2020'nin En İyi Yerli Dizi ve Oyuncuları Belli Oldu! | FAV10 ÖZEL

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,392
Puanı
1,061
2020-en-iyiler-2.jpg

Geçtiğimiz hafta başlattığımız 2020'nin En İyileri oylamamızda merakla beklenen sonuçlar belli oldu!

Önceki senelere göre farklı bir formatla yürütülen ankette bu yıl içinde en az 5 bölüm yayınlanmış yerli diziler arasından favoriler seçildi. Tam 25 üyenin oy kullandığı organizasyona Netflix'in fenomen dizisi 'Bir Başkadır' ve sezonun en çok reyting alan yapımı olan 'Masumlar Apartmanı' damga vurdu.

Oy Veren Üyeler: Aserat, -potterhead-, 12.Adam, BARON男爵, bazinga, Crazy Recep, Dosi, dreamy, Gerekli24, hayret bi şey, kerem, mesmeso61, offensive, Özgür, phoebebuffay, Sherlock, slhttnmtl, soo, Staran, The_Erinch, Tolstoyevski, Turkuazz, Veteran, Yiğitt, Zeyno45

İşte sonuçlar:

EN İYİ DİZİ
5f534d1055427f1b9086bb78.jpg

Kazanan:
Masumlar Apartmanı | TRT 1
(İkinci: Bir Başkadır | Netflix - Menajerimi Ara | Star TV - Sadakatsiz | Kanal D)

EN İYİ DİJİTAL DİZİ
5fb25726d3806c1454e2f8e1.jpg

Kazanan: Bir Başkadır | Netflix
(İkinci: Atiye | Netflix)

EN İYİ ERKEK OYUNCU
hek-Roik_cover.jpg.webp

Kazanan: Timuçin Esen | Hekimoğlu
(İkinci: Aras Bulut İynemli | Çukur)

EN İYİ KADIN OYUNCU
5f60cecb18c7731684add1c8

Kazanan: Ezgi Mola | Masumlar Apartmanı
(İkinci: Cansu Dere | Sadakatsiz - Öykü Karayel | Bir Başkadır)

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU
bir-baskadir-filmloverss-1.jpg

Kazanan: Fatih Artman | Bir Başkadır
(İkinci: Kaan Yıldırım | Hekimoğlu)

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU
funda-eryigit-NuPj_cover.jpg

Kazanan: Funda Eryiğit | Bir Başkadır
(İkinci: Merve Dizdar | Masumlar Apartmanı)

EN İYİ SENARYO
5fa3c2395542841c6c9dd406.jpg

Kazanan: Berkun Oya | Bir Başkadır
(İkinci: Deniz Madanoğlu & Rana Mamatlıoğlu | Masumlar Apartmanı)

EN İYİ YÖNETMEN
masumlar-apartmani-nin-final-sahnesi-izleyicileri-13681016-9071-amp-1.jpg

Kazanan: Çağrı Vila Lostuvalı & Çiğdem Bozali | Masumlar Apartmanı
(İkinci: Berkun Oya | Bir Başkadır)

EN İYİ DİZİ ÇİFTİ
535366e5b21941ff9e5090622c7af5c8.jpg

KAZANAN: Ender & Yıldız (Şevval Sam & Eda Ece) | Yasak Elma
(İkinci: Safiye & Naci (Ezgi Mola & Tansel Öngel) | Masumlar Apartmanı)

EN İYİ MÜZİK
e8413a207804ea99d31e9f931704241d_840.jpg

Kazanan: Toygar Işıklı | Çukur
(İkinci: Alp Yenier | Masumlar Apartmanı / Uğur Ateş & Saki Çimen | Menajerimi Ara)

Katılan tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz. Gelecek yıl tekrar görüşmek dileğiyle. :Z
------

Tebrikler Bir Başkadır ve Masumlar Apartmanı. :Z Biri sosyal medyaya damga vurdu, diğeri de reytingler başta olmak üzere her yere damga vurdu ve burada da meyvesini aldı. :Z

Neyse ki forumun bazı etkinlikleri gibi olmadı, hak edenler kazandı. :A

Diğer kazananları da tebrik ediyorum. :bhr:

Eline sağlık @Aserat ama Bir Başkadır'ı niye en iyi dizi kısmında ikinci olarak yazdın ki? :A Oradaki oyları dijital dizi kısmına eklerdin yani hem orada hem orada bulunması saçma olmuş. :A

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: Aserat and mesmeso
Çift kategorisi (gerçi onu bile anlayabiliyorum) dışında çok iyi seçimler. Zaten her sene harika sonuçlar çıkıyor ve bu sene de bu durum değişmemiş. Kırmızı Oda da bir ödül alabilseydi keşke ama sağlık olsun. Anlaşılan bu formatla devam etmek yerinde olacak oy veren herkese teşekkürler. :Z

