2021'de Yapılacaklar Listesi, Hedefleriniz Nedir?

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
145573867-happy-new-year-2021-icon-designed-from-the-corona-virus-and-syringe-the-corona-virus-vaccine-.jpg

2021 senesinde yapmayı hedeflediğiniz, plandığınız şeyler nedir? Buna izleme-okuma listesi gibi şeylerden satın alma, gezme ya da kariyer-eğitimsel şeylere kadar bütün alanlar dahildir.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
  • Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: Gerekli24 and Dosi

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Dediğin gibi görseli görünce insan hayattan soğuyor resmen 😅
------

123rf sitesinden mi aldın @Tolstoyevski bu görseli 😅😁😁
Google görsellerden rastgele seçtim ama telif problemi olmasın diye de o yazılara dokunmadım her ihtimale karşı. O siteyi de ilk defa duydum. :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Evet yakınlaştirinca belli oluyor görselde paralı görsel satıyorlar en sevmediğim sitelerden birisi 😁
Bu resimdeki siteye dair kaynak yazıları olunca telif problemi olmuyor değil mi, riske girmeyelim şimdi dava açmasınlar? :A @bazinga

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
@Yiğitt bu konuyu senin açmanı bekliyordum. :A Yakında listemi hazırlarım. :D
Geçen hafta açacaktım, sonra dedim ki geçen yıl ben açtım yıldan uğur gelmedi bu yıl başkası açsın. Bir baktım forumun en negatif, karamsar arkadaşı açmış. Geçen yılın da ters teptiğini varsayarsak bu yıl da ters teper ve 2021 güzel geçer. :A @Tolstoyevski

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tekrar yazacağım bu konuya. Her yıl bir sonraki yılın planlarını ayın 31'inde yaparım, gelenek bozulmasın. :A

Yalnız hedeflerinizi yarışmamızı unutmadan belirlemenizi tavsiye ediyorum. Yeni yılda bol bol kitap okuyacağımız kesin. :Z

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
1- Şimdi hazırda 10 tane kitabım var galiba, yazın çalışıp 500 TL kazansam bununla 25 kitap alırım en az. Oradan 35 eder. Param varken bile 45-50 okuduğumu düşünürsem ve bunu gerçekçi bir seviye çekersem 20 kitap olur. Bu ne lan? 365 günde 20 kitap ne?

2- Felsefe, Sosyoloji ve Psikoloji tarihlerini yalamak. Yutma kısmını 2022'de yaparız.

Dolu dolgun bir liste oldu yine. ✍️ ✍️

• Beğendim
  • Harika
Reactions: Zeyno and Gerekli24

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
- Film ve kitap listeleri oluşturabilmek ve bunları başarıyla tamamlamak.
- Gevşeklikten, tembellikten kurtulmak, zihni özgürleştirmek
- Pandemi düşüşe geçerse yaza doğru İstanbul'u köşe bucak gezmek, turlamak, 2017'deki 5 senelik hedef listesindeki maddelere tik atabilmek
- İngilizce'yi iyice geliştirmek, YDS 85+ seviyesini görebilmek
- Hobi edinilen konularda gelişme gösterebilmek, ilerlemek
- Yaşamak...

• Beğendim

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
- 55 kitap okuma hedefim var. Bu yıl kitap okuma hedefimi tutturmak istiyorum, umarım gerçekleştirebilirim.
- Artık yeni bir bilgisayar alma zamanı geldi sanırım. Kısa sürede iyi bir dizüstü bilgisayar almayı planlıyorum, fiyattan ziyade uzun ömürlü olması önemli.
- 100 film izleme hedefimi yine koyuyorum, bu yıl aşılacak inşallah bu hedef.
- 20 edebiyat/kültür/sanat dergisi okumayı hedefliyorum, geçen yıl çok memnun kalmıştım dergi okumalarından. Bu yıl da aynı tatta giderim umarım.
- Tırnak yemeyi tamamen bırakmayı hedefliyorum. 1 Ocak 2021 itibariyle tekrar işe koyuluyoruz, umarım bu yıl gerçekleştireceğim.
- Doğada kamp yapma planını bu yıl da koyuyorum listeye, inşallah yaza dileyelim.
- Kütüphaneme en az 5 yeni albüm katmayı planlıyorum.
- Sabahattin Ali'nin tüm kitaplarını okumayı planlıyorum, bu yılı 'Sabahattin Ali Yılı' ilan ettim kendimce. Ona dair tüm kitapları okuma hedefim var, tüm kitapları bende mevcut zaten.
- Yerli ve yabancı diziler belirledim, belirlediğim bu dizileri de bu yıl içerisinde tamamlamayı düşünüyorum.

