2015 Oscar Döneminde En Çok Hangi Filmleri Merak Ediyorsunuz?

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Yavaş yavaş 2014 yapımı filmler internete düşmeye, izlemeye başladık. Peki sizler 2015 Oscar döneminde en çok hangi filmleri merak ediyorsunuz?

Filmler:

- Unbroken
- Interstellar
- Gone Girl
- Birdman
- Big Eyes
- Boyhood
- Wild
- Foxcatcher
- Inherent Vice
- The Imitation Game
- The Theory of Everything
- Magic in the Moonlight
- A Most Violent Year
- Mr. Turner
- Into the Woods
- Macbeth
- Kill the Messenger
- Nightcrawler
- Selma
- The Search
- The Judge
- True Story
- Get on Up
- Suffragette

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Selma mi :eek: @berkann
Hicbirini merak etmiyorum afislerini oyuncu kadrosunu falan filan bilmiyorum çünkü bi unbrokwni biliyorum galiba angelina yonetiyodu.

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Her ne kadar bilim-kurgudan nefret ediyor da olsam bu senenin en merak ettiğim filmi yönetmeniyle ve muhteşem oyuncu kadrosuyla Interstellar.

Yönetmenine fazla güvenemesem de bence harika konusu olan ve gerçekten merak ettiğim bir diğer film de Unbroken.

Film hakkında fazla bilgim yok sanat filmi gibi geliyor ama oyuncu kadrosunda Cristoph Waltz ve Amy Adams'ın olması sebebiyle bir diğer merak ettiğim film Big Eyes.

Boyhood filmi de enteresan fikriyle, aldığı olumlu eleştiriler ve 9 IMDb puanıyla en merak ettiğim filmlerden birisi.

Yönetmeni, Emma Stone'u ve anlattığı dönemle merakla beklediğim bir diğer film. Magic in the Moonlight.

Diğer filmler kadar olmasa da yönetmeni dolayısıyla merak ettiği bir diğer film de Gone Girl.

Bunlar dışında; Wild, The Search ve Macbeth de ilgimi çeken diğer filmler.

Atladığım ya da unuttuğum filmler olabilir ama şimdililik en merak ettiğim filmler bunlar sanırım. :)

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Her ne kadar bilim-kurgudan nefret ediyor da olsam bu senenin en merak ettiğim filmi yönetmeniyle ve muhteşem oyuncu kadrosuyla Interstellar.

Yönetmenine fazla güvenemesem de bence harika konusu olan ve gerçekten merak ettiğim bir diğer film de Unbroken.

Film hakkında fazla bilgim yok sanat filmi gibi geliyor ama oyuncu kadrosunda Cristoph Waltz ve Amy Adams'ın olması sebebiyle bir diğer merak ettiğim film Big Eyes.

Boyhood filmi de enteresan fikriyle, aldığı olumlu eleştiriler ve 9 IMDb puanıyla en merak ettiğim filmlerden birisi.

Yönetmeni, Emma Stone'u ve anlattığı dönemle merakla beklediğim bir diğer film. Magic in the Moonlight.

Diğer filmler kadar olmasa da yönetmeni dolayısıyla merak ettiği bir diğer film de Gone Girl.

Bunlar dışında; Wild, The Search ve Macbeth de ilgimi çeken diğer filmler.

Atladığım ya da unuttuğum filmler olabilir ama şimdililik en merak ettiğim filmler bunlar sanırım. :)
Unbroken angelinanin degilmi :)

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Bence bu sene geçen seneye oranla daha fazla iyi film çıkacak. Geçen sene yarış 2, en fazla 3 film arasında geçiyordu. Burada ise Unbroken, Foxcatcher, Gone Girl, Inherent Vice ve Boyhood'un yarışın içinde olacağını düşünüyorum. (Big Eyes, Birdman de bonus olsun.) Gelelim benim merak etiklerime.

Interstellar: Gerek yönetmeni, gerek oyuncu kadrosuyla merakla beklediğim bir film. Konusu da çok ilgi çekici. Oscar'da önlerde olmasa bile yılın en sevilen filmlerinden olacaktır.

Boyhood: Böyle bir fikir, bunun uygulanması. Senenin en merak ettiklerimden.

Unbroken: Fragman izlemeyi pek sevmem ama bu filmin fragmanını heyecanla izlemiştim. Tabi Angelina Jolie'nin yönetmenlik geçmişi yok. Bundan önce çektiiği ilk ve tek filmin IMDb puanı çok kötü. -bence bu kadar kötü değil ama filmde Sırpların Bosnaklara çektirdiklerini anlatınca puanı yüksek bile kalmış- Bu filmde Nazilere saydıracağından dolayı daha çok sevileceğini umuyorum. Neyse sonuç olarak film bu yılın en merak ettiğim filmlerinden.

Foxcatcher: Geçen yıl vizyona girecekti ama ertlenmişti. Ertelenmesi iyi olmuş, çünkü böyle umutlu olduğum bir filmin 12 YaS'a yenilmesine çok sinir olurdum. :D Taa geçen yıl yediğim spoilerı hala unutamadım. :( Gerçi o spoiler olmasa filmi böylesine merakla beklemezdim belki de. Neyse görünen yüzüyle bile geçen yılın Rush'ını hatırlatıyor bana. Sonu ona benzemesin aman.

Wild: Into the Wild'e benzerliğiyle en çok merak ettiklerim listesine çok rahat girmiş bir film. Bu tarz filmeri zaten severim. Merakla bekliyorum. :)

Bunlar dışında en çok merak ettiklerim: The Theory of Everything, The Judge, Gone Girl ve biraz da True Story.

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Çıkacak filmler hakkında pek bir bilgim yok ama ben merak ettiklerimi kısaca yazayım.

Bilim-kurgu filmlerini çok seven biri olarak en sevdiğim yönetmenlerden Nolan'ın sağlam oyuncu kadrosuyla yeni filmi Interstellar.

David Fincher bugüne kadar harika işler çıkardı.Gone Girl oyuncu kadrosuyla olmasa da David Fincher'dan dolayı dikkatimi çekiyor.

The Judge filmi Robert Duvall ve Robert Downey Jr. gibi iki harika oyuncuya sahip.Konusu da ilgilimi çekti diyebilirim.Yönetmenden şüphelensem de başarılı bir iş olacak gibi.

Bu arada sanırım filmler arasında yazılmamış ama ben Brad Pitt'den dolayı Fury filminden de biraz umutluyum.Film iyi olursa belki Brad reyiz de bir adaylık alır.

Birdman filmi de fragmanıyla ilgimi çekti.Fragmandan gördüğüm kadarıyla Michael Keaton çok iyi performans göstermiş.Öte yandan Emma Stone ve Edward Norton gibi isimlerin de olması filmi dikkat çekici kılıyor.

Angelina Jolie açıkçası iyi bir yönetmen değil.Ama konunun ilginçliği, senaryoyu Coen kardeşlerin yazması dikkatleri çekiyor, oyuncu kadrosu da pek umut vaad etmiyor.Yine de meraklandıran bir film Unbroken.

Ve herkesin 12 yıldır beklediği film Boyhood.Yılın en iyi filmi olması muhtemel.Eleştirmenlerden aldığı harika yorumlar da bunu destekliyor.

Diğer merak ettiğim filmler The Imitation Game,eğer bu yıl çıkacaksa Serena ve Foxcatcher.

Diğer filmler hakkında araştırma yapıp onları da listeye koyabilirim.

Son düzenleme:

KayıpSehir

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,645
Puanı
360
Unbroken ve Big Eyes'ı merakla bekliyorum. Geriye kalanlarda fena değildi hepsi ilgi çekici. İzleyip görmek istiyorum..

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,772
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben de birkaç gündür uzun bir Oscar 2015 yazısı hazırlıyordum. (bayramdan önce başlamıştım hatta :D) Dün bitecekti ama bitmedi keşke bitseymiş de bu konu ondan sonra açılsaymış. :D

Neyse ben o konuyu 1-2 gece içinde tamamlamaya çalışacağım ondan sonra yaparım yorumu. :D

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Ben de birkaç gündür uzun bir Oscar 2015 yazısı hazırlıyordum. (bayramdan önce başlamıştım hatta :D) Dün bitecekti ama bitmedi keşke bitseymiş de bu konu ondan sonra açılsaymış. :D

Neyse ben o konuyu 1-2 gece içinde tamamlamaya çalışacağım ondan sonra yaparım yorumu. :D
Haberleşseydik Oscar konularıyla ilgili açmazdım. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
yeni filmler hakkında en ufak bir fikrim yok şimdilik @berkann yorumlarınıza bakarak nette araştırarak bir fikir edinmeye çalışacağım ayrıntılı yorumumu bu yüzden daha sonra yaparım :)