2016 LYS Yorum Konusu

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Hadi hakkınızı helal edin ben yatıyorum inşallah ben ve benim gibi sınava girecek olanlar istediklerimizi alabiliriz amin :)

@papuleoo @Polat Şaşmaz @Tolstoyevski @denizz19 @Billy Kane @berkann @xemrexxx @vadikızı @Çiğdem- @Yiğitt @MayısKıralı @Harunnn60 @takas @OzaN @Aserat @destere ve diğerleri :) Normalde bu yıl foruma ara vermem lazımdı ama veremedim veremediysem bu sizin sayenizde oldu :)
Başarılar. :D İyi geçecek inşallah hiç kasma. :D

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Hadi hakkınızı helal edin ben yatıyorum inşallah ben ve benim gibi sınava girecek olanlar istediklerimizi alabiliriz amin :)

@papuleoo @Polat Şaşmaz @Tolstoyevski @denizz19 @Billy Kane @berkann @xemrexxx @vadikızı @Çiğdem- @Yiğitt @MayısKıralı @Harunnn60 @takas @OzaN @Aserat @destere ve diğerleri :) Normalde bu yıl foruma ara vermem lazımdı ama veremedim veremediysem bu sizin sayenizde oldu :)
Başarılar dilerim. Umarım istediğini alırsın kardeşim.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Sınav kolay gibi geldi fakat benim için Mat tam beklediğim gibi yani berbat geçti. Ygs kısmından birkaç tane yapabildik hiç yoktan ama mat 2 facia... Geo zaten eksilerde...

Ama haftaya edebiyat sınavında iddialıyım! Bunun intikamını edebiyatla alırım inşallah. Coğrafya yine Allah'a emanet olacak ama edebiyatta bugünkü gibi gelirse iyi bir sonuç mümkün.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Edebiyat sınavına ben de gireceğim @Tolstoyevski ne tarz sorular ağırlıklı çıkar birkaç tüyo ver bana. :D

Özellikle belli başlı yazarların eserleri ve türleri çıkabilir, roman özeti kesin çıkacak cumhuriyetten. Tanzimat Serveti fünun ve milli edebiyatı banko bilmen gerekiyor, cumhuriyette dönem özellikleri çıkıyor ve bir tane şiir verip bu hangi döneme hangi yazara ait olabilir diye de sorabiliyorlar.

Cumhuriyetten Milli edebiyattan vb. korkum yok ama Divan edebiyatı ile söz sanatlarından sakata gelebilirim. Hele Divan edebiyatı, ayrıntı sorarlarsa güme gider.

Yine de az çalışan bile 30-35'i rahat görür ilk 20 Türkçe kısmını atlatırsa. :)

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Özellikle belli başlı yazarların eserleri ve türleri çıkabilir, roman özeti kesin çıkacak cumhuriyetten. Tanzimat Serveti fünun ve milli edebiyatı banko bilmen gerekiyor, cumhuriyette dönem özellikleri çıkıyor ve bir tane şiir verip bu hangi döneme hangi yazara ait olabilir diye de sorabiliyorlar.

Cumhuriyetten Milli edebiyattan vb. korkum yok ama Divan edebiyatı ile söz sanatlarından sakata gelebilirim. Hele Divan edebiyatı, ayrıntı sorarlarsa güme gider.

Roman özetinden kastın ne? :)

Mr.At

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,080
Puanı
461
Web Sitesi
gecmisinmizikacisi.blogspot.com.tr

Ben 32 doğru 23 yanlış yapmıştım, az bir çalışmayla. :A :X

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Roman özetinden kastın ne? :)

Hem romanın konusu hem de karakter isimleri. Örneğin diyecek ki, Ahmet Cemil gazetecidir. Kendisi serveti fünun kişiliğini temsil eder, bu anlatılanlar hangi romanda geçmektedir? Mai ve Siyah

Ya da Adnan Bey'in hayatı etrafında geçen bu roman İstibdat, Meşrutiyet ve Mütakare yıllarını anlatır. Bu romanın yazarı kimdir?

Diye sorar, Üç İstanbul olduğunu ve Mithat Cemal Kuntay'a ait olduğunu bilirsen yapıştırırsın.

En kolaylarından bir soru,

Romanın kahramanı Hasta Çocuk'tur. Bu çocuk misafir olarak kaldığı evin kızı Nüzhet'i sevmektedir, Nüzhet kendisinden 4 yaş büyüktür ve romanın sonunda başka biriyle evlenir, hasta çocuk evi terk eder. Bu parçada anlatılanlar hangi romanda geçmektedir?

A) Kırık Hayatlar
B) Yalnızız
C) Baba Evi
D) Dokuzuncu Hariciye Koğuşu
E) Sessiz Ev

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Hmm anladım tamamdır benim biraz bakmam lazım biraz uzak kaldım ama sevdiğim bir derstir edebiyat yaparım inşallah. :D

Dokuzuncu Hariciye Koğuşu :)

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Sınav kolay gibi geldi fakat benim için Mat tam beklediğim gibi yani berbat geçti. Ygs kısmından birkaç tane yapabildik hiç yoktan ama mat 2 facia... Geo zaten eksilerde...

Ama haftaya edebiyat sınavında iddialıyım! Bunun intikamını edebiyatla alırım inşallah. Coğrafya yine Allah'a emanet olacak ama edebiyatta bugünkü gibi gelirse iyi bir sonuç mümkün.
Cevaplar açıklanmış bu arada. :D

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Vaay be 3 yıl olmuş şaka maka benim en son girdiğim sınavın üstünden geçeli. :) Şimdi görünce bir duygulanma geldi. Umarım girecek veya girmiş olan arkadaşlar istediği sonuçları alırlar. :)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Geçmiş olsun herkese. Umarım herkesin sınavı iyi geçmiştir.

80'de 80 yapabilecek -ve belki yapmış- arkadaşıma göre matematikten 9, geometriden 12 tane eleyici soru varmış. Ben saymadım ama orta-zor arası bir sınavdı bana göre. Eğer işaretlediklerim doğruysa ya da çok az yanlış çıkarsa bana yeter diye düşünüyorum.

75 dakika olmamalı bu sınavın süresi bence. 80'e bile razıyım ama 85 olursa çok daha ideal olur. İntegral soruları 1,5 dakikada çözülmüyor öyle zamandan kazanacağınız soru da anca 50 tane soruyu kodlamaya yetiyor. :D

Geometri oldum olası yapamam zaten. Yorumlamasam daha iyi. :D