Aslında daha planlarım var ama bazıları özel olarak geçtiği için buraya yazmamın bir anlamı olmayacak. Genel olanları yazmaya çalıştım. Umarım 2021 başta sağlık, ardından huzur ve mutluluk getirir hepimize. Sağlık olduktan sonra hayatta her şey yapılabilir, bir kapı vardır. Yeter ki sağlık olsun, can sağ olduktan sonra her şey gerçekleşir diye düşünüyorum.

• Beğendim

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Yüksek lisansa başlanacak.
İş bulunacak.
Fifa'da uzmanlaşılacak.
Kaliteli 3-4 tane dizi bitecek bu konuda 2020 altın yıl oldu :A
İngilizce yds'de 70 seviyesine gelecek.
Tarih konusunda kaliteli araştırmalar yapılacak.
Özel şeyler... (31 Aralık 2021'deki xdragxx sen biliyorsun :A )
Sıfırdan bir hobiye başlanacak ama aklımda hiçbir şey yok :A

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: Gerekli24 and Dosi

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben de yazayım bu kez hedeflerimi. Elbette hepsini yazmayacağım çünkü bazıları özel şeyler ya da dünyadaki hiç kimseyi ilgilendirmeyecek şeyler. (Bir süredir kırık kullandığım gözlük camımı yaptırmam gibi. :A) Ayrıca pandemi koşullarının nereye varacağını bilmediğimden hiçbir sosyal hedef, gezi hedefi vs koymadım.

• Mad Men izlenecek (8-9 yıl önce tek sezon izleyip hiç fena bulmama rağmen devam etmemiştim. Sürekli erteleyip duruyorum, vakti geldi. Üstelik geçen sene 60'larla ilgili çok şey izlediğim için doğru bir zaman.)
  • The Crown izlenip güncele yetişilecek. Prenses Diana ilgili izlediğim şeyler çok etkiledi ve o zamandan beri diziyle ilgili her gördüğüm şey heyecanlanıyor. Daha önce 1-2 bölümde bırakmıştım, Diana için ilk bölümlerde zorlayarak da olsa izlemeyi düşünüyorum. Hem bu kadar insan yanılıyor olamaz.
  • En az 30 kitap bitirilecek
  • En az 20 belgesel bitirilecek (Sembolik bir sayı oldu aslında olur da tamamen izleme alışkanlığımı kaybedersem diye. Yoksa çok daha fazlasını izlerim diye umuyorum. :D)
  • Mevcut dijital platformlardaki tüm önemli filmler bitirilip, listeler temizlenecek. (Bu yılın büyük kısmında yayından kalkacak filmleri yakalamakla uğraştım. Onun yerine yeni gelenleri izleme şeklinde daha sağlıklı bir düzen oturtmak istiyorum)
  • Blogda hiçbir zaman üçten fazla taslak (yazılması gereken film, dizi) biriktirilmeyecek (Geçen sene 5'lik hedefi tamamladım, bu sene daha iyisini yapabilirim)
  • izleryazar Top 250 Film listesi yenilenecek. (Çok uzun zamandır bir türlü tam olarak yenileyemedim. Bunun için izlemem gereken filmler var, Fav10 Başyapıt Festivali 6. Sezon bu konuda büyük yardımcı olacak)
  • izleryazar Top 50 Dizi listesi de yenilenecek (Bunu zaten arada yeniliyorum ama bir güncelleme daha yapılması gerekiyor)
  • En az 6 stand-up gösterisi izlenecek (Gülmeye ihtiyacımız var, fakat stand-up hep izlemeyi ertelediğim bir tür. Bunu değiştirme zamanı geldi)
  • İspanyolca ve Fransızca dersleri bitirilecek (Udemy'de satın aldığım başladığım ama henüz bitmeyen dersler var, bunlar bitince her iki dil de biraz ilerlemiş olacak. Sonrasında İspanyolcada kelime dağarcığı geliştirme çalışmalarına geçilecek.)
  • Sanat tarihi dersleri bitirilecek (Udemy'den yine başlayıp yarıda bıraktığım bir dersti, tamamlamam gerek)
  • Her gün İngilizce podcast dinlenecek (Bu alışkanlığı da sağlama zamanı geldi. 365'te 365 olmaz elbette ama ne kadar olursa kardır, sayıyı tutacağım yıl boyunca)
  • Ayda ortalama 30.000 adım atılacak (Bu sayıyı günlük olarak atmışlığım var ama malum pandemi koşulları. 2020 açık ara en az yürüdüğüm yıldı. Sağlık için yasaklara rağmen kendimi zorlayıp yürümem lazım.)
  • En az 15 tane TED Talks videosu izlenecek (Bu da hep ertelediğim ve faydalı olacağını tahmin ettiğim bir uygulama)
  • Bir yerli, bir yabancı sinema dergisi düzenli olarak takip edilecek
  • Belki de en önemlisi de 3 aylık hedef takip sistemi oluşturulacak. Her üç ay için bu hedefler dağıtılacak/başarı oranı takip edilecek. Gerekli durumlarda ek hedefler eklenecek.