2017 Katar Krizi

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
2017 Haziran ayından itibaren Suudi Arabistan liderliğindeki birkaç arap ülkesinin Katar ile diplomatik ilişkileri kesmesidir.
Bağları koparan ülkeler arasında Bahreyn, Mısır, Yemen (Hadi liderliğindeki hükümet), BAE, Libya (Ulusal Mutabakat Hükümeti) Maldivler ve Moritonya yer almıştır. Bu ülkeler kara yollarını ve hava sahasını Katar'a kapamış, ekenomik olarak Katar için ciddi sorunlra yol açmışdır.
Ürdüm ise diplomatik ilişkilerinin seviyesini düşürmüştür.

975px-Qatar_diplomatic_crisis.svg.png

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Son günlerde baya takip ediyorum bu konuyu, çok komik bi durum aslında. Trump Orta Doğu'ya gidiyor, sora hemen kriz patlak veriyor.
Katar'a diğer arap ülkeleri öyle muamele yapıyorlarki sanki biz ve ermeni sorunu gibi. Ama ortada bu kadar sorun yaşatacak ne var? Katarın bi suçu varsa diğer arap ülkeleri çok mu temiz guya? :D
Şu araplar varya para var ama bildikleri bişey yok, Suudi zaten hepden ABD yanlısı. :D

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Katar Savunma Bakanlığı: "Katar ABD'den 12 milyar dolar değerinde
36 adet F15 savaş uçağı alacak"

Körfez ülkeri ambargo koysun ABD silah satsın. Halen gözünü açamayan Körfez ülkerine selam gönderiyorum.

Bu para Katar için bir şey değil. Umarım bu silah alımı stratejik bir hamledir. Zaten Türkiye ile görüştükten sonra silah alımına başladığını duyurdu.