AT TV Paralel Evren 1. Bölüm | Sherlocked

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Oyuncular:
@Sherlock
@MEnes
@The_Erinch
@Tolstoyevski
@MasacRE
@Dosi

Creator:
@Araf

Writer:
@Araf

Productor:
@Araf

@Sherlock ünlü bir polisiye dedektifidir. Polisiye davalara bakar, hiç kimsenin görmediklerini görür, hiç kimsenin bilmediklerini, kendisi bilmese de tahmin yeteneğini kullanarak bilir. Polisiye olayları çözüyor olsa da, onu frenleyecek birine ihtiyacı vardır, yani bir yardımcıya. O kişi kim olacaktır, seçeceği kişi olacaktır. Gittiği bir laboratuvarda gözünü birisi keser, adı Dr. @MEnes'tir. Dr. @MEnes'i bir anda çözmeye başlar @Sherlock.

@Sherlock: Sen kesin şimdi Amerika ve İngiltere'nin askeri diyaloglar içerisinde kullandığı Afganistan'dansın. Afganistan'da yaralanmışsın, emekli olmuşsun ve buralara kadar yolun düşmüş. Buruksun, kırıksın.
@MEnes: Nereden bildin bütün bunları zeka küpü?
@Sherlock: Ben aşırı derecede zeka küpüyüm, sosyopatım, egoistim.
@MEnes: Egonu yesinler senin.
@Sherlock: Gel çalış benimle; yolun, yemeğin ve sigortan benden.
@MEnes: Düşünmem lazım.

Sherlock ve MEnes'in arasında geçen diyaloglardan sonra Sherlock'un abisi nasıl olduysa olmuş, MEnes'ten haberi olmuş.
@The_Erinch: Kardeşime sahip çıkman için sana paraya boğmayı teklif ediyorum. Para köpeğin olsun ama sadece bana haber et neyin ne olduğunu, kardeşime sahip çık. Beni sürekli olarak bilgilendir. Kardeşim delidir, bir bakarsın deli danalar gibi oradan oraya koşar durur. Onu frenleyecek adam sen olmalısın.
@MEnes: Beni manyaklarla uğraştırmayın.
@The_Erinch: Para köpeğin olacak diyorum; altında araba olacak diyorum, yolun haliyle karşılanmış olacak. Yemeği de verdiğimiz paralarla halledersin. Sigortamız zaten sensin, sigortaya gerek yok.
@MEnes: Araba dedin beni benden aldın, şoförü de olacak mı?
@The_Erinch: ---------------------------------------------------------------------
@MEnes: Tamam, sustum. İşi kabul ediyorum.

Bir ceset bulunmuştur. Çatıdan aşağı düşen bir ceset vardır, dedektif @Tolstoyevski durumdan şüphelenmiştir.
@Tolstoyevski: Bu ceset aşağıdan düştü de, çözemiyorum. Keşke biri gelse de çözse. Acaba @Sherlock'u mu arasam?
@Sherlock: Sherlock emrinize amade sayın dedektif. Bu yanımdaki de @MEnes, yeni ortağım.
@Tolstoyevski: Bak bu ceset ta yukarıdan düştü aşağıya, ben cinayetten şüpheleniyorum.
@MEnes: Bak şu Allah'ın işine ceset düşmüş yukarıdan aşağı, sanırsın bulmaca.
@Sherlock: O zaman hemen bulmacayı çözelim. Önce yukarıdan aşağı gidelim, bu bir intihar değil, bu bir cinayet. Bak şu sırtına deşmişler sırtından adamı.
@MEnes: O zaman kesin dostu yapmıştır sayın Sherlock. Dosttur arkadan bıçaklayan.
@Sherlock: Sağdan sola gidelim, bu adam öldükten sonra düşürülmüş.
@Tolstoyevski: Biz adama boşuna "Sherlock" demiyoruz, bulmaca misali çözdü.
@Sherlock: Gördüğün gibi MEnes, sen Afganistan'da savaşırsın, ben beynimle savaşırım. Sen silah tutarsın, ben beynimle ateş ederim.
@MEnes: Sayın Sherlock, ben tedavi ederim insanları, sen tedavi edemezsin kendini.
@Tolstoyevski: Tamam gençler uzatmayın, konumuza geri dönelim.
@Sherlock: Evet, olay aynen böyle oldu. Bu bir intihar değil, cinayet. Kimliğine ulaşmak gerekirse, bu bir kasap olabilir. Ellere bak, ete vurmaktan kocaman olmuş.
@MasacRE: Cebinden cüzdanı çıkarıp baktım, kimliğini araştırdım, adam kasap çıktı.

@Sherlock ve @MEnes, kasabın mekanı bulurlar, arar tararlar, insanlarla muhabbet kurarlar ve sonunda da iki şüpheli bulurlar. İki şüpheli de, gerçek bir şüphelidir, ikisinin de husumeti vardır hayatını kaybeden kişiyle. @Sherlock iki şüpheliyle konuştuktan sonra düşünmeye başlamıştır. Birisi asabidir, yerli yersiz tepkiler vermektedir. Birisi de ürkerek cevap vermektedir. İkisi de suçlu imajı çizmektedir. İkisi de reddetmektedir.

@Sherlock: Suçlu sinirli olan, çünkü normal konuştuğumuzda zerre tepkisi yoktu. Suçlama yönelttiğimizde sesi çok fazla çıkmaya başlamıştı. Ürkek adam ise, aşağılanma duygusu yüzünden bu durumlara gelmişti. Her suçlama yönelttiğimizde genel duygu durumu ağlamaklı oluyor ve bu durum suçlu olduğu için değil, suçlanma duygusu yüzünden.
@Tolstoyevski: Haklısın, sebebi bu olabilir. Sinirli adam, ağlamaklı adama göre daha suçlu izlenimi veriyor.
@Dosi: Laboratuvar sonuçları geldi, suçlu sinirli adam.
@MEnes: Sherlock iyi çözdü olayı ha, böylece dava kapandı.
@Sherlock: Sinirli adam, suçlama yüzünden kalp krizi geçirip hayatını kaybedecek.
@Tolstoyevski: Nereden biliyorsun?
@Sherlock: Çünkü bunu istemeyerek yaptı, yanlışlıkla. Vicdanıyla boğuşuyor, toplum nazarında bilindiği için kalp krizi kaçınılmaz olacak.
@MasacRE: Adam hayatını kaybetti gerçekten, suçu bünyesi kaldırmadı.
@Tolstoyevski: Peki neden öldürdü?
@Sherlock: Hayatını kaybetmesine neden olduğu adama borcu vardı ve borcunu ödemiyordu. Borcunu ödemeye ödemeye bu noktaya geldi sinirli adam. Sinirli adam, kasabı yukarı kadar çekti. Maksadı korkutmaktı ama kasap ısrarla sinirli adamı para vermesi konusunda ısrar edince olay bu noktaya geldi. Kasap sinirlendi, saydırdı lafları, sonra da sırtını çevirdi, o sırada bıçağı yedi ve o anda o bıçak darbeleriyle öldü. Sonrasında aşağı fırlattı kasabı sinirli adam.
@MEnes: Bütün bunları nereden anladın?
@Sherlock: Anlatılan parçaları birleştirdim, hayal ettim ve bütün parçalar bu noktalara getirdi beni.
@Tolstoyevski: Dostoyevski der ki: "Acı ve üzüntü, vicdan ve derin bir yürek için her zaman zorunludur." Yani demem o ki, kasabı öldüren sinirli adamın hayatı vicdanıyla bitti.

@Sherlock ve @MEnes, bir macerayı sona erdirmişti, bir olayı çözmüştü.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Sonra okurum. Şuan gözleri i dinlendirme modundayım :A galiba sadece bir diyalogum var 😊

• Beğendim
Reactions: Araf

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Karakterini çıkarırsın muhtemelen kim olduğunu, çok fazla uzatmadım. Az ve öz rolün var. :D
Budur kesin:
louise-brealey-sherlock-molly-16.jpg
Ama aslında ben ortağıydım :S :A @Sherlock

• Güldürdün
Reactions: Sherlock and Araf

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Oyuncular:
@Sherlock
@MEnes
@The_Erinch
@Tolstoyevski
@MasacRE
@Dosi

Creator:
@Araf

Writer:
@Araf

Productor:
@Araf

@Sherlock ünlü bir polisiye dedektifidir. Polisiye davalara bakar, hiç kimsenin görmediklerini görür, hiç kimsenin bilmediklerini, kendisi bilmese de tahmin yeteneğini kullanarak bilir. Polisiye olayları çözüyor olsa da, onu frenleyecek birine ihtiyacı vardır, yani bir yardımcıya. O kişi kim olacaktır, seçeceği kişi olacaktır. Gittiği bir laboratuvarda gözünü birisi keser, adı Dr. @MEnes'tir. Dr. @MEnes'i bir anda çözmeye başlar @Sherlock.

@Sherlock: Sen kesin şimdi Amerika ve İngiltere'nin askeri diyaloglar içerisinde kullandığı Afganistan'dansın. Afganistan'da yaralanmışsın, emekli olmuşsun ve buralara kadar yolun düşmüş. Buruksun, kırıksın.
@MEnes: Nereden bildin bütün bunları zeka küpü?
@Sherlock: Ben aşırı derecede zeka küpüyüm, sosyopatım, egoistim.
@MEnes: Egonu yesinler senin.
@Sherlock: Gel çalış benimle; yolun, yemeğin ve sigortan benden.
@MEnes: Düşünmem lazım.

Sherlock ve MEnes'in arasında geçen diyaloglardan sonra Sherlock'un abisi nasıl olduysa olmuş, MEnes'ten haberi olmuş.
@The_Erinch: Kardeşime sahip çıkman için sana paraya boğmayı teklif ediyorum. Para köpeğin olsun ama sadece bana haber et neyin ne olduğunu, kardeşime sahip çık. Beni sürekli olarak bilgilendir. Kardeşim delidir, bir bakarsın deli danalar gibi oradan oraya koşar durur. Onu frenleyecek adam sen olmalısın.
@MEnes: Beni manyaklarla uğraştırmayın.
@The_Erinch: Para köpeğin olacak diyorum; altında araba olacak diyorum, yolun haliyle karşılanmış olacak. Yemeği de verdiğimiz paralarla halledersin. Sigortamız zaten sensin, sigortaya gerek yok.
@The_Erinch: ---------------------------------------------------------------------
@MEnes: Tamam, sustum. İşi kabul ediyorum.

Bir ceset bulunmuştur. Çatıdan aşağı düşen bir ceset vardır, dedektif @Tolstoyevski durumdan şüphelenmiştir.
@Tolstoyevski: Bu ceset aşağıdan düştü de, çözemiyorum. Keşke biri gelse de çözse. Acaba @Sherlock'u mu arasam?
@Sherlock: Sherlock emrinize amade sayın dedektif. Bu yanımdaki de @MEnes, yeni ortağım.
@Tolstoyevski: Bak bu ceset ta yukarıdan düştü aşağıya, ben cinayetten şüpheleniyorum.
@MEnes: Bak şu Allah'ın işine ceset düşmüş yukarıdan aşağı, sanırsın bulmaca.
@Sherlock: O zaman hemen bulmacayı çözelim. Önce yukarıdan aşağı gidelim, bu bir intihar değil, bu bir cinayet. Bak şu sırtına deşmişler sırtından adamı.
@MEnes: O zaman kesin dostu yapmıştır sayın Sherlock. Dosttur arkadan bıçaklayan.
@Sherlock: Sağdan sola gidelim, bu adam öldükten sonra düşürülmüş.
@Tolstoyevski: Biz adama boşuna "Sherlock" demiyoruz, bulmaca misali çözdü.
@Sherlock: Gördüğün gibi MEnes, sen Afganistan'da savaşırsın, ben beynimle savaşırım. Sen silah tutarsın, ben beynimle ateş ederim.
@MEnes: Sayın Sherlock, ben tedavi ederim insanları, sen tedavi edemezsin kendini.
@Tolstoyevski: Tamam gençler uzatmayın, konumuza geri dönelim.
@Sherlock: Evet, olay aynen böyle oldu. Bu bir intihar değil, cinayet. Kimliğine ulaşmak gerekirse, bu bir kasap olabilir. Ellere bak, ete vurmaktan kocaman olmuş.
@MasacRE: Cebinden cüzdanı çıkarıp baktım, kimliğini araştırdım, adam kasap çıktı.

@Sherlock ve @MEnes, kasabın mekanı bulurlar, arar tararlar, insanlarla muhabbet kurarlar ve sonunda da iki şüpheli bulurlar. İki şüpheli de, gerçek bir şüphelidir, ikisinin de husumeti vardır hayatını kaybeden kişiyle. @Sherlock iki şüpheliyle konuştuktan sonra düşünmeye başlamıştır. Birisi asabidir, yerli yersiz tepkiler vermektedir. Birisi de ürkerek cevap vermektedir. İkisi de suçlu imajı çizmektedir. İkisi de reddetmektedir.

@Sherlock: Suçlu sinirli olan, çünkü normal konuştuğumuzda zerre tepkisi yoktu. Suçlama yönelttiğimizde sesi çok fazla çıkmaya başlamıştı. Ürkek adam ise, aşağılanma duygusu yüzünden bu durumlara gelmişti. Her suçlama yönelttiğimizde genel duygu durumu ağlamaklı oluyor ve bu durum suçlu olduğu için değil, suçlanma duygusu yüzünden.
@Tolstoyevski: Haklısın, sebebi bu olabilir. Sinirli adam, ağlamaklı adama göre daha suçlu izlenimi veriyor.
@Dosi: Laboratuvar sonuçları geldi, suçlu sinirli adam.
@MEnes: Sherlock iyi çözdü olayı ha, böylece dava kapandı.
@Sherlock: Sinirli adam, suçlama yüzünden kalp krizi geçirip hayatını kaybedecek.
@Tolstoyevski: Nereden biliyorsun?
@Sherlock: Çünkü bunu istemeyerek yaptı, yanlışlıkla. Vicdanıyla boğuşuyor, toplum nazarında bilindiği için kalp krizi kaçınılmaz olacak.
@MasacRE: Adam hayatını kaybetti gerçekten, suçu bünyesi kaldırmadı.
@Tolstoyevski: Peki neden öldürdü?
@Sherlock: Hayatını kaybetmesine neden olduğu adama borcu vardı ve borcunu ödemiyordu. Borcunu ödemeye ödemeye bu noktaya geldi sinirli adam. Sinirli adam, kasabı yukarı kadar çekti. Maksadı korkutmaktı ama kasap ısrarla sinirli adamı para vermesi konusunda ısrar edince olay bu noktaya geldi. Kasap sinirlendi, saydırdı lafları, sonra da sırtını çevirdi, o sırada bıçağı yedi ve o anda o bıçak darbeleriyle öldü. Sonrasında aşağı fırlattı kasabı sinirli adam.
@MEnes: Bütün bunları nereden anladın?
@Sherlock: Anlatılan parçaları birleştirdim, hayal ettim ve bütün parçalar bu noktalara getirdi beni.
@Tolstoyevski: Dostoyevski der ki: "Acı ve üzüntü, vicdan ve derin bir yürek için her zaman zorunludur." Yani demem o ki, kasabı öldüren sinirli adamın hayatı vicdanıyla bitti.

@Sherlock ve @MEnes, bir macerayı sona erdirmişti, bir olayı çözmüştü.
Güzel olmuş hikaye ama adaşımın bu kadar sıvanması hoşuma gitmedi... :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Eline sağlık eğlenceli bir kara-komedi, polisiye olmuş diyaloglar bakımından. :D @Araf

Dizinin sadece ilk bölümünü izleyebilmiştim, @Sherlock gıcık olan başka bir dedektif vardı sanırım benim karakter onu temsil ediyor tam çözemedim. :A

Son alıntı repliği güzeldi, Suç ve Ceza’dan...

• Beğendim
  • Güldürdün
Reactions: Sherlock and Araf

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Eline sağlık eğlenceli bir kara-komedi, polisiye olmuş diyaloglar bakımından. :D @Araf

Dizinin sadece ilk bölümünü izleyebilmiştim, @Sherlock gıcık olan başka bir dedektif vardı sanırım benim karakter onu temsil ediyor tam çözemedim. :A

Teşekkürler, olduğu kadar artık. :)

images

Senin temsil ettiğin karakter bu işte. :D

Aynen, konuya uygun söz olarak bunu düşündüm ve sanırım uydu da. :)

Biraz amatörce olmuş olabilir, doğaçlama oldu ama olduğu kadar artık. :)

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060

images

@Tolstoyevski spoi yer korkusundan ileriki bölümleri okumayabilir :A @MEnes

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi

images

Tam aksine güzel bir uyarlama olmuş, diğer bölümler farklı dizilerden filmlerden (Godfather, Matrix, LOTR gibi Ya da BB, GoT gibi :A ) uyarlamalar olursa daha bile akar gider. :A

• Beğendim

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
@Tolstoyevski spoi yer korkusundan ileriki bölümleri okumayabilir :A @MEnes
Sherlock dizisi fazla polisiye ve ağır ilerlediği için beni pek sarmamıştı. Süresi de uzun, o yüzden 2025’ten önce geri döner miyim bilmiyorum, o zamana kadar zaten hafızam sıfırlanır. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Tam aksine güzel bir uyarlama olmuş, diğer bölümler farklı dizilerden filmlerden (Godfather, Matrix, LOTR gibi Ya da BB, GoT gibi :A ) uyarlamalar olursa daha bile akar gider. :A
Teşekkürler. :D

Bir bakarsın, Breaking Bad yaparım ama tabii kötü karakterleri oluştururken forum üyeleri konusunda hoşlarına gidip gitmeyeceğini bilmediğim için kötü karakterler biraz havada kalabilir. Gerçi Hector'u @Sherlock yaparım, kötü karakterlerden biri bu olur. Gerçi bu adamı da Breaking Bad'de hep tekerlekli sandalye ile gördük. :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Eline sağlık ve emeklerine sağlık @Araf. Polisiyeyi, mizahı ve hatta dramı birbirine oldukça güzel bağlamışsın. Keyifle okudum yine. :D Bir türlü yeni sezonu gelmeyen malum diziyi de özlediğimi hatırladım yine... :A

Nickimi bugünlerin geleceğini bilerek özenle seçmiştim. :A Baştan aşağı çok güzel sıvanmışım. :A

Dünyanın en gerçekçi repliklerinden birisi. :A

• Beğendim