26 Eylül 2013 Yabancı Dizi Reytingleri

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
the crazy ones reytingleri, michael j. fox show reytingleri, the big bang theory 7. sezon reytingleri, parks and recreation reytingleri

7yk5UfRM5YRetcrRfHCTptnM.jpg

ABD'de sezonun merakla beklenen günlerinden biri olan Perşembe'de ilk hafta sonuçları belli oldu.

Tüm dünyada olduğu gibi kendi ülkesinde de ilgiyle izlenen The Big Bang Theory, yeni sezona da bomba gibi bir giriş yaparak 5.6 reyting ile 18.90 milyon izleyiciye ulaştı. Bu rakamlar geçen yılki 5.0 reytingin de epey üzerinde.

CBS'de günün merakla beklenen bir diğer dizisi ise Robin Williams'ın yeni dizisi "The Crazy Ones" idi. Dizi 4.0 reyting ve 15.60 milyon izleyici ile çok iyi bir başlangıç yaptı.

CBS'in Perşembe gecesi için ayırdığı üçüncü sitcom ise 11. sezonuna start veren Two and a Half Men idi. Son yıllarda gözden düşen Two and a Half Men 2.9 reyting ve 11.54 milyon izleyici ile önceki yıllara göre oldukça düşük izlendi. Dizi geçen sezona 3.5 reyting ile başlamıştı. Bu yılın Two and a Half Men için son sezon olması kuvvetli ihtimal.

CBS'in Perşembe için son dizisi ise drama türünde ve Sherlock Holmes uyarlaması olan Elementary idi. Elementary, 2.1 reyting ve 10.14 milyon izleyici ile başladı sezona. Bu oranlar ilk sezon başlangıcına göre düşük ve genel olarak da pek parlak değil.

0NoehlZyKeu44ZK7hSk2Ca0C.jpg

ABC'nin tek yeni bölüm yayınlayan dizisi 10. sezon açılışı ile Grey's Anatomy oldu. 3.4 reyting ve 9.26 milyon izleyici ile dizi günün en çok izlenen drama dizisi oldu ve başarısını sürdürmüş oldu.

kjuoyCCYMpc8oYpa09gYhh8z.jpg

Perşembe gününü tamamen dizilere ayıran bir diğer kanal ise NBC idi. Dizilerinde reyting anlamında başarısızlıklarıyla tanınan NBC yine beklediğini bulamadı.

İyi bir hayran kitlesine sahip olan fakat buna karşın reytinglerde hep kötü performans gösteren Parks and Recreation 1.3 reyting ve 3.3 milyon izleyiciyle geçen sezona göre de daha kötü bir performans gösterdi.

Michael J. Fox'un yıllar sonra başrol olarak ekrana döndüğü The Michael J. Fox Show beklentileri tam anlamıyla karşılayamasa da kanalının gün ortalamasına göre iyi bir performans gösterdi. Dizi, 2.1 reyting ve 7.30 milyon izleyiciyle NBC'nin en çok izlenen işi oldu.

Kanalın bir diğer dizisi Parenthood da 1.6 reyting ve 5.17 milyon izleyiciyle sezona düşük bir başlangıç yaptı.

Günün reytingleri:

ZamanKanalYayın18-49 Rating18-49 Shareİzleyici Sayısı
8:00PMCBSThe Big Bang Theory (8-9PM) -P5.61718.90
#FOXThe X Factor (8-9PM)2.066.38
#ABCMarvel's Agents of S.H.I.E.L.D. -R1.445.17
#NBCParks and Recreation (8-9PM)1.343.30
#CWThe Vampire Diaries -R0.310.92
9:00PMCBSThe Crazy Ones -P4.01115.60
#ABCGrey's Anatomy (9-11PM) -P3.499.26
#NBCThe Michael J. Fox Show -P (9-10PM)2.167.30
#FOXGlee -P2.055.17
#CWAmerica's Next Top Model -R0.210.79
######
9:30PMCBSTwo and a Half Men -P2.9811.54
10:00 PMCBSElementary -P2.1610.14
#NBCParenthood -P1.655.17

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Glee'yi sen atarsan pt2'ye tabi kötü gider :F @xemrexxx TBBT uçuşlarda 20 milyon'u görmüştur anlıklarda :X @OzaN TCO'yu izlendin mi ?? Reyting uçmuş.Tabi TBBT'nin ardından yayınlaması olumlu olmuş birazda. Bu gece bende izleyeyim:X

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Glee'yi sen atarsan pt2'ye tabi kötü gider :F @xemrexxx TBBT uçuşlarda 20 milyon'u görmüştur anlıklarda :X @OzaN TCO'yu izlendin mi ?? Reyting uçmuş.Tabi TBBT'nin ardından yayınlaması olumlu olmuş birazda. Bu gece bende izleyeyim:X
İzlemedim ama izleyeceğim. Reytingleri gerçekten süper yorumlar da olumlu. TBBT için kötü olmayacağı kesindi de yine de çok iyi. :) Mesela geçen sene ABC'nin Modern Family dizisinin sonrasına koyduğu dizisi tutmamıştı diye hatırlıyorum.

The Michael J. Fox Show'u da izleyeceğim ama Türkçe altyazı çıkmamış ve çıkmayacak gibi de. :( Yine de İngilizce altyazıyla izlerim. Hiç olmadı kendim çeviririm belki. :D

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
1-2 bölüm sonra TBBT 9. sezonun onayını alır :D (8.sezonu geçen sene almıştı diye hatırlıyorum)

@OzaN

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
İzlemedim ama izleyeceğim. Reytingleri gerçekten süper yorumlar da olumlu. TBBT için kötü olmayacağı kesindi de yine de çok iyi. :) Mesela geçen sene ABC'nin Modern Family dizisinin sonrasına koyduğu dizisi tutmamıştı diye hatırlıyorum.

The Michael J. Fox Show'u da izleyeceğim ama Türkçe altyazı çıkmamış ve çıkmayacak gibi de. :( Yine de İngilizce altyazıyla izlerim. Hiç olmadı kendim çeviririm belki. :D
Çeviri yapıyorsan Glee'yi çevir :F:F (bi ara çeviri yappıyordun noldu???) :X

bnm izlyişim pt-8 e denk geldiğinden sorun değil .F
Nasıl sorun değil:bağır: Onlar izlemezse biter dizi :bağır: :T :(

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1-2 bölüm sonra TBBT 9. sezonun onayını alır :D (8.sezonu geçen sene almıştı diye hatırlıyorum)

@OzaN

Yok almadı. 5-6-7 hepsini almıştı toplu olarak. Bu yıl da 8-9-10 onayını alır belki toplu halde. :D

Çeviri yapıyorsan Glee'yi çevir :F:F (bi ara çeviri yappıyordun noldu???) :X
Araya staj falan girdi kaldı. İkinci bölümü de tamamlayıp atarım herhalde bir ara. Daha iyi bir dizi çeviririm belki onun yerine. :D

Glee'yi çeviren bulunur illa. :D

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,641
Puanı
1,061
Yok almadı. 5-6-7 hepsini almıştı toplu olarak. Bu yıl da 8-9-10 onayını alır belki toplu halde. :D

Araya staj falan girdi kaldı. İkinci bölümü de tamamlayıp atarım herhalde bir ara. Daha iyi bir dizi çeviririm belki onun yerine. :D

Glee'yi çeviren bulunur illa. :D
fox çevirilmiş hallerini kaldırttığından kimse tenezzül etmiyi artık :(