@Aserat senin En İyi Dizi'ye Masumlar Apartmanı yazarken elinin titrediğine yemin edebilirim ama kanıtlayamam. :D
Asıl favorim o değildi ama hak etmediğini iddia etmek de haksızlık olur. :A
------

Tebrikler Bir Başkadır ve Masumlar Apartmanı. :Z Biri sosyal medyaya damga vurdu, diğeri de reytingler başta olmak üzere her yere damga vurdu ve burada da meyvesini aldı. :Z

Neyse ki forumun bazı etkinlikleri gibi olmadı, hak edenler kazandı. :A

Diğer kazananları da tebrik ediyorum. :bhr:

Eline sağlık @Aserat ama Bir Başkadır'ı niye en iyi dizi kısmında ikinci olarak yazdın ki? :A Oradaki oyları dijital dizi kısmına eklerdin yani hem orada hem orada bulunması saçma olmuş. :A
İki yere de yazanlar vardı haksızlık olmasın dedim. :A Zaten oraya ekleyip eklememek bir şey değiştirmeyecekti. :A

Çift kategorisi (gerçi onu bile anlayabiliyorum) dışında çok iyi seçimler. Zaten her sene harika sonuçlar çıkıyor ve bu sene de bu durum değişmemiş. Anlaşılan bu formatla devam etmek yerinde olacak oy veren herkese teşekkürler. :Z

Her sene harika mıydı gerçekten. :F :F :F Şimdiden söylüyorum 2021'in sonuçlarını eskisi gibi ben açıklamak istiyorum. :A Yoktum diye devralmıştın zaten, çok bile sana. :A Ve yaparsam eski formatımda yapacağım. :A Böyle yangından mal kaçırır gibi değil. :A
------

Çift kategorisi (gerçi onu bile anlayabiliyorum) dışında çok iyi seçimler. Zaten her sene harika sonuçlar çıkıyor ve bu sene de bu durum değişmemiş. Anlaşılan bu formatla devam etmek yerinde olacak oy veren herkese teşekkürler. :Z

------

İki yere de yazanlar vardı haksızlık olmasın dedim. :A Zaten oraya ekleyip eklememek bir şey değiştirmeyecekti. :A
Tamam ama sonuç olarak Bir Başkadır dijital dizi. :A İyice batırdın etkinliği. :A Fatih Artman'ı Yardımcı Erkekte inatla yazan da sensin. :A

• İlginç
  • Güldürdün
Reactions: mesmeso and Aserat
Her sene harika mıydı gerçekten. :F :F :F Şimdiden söylüyorum 2021'in sonuçlarını eskisi gibi ben açıklamak istiyorum. :A Yoktum diye devralmıştın zaten, çok bile sana. :A Ve yaparsam eski formatımda yapacağım. :A Böyle yangından mal kaçırır gibi değil. :A
Evet sonuçlar gayet güzel çıkıyor mesela Şahsiyet'in 5-6 ödül aldığı sene. :A Bu etkinliği kimseye teslim etme niyetim yok ortak yaparız gerekirse. :A
------

------

Tamam ama sonuç olarak Bir Başkadır dijital dizi. :A İyice batırdın etkinliği. :A Fatih Artman'ı Yardımcı Erkekte inatla yazan da sensin. :A
Aynen bir tek ben onu yardımcıya yazdım ve kendi oyumu 5 oy olarak saydım haklısın. :A Demek ki herkes senin gibi erkek oyuncu olarak görmediği için oraya yazmış ne abarttın. :A

• Güldürdün
Reactions: Özgür
------

İhale açıksa dijitali de ben almak istiyorum. 2020 içinde yapabilirdik ama gerekli bulunmadı. :D

• Güldürdün
Asıl en iyi dizi çiftini yazarken içi yanmıştır :A @Özgür @Tolstoyevski
Bu doğru. :A Ama hak edene gitmiş ödül. :Z
Evet sonuçlar gayet güzel çıkıyor mesela Şahsiyet'in 5-6 ödül aldığı sene. :A Bu etkinliği kimseye teslim etme niyetim yok ortak yaparız gerekirse. :A
------

Aynen bir tek ben onu yardımcıya yazdım ve kendi oyumu 5 oy olarak saydım haklısın. :A Demek ki herkes senin gibi erkek oyuncu olarak görmediği için oraya yazmış ne abarttın. :A
Harika sonuçlar değildi öncekiler. Arada objektifler çıkıyordu ama fanlıkla verilen ödüller de vardı. :A

Ödün kopuyor dimi etkinlikleri senden başka birileri yapacak diye. :F Senin zaten kendi ödüllerini dağıttığın etkinliğin var, bari bir kere de anlayışlı ol ve tamam de. :A Ki bak şimdiden söyledim, sen de istediğin dizinin konusunu ya da olduğu günün reyting konusunu kendi isteğin üzerine almamış mıydın ben de kendi isteğim üzerine alıyorum senden. :A

Of onu demek istemediğimi biliyorsun ben sana 5 oy mu verdin diyorum. Dijital ve TV ayrımını yap sadece diyorum. :A
------

İhale açıksa dijitali de ben almak istiyorum. 2020 içinde yapabilirdik ama gerekli bulunmadı. :D
Bence çok mantıklı. :A @Aserat ‘a baskı şart. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi and mesmeso
Bu doğru. :A Ama hak edene gitmiş ödül. :Z

Harika sonuçlar değildi öncekiler. Arada objektifler çıkıyordu ama fanlıkla verilen ödüller de vardı. :A

Ödün kopuyor dimi etkinlikleri senden başka birileri yapacak diye. :F Senin zaten kendi ödüllerini dağıttığın etkinliğin var, bari bir kere de anlayışlı ol ve tamam de. :A Ki bak şimdiden söyledim, sen de istediğin dizinin konusunu ya da olduğu günün reyting konusunu kendi isteğin üzerine almamış mıydın ben de kendi isteğim üzerine alıyorum senden. :A

Of onu demek istemediğimi biliyorsun ben sana 5 oy mu verdin diyorum. Dijital ve TV ayrımını yap sadece diyorum. :A
Evet çok tırsıyorum biliyor musun. :A Dikkatimi çeken kısım etkinliğin başından beri bir muhalefet halinde olman. Evet geçen seneki etkinlik sırasında yapılmaması gereken hatalar yapıldı ve bu konuda sorumluluğumu da kabul ettim o yüzden bunları telafi etmek için olabildiğince şeffaf bir formata geçtim. Ve belli ki daha çok işe yaramış çünkü bayağı oy çıktı. Eski haliyle de olsa farklı bir liste çıkmazdı çünkü forumda en çok izlenen projeler belli. :A

• Güldürdün
Evet çok tırsıyorum biliyor musun. :A Dikkatimi çeken kısım etkinliğin başından beri bir muhalefet halinde olman. Evet geçen seneki etkinlik sırasında yapılmaması gereken hatalar yapıldı ve bu konuda sorumluluğumu da kabul ettim o yüzden bunları telafi etmek için olabildiğince şeffaf bir formata geçtim. Ve belli ki daha çok işe yaramış çünkü bayağı oy çıktı. Eski haliyle de olsa farklı bir liste çıkmazdı çünkü forumda en çok izlenen projeler belli. :A
Hiç muhalefet olmadım sadece kendimce yanlış bulduğum kısmı söyledim. Ayrıca kastım geçen sene olanlar değildi, niye o konuyu açıyorsun ki? Ben geçen seneki olayda bazı kişiler sana laf soktuğunda seni savunmuştum çabuk unuttun herhalde.

İki şaka yaptık ciddiye aldın. :A

Seçimler harika ve yerinde. Burun kıvıracağım bir tane bile sonuç olmamış :Z

En çok Timuçin Esen'in başarısı beni mutlu etti :bhr: sadece Hekimoğlu izleyenler değil, diğer isimlerde oyladılar ve bu da başarısını daha da belli etmiş oldu.

En iyi çift kısmıda harika seçim. İyi ikili olmuşlardı. 2020'ye damga vurdu.

25 iyi bir katılım oranı ve bu yüzden de doğru oranlar ortaya çıkmış.

Eline sağlık @Aserat

Hekimoğlu izleyen çok olmamasına ve Aras Bulut İynemli gibi bir rakibe rağmen kazanması muhteşem hiç aklıma gelmemişti kazanacağı.

• Beğendim
Reactions: Aserat
Çoğu kategoride ödül hak eden isimlere gitmiş, ortaya çıkan sonuç son derece tatmin edici. Kendi adıma tatmin edici bulmadığım tek konu, Öykü Karayel'in muhtemelen bu topraklardaki en iyi oyunculuk performanslarından birini sergilemiş olmasına rağmen ödül alamaması oldu. Ezgi Mola'nın performansı eminim muhteşemdir ama Öykü Karayel bambaşka bir şey izletti bizlere Bir Başkadır'da. :D

Ellerine ve emeklerine sağlık @Aserat. :Z

Masumlar Apartmanı 9 dalda 3 ödül, 4 ikincilik kazanarak her yerde olduğu gibi foruma da damgasını vurmuş. :bhr:
Yılın dizi çifti de ergen çiftler yerine EnYıl'a giderek hak edene gitmiş. :Z