2018-2019 Sezonunda Ulusal Kanal Dizilerinde İptal-Devam Durumları

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Herkese merhaba. Malum sezon sonu geldi çattı. Eylül'den bu yana birçok dizi ekranlara veda etti, bazıları yeni sezon biletini alırken bazılarının durumları halen belirsiz. Ben de 22dakika.org sitesinde her sezon yabancı diziler için yapılan bir yazı serisini gördükten sonra 'neden bizim için de olmasın ki' diyerek Türkiye'ye uyarlamak istedim. Buyrun bakalım sezonun karnesi nasılmış.

1556369416056.png
STAR TV
Devam edenler
(Onay alan sezonlar)
Bitirdiği diziler
(kaçta kaldı)
Belli değil
(kaçıncı sezonda)
Kardeş Çocukları (2. sezon)​
Söz (3. ve son sezon)​
Kuzgun (2. sezon)​
İstanbullu Gelin (3. ve son sezon)​
Avlu (2. sezon) *​
Ufak Tefek Cinayetler (2. sezon)​
Erkenci Kuş (1. sezon)
Nefes Nefese (1. sezon)
Kalbimin Sultanı (1. sezon)​
Beni Affet (8. sezon)​
* Yeni sezonda dijital platformda devam edecek

1556369496450.png
KANAL D
Devam edenler
(Onay alan sezonlar)
Bitirdiği diziler
(kaçta kaldı)
Belli değil
(kaçıncı sezonda)
Arka Sokaklar (14. sezon)​
Çocuklar Duymasın (2. sezon)​
Yaralı Kuşlar (1. sezon) *​
Zalim İstanbul (2. sezon)​
Muhteşem İkili (1. sezon)​
Bir Litre Gözyaşı (1. sezon)
Koca Koca Yalanlar (1. sezon)​
Yüzleşme (1. sezon)
Bir Umut Yeter (1. sezon)
İkizler Memo-Can (1. sezon)​
Leke (1. sezon)
* Yazın devam edecek

1556369551913.png
FOX
Devam edenler
(Onay alan sezonlar)
Bitirdiği diziler
(kaçta kaldı)
Belli değil
(kaçıncı sezonda)
Yasak Elma (3. sezon)​
Bizim Hikaye (2. ve son sezon)​
Kadın (3. sezon)​
Vurgun (1. sezon)​
Bir Aile Hikayesi (2. sezon)​
Bir Deli Rüzgar (1. sezon)​
Savaşçı (4. sezon)
4N1K: İlk Aşk (1. sezon)

1556369602116.png
ATV
Devam edenler
(Onay alan sezonlar)
Bitirdiği diziler
(kaçta kaldı)
Belli değil
(kaçıncı sezonda)
Bir Zamanlar Çukurova (2. sezon)​
Aşk ve Mavi (3. sezon)​
Hercai (2. sezon)​
Şahin Tepesi (1. sezon)​
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (5. sezon)​
Can Kırıkları (1. sezon)​
Sen Anlat Karadeniz (3. sezon)​
Ağlama Anne (1. sezon)​
Beni Bırakma (3. sezon)​
Zengin ve Yoksul (1. sezon)​
Kocaman Ailem (1. sezon)​

1556369688025.png
SHOW TV
Devam edenler
(Onay alan sezonlar)
Bitirdiği diziler
(kaçta kaldı)
Belli değil
(kaçıncı sezonda)
Çukur (3. sezon)​
Yeni Gelin (3. sezon)​
Çarpışma (1. sezon)​
Gülperi (1. sezon)​
Nöbet (1. sezon)​
Keşke Hiç Büyümeseydik (1. sezon)​
Meleklerin Aşkı (1. sezon)​
Darısı Başımıza (1. sezon)​

1556369742322.png
TRT 1
Devam edenler
(Onay alan sezonlar)
Bitirdiği diziler
(kaçta kaldı)
Belli değil
(kaçıncı sezonda)
Payitaht: Abdülhamid (4. sezon)​
Diriliş: Ertuğrul (5. ve son sezon)​
Elimi Bırakma (2. sezon)​
Mehmetçik: Kutlu Zafer (2. sezon)​
Vuslat (2. sezon)​
Ege'nin Hamsisi (1. sezon)​
Kalk Gidelim (3. sezon)Tek Yürek (1. sezon)
Halka (1. sezon) *
* Yeni sezonda dijital platformda devam edecek

1556369812993.png
TV8
Devam edenler
(Onay alan sezonlar)
Bitirdiği diziler
(kaçta kaldı)
Belli değil
(kaçıncı sezonda)
Jet Sosyete (2. sezon) *
Kızım (1. sezon)
Adını Sen Koy (3. sezon)​
* Yeni sezonda dijital platfomda devam edecek

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Avlu'nun final yapacağı kesinleşti. 30 Mayıs'ta bitecekmiş.

Klaus

Favori Üye
Reaksiyon puanı
513
Puanı
135
Az önce instagramda gördüm bunu senden çorlamıșlar :A

• Güldürdün
Reactions: Aserat

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Eline sağlık @Aserat , yine emek isteyen bir konuya el atmışsın :D
Halka'nın akibeti en merak ettiğim :D

• Beğendim

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Bir Aile Hikayesi dizisine çok sevindim. Çok güzel bir dizi. Birde Avlu dizisi de 3.sezon onayını alsa süper olacak. Star tv zten postaladı da internette yayınlanır diyorlardı.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Eline ve emeğine sağlık, güzel düşünmüşsün. :) @Aserat

Kuzgun ve Leke'nin de önümüzdeki sezon devam edeceğini düşünüyorum, reytingleri ortalama diyebileceğimiz bir seviyede bence. Muhtemelen SAK'ı da sakız gibi uzatıp devam ettirecekler, önümüzdeki sezonun ortasını görmeden 1 reytingle final yapar.

Birde Savaşçı'nın reytingleri yüksek, yapım şirketiyle kanal arasında sürekli sorun yaşanıyordu, o yüzden mi kesin değil devam edip etmeyeceği? (b) @Aserat

• Beğendim

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Eline ve emeğine sağlık, güzel düşünmüşsün. :) @Aserat

Kuzgun ve Leke'nin de önümüzdeki sezon devam edeceğini düşünüyorum, reytingleri ortalama diyebileceğimiz bir seviyede bence. Muhtemelen SAK'ı da sakız gibi uzatıp devam ettirecekler, önümüzdeki sezonun ortasını görmeden 1 reytingle final yapar.

Birde Savaşçı'nın reytingleri yüksek, yapım şirketiyle kanal arasında sürekli sorun yaşanıyordu, o yüzden mi kesin değil devam edip etmeyeceği? (b) @Aserat
Sadece sezon finali ve final haberi gelenleri kesin olarak aldım Savaşçı'dan da bir haber gelmediği için orada duruyor. Teşekkürler. :D
Az önce instagramda gördüm bunu senden çorlamıșlar :A
Taklitler aslını yaşatır. :A
Eline sağlık @Aserat , yine emek isteyen bir konuya el atmışsın :D
Halka'nın akibeti en merak ettiğim :D
Güzel bir içerik olmuş, ellerine sağlık @Aserat
Teşekkürler. :D
Avlu'nun final yapacağı kesinleşti. 30 Mayıs'ta bitecekmiş.
Tamam ekledim. :)[/QUOTE]

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Güzel bir konu olmuş, emeklerine sağlık @Aserat :X

Sezonla ilgili uzun yorumum Haziran gibi gelir sanırım ama küçük bir değerlendirme yapmak isterim.

Öncelikle Star TV sezonun hayal kırıklığı oldu, her sezon birbirinden iddialı işler başlatan kanalın bu sezon ki hali üzücüydü. Genel müdürün değişikliği etkili oldu tabi, 'Ufak Tefek Cinayetler'in bitişi benim için üzücü oldu. 'Kuzgun' benim için başarılı işlerden biri oldu, yeni sezonda da devam eder büyük ihtimalle. Kanalın 'Söz', 'İstanbullu Gelin' ve 'Avlu' gibi ağır topları bitiyor, Star iddialı hazırlanacaktır sezona.

Kanal D'den fazla bir şey beklemesem de bu kadar boş sezon geçireceğini de düşünmüyordum, kanalın tek dikkatimi çeken dizisi 'Zalim İstanbul' oldu, yakında izleyeceğim ben de. 'Bir Litre Gözyaşı' gibi ağır konulu diziyi beceremediler, boş işleri sürdüler... Yeni sezonundan pek umutlu değilim, hayırlısı.

Show TV berbat bir sezon geçirdi, 'Çukur' olmasa ne yapacak acaba?

Yılın kanalı ATV oldu. 'Hercai' ve 'Çukurova' dizileriyle ikide iki yaptı, 'EDHO' ve 'SAK' da yayınlandığı günlerin en çok izlenen dizilerinden, bu dört dizi kanalı zirveye taşıyor açık ara. Hafta sonu ve pazartesine iyi işler yüklerlerse yeni sezonda da iddiasını sürdürür.

TV8'den yeni sezon atılımları bekliyorum, MedYapım dizisi + yeni bir transfer gelebilir.

FOX TV de 'Bir Aile Hikayesi' dışında dizi tutturamadı, pek durumu iyi sayılmaz. 'Bizim Hikaye'nin bitişi benim için üzücü, kanal yeni sezona MedYapım dizisini bu günde sürecektir sanırım.

• Beğendim
Reactions: Dosi

Billy Kane

Emekli
Reaksiyon puanı
17,835
Puanı
1,061
Avlu Star'da bitiyor kanalla problem olmuş ama 3.sezon olacak, Nursel Köse açıkladı. Umarım başka kanala transfer olur internette yayınlanmasını istemem. :D

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
Avlu'nun oyuncular delirmeden bitecek olmasına sevindim. Demet Evgar umarım bu kötü projeyi hafızasından silip bomba gibi bir komedi projesiyle ekranlara döner :)

Kanal D bu sezon dizi tutturma konusunda TV8'in bile gerisinde kaldı. Kanalın el değiştirmesi koskoca sektörde deprem yarattı :(

FOX Vurgun dışında bu sezon yayınladığı tüm dizileri tutturdu. Gerçi Vurgun da gününe göre iyi reyting almasına rağmen final yaptı ama kanal ana haber sayesinde sezonu lider kapatıyor.

ATV de şişirilmiş balon Hercai dışında gayet güzel bir sezon geçirdi. Kaliteli dizileri çok iyi tuttu, kalitesiz olduğu kilometrelerce uzaktan belli olan diziler de hemen final yaptı. Arası hiç olmadı :A

Ay Yapım olarak Show'a yapacağımız dizinin hazırlıklarına şimdiden başladığımızı bildiriyoruz :F

Acun da bu sezon Kızım'ı tutturarak kanalı yarışma formatından çıkardı. Gelecek sezon Survivor'ı azaltıp 2 dizi ile devam ederse kanalın reytingleri daha da artabilir.

• Beğendim
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Güzel bir konu olmuş, emeklerine sağlık @Aserat :X

Sezonla ilgili uzun yorumum Haziran gibi gelir sanırım ama küçük bir değerlendirme yapmak isterim.

Öncelikle Star TV sezonun hayal kırıklığı oldu, her sezon birbirinden iddialı işler başlatan kanalın bu sezon ki hali üzücüydü. Genel müdürün değişikliği etkili oldu tabi, 'Ufak Tefek Cinayetler'in bitişi benim için üzücü oldu. 'Kuzgun' benim için başarılı işlerden biri oldu, yeni sezonda da devam eder büyük ihtimalle. Kanalın 'Söz', 'İstanbullu Gelin' ve 'Avlu' gibi ağır topları bitiyor, Star iddialı hazırlanacaktır sezona.

Kanal D'den fazla bir şey beklemesem de bu kadar boş sezon geçireceğini de düşünmüyordum, kanalın tek dikkatimi çeken dizisi 'Zalim İstanbul' oldu, yakında izleyeceğim ben de. 'Bir Litre Gözyaşı' gibi ağır konulu diziyi beceremediler, boş işleri sürdüler... Yeni sezonundan pek umutlu değilim, hayırlısı.

Show TV berbat bir sezon geçirdi, 'Çukur' olmasa ne yapacak acaba?

Yılın kanalı ATV oldu. 'Hercai' ve 'Çukurova' dizileriyle ikide iki yaptı, 'EDHO' ve 'SAK' da yayınlandığı günlerin en çok izlenen dizilerinden, bu dört dizi kanalı zirveye taşıyor açık ara. Hafta sonu ve pazartesine iyi işler yüklerlerse yeni sezonda da iddiasını sürdürür.

TV8'den yeni sezon atılımları bekliyorum, MedYapım dizisi + yeni bir transfer gelebilir.

FOX TV de 'Bir Aile Hikayesi' dışında dizi tutturamadı, pek durumu iyi sayılmaz. 'Bizim Hikaye'nin bitişi benim için üzücü, kanal yeni sezona MedYapım dizisini bu günde sürecektir sanırım.
TRT'ye deyinmemişsin :A

• Güldürdün
Reactions: Yiğitt