraşsalar en başta Fatih Portakal'ın reytinglerini düşürürlerdi demişti. Reytinglere baktığımızda senin teorin tutmuyor. :A

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
134,555
Puanı
1,061
Geçen Forumdash ne demişti sana.:FFox' ile uğraşsalar en başta Fatih Portakal'ın reytinglerini düşürürlerdi demişti. Reytinglere baktığımızda senin teorin tutmuyor. :A
o zor ibraz :A her zaman böyleydi durum agb zamanında da uğur dündar liderliğe oynardı :D tayyip amca işi biliyor karşısına güçlü bir düşman lazım her zaman:A

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Acı Aşk ab'de göçmüş yakında biter.

Yeter'in tekrarları iyi izlenmeye devam ediyor. ss

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,877
Puanı
1,061
Aşk Sana Benzer filmi tüm gruplarda +3 reyting alarak çok başarılı gitmiş. :) Maliyetsiz +3 reyting. :Z Kanal D Haber de yine iyi oranlar almış. :bhr:

GunesinOglu

Favori Üye
Reaksiyon puanı
22,464
Puanı
860
Acı Aşk Total'de ve ABC1'de çok iyi yükselmiş.Haftaya Total'de 3,5'i geçeriz ama AB'yi toparlamamız gerek :(