2014 DGA Ödülleri Kazananları Belli Oldu!

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,768
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Oscar'a adım adım ilerlerken çok önemli ödüllerden bir diğeri belli oldu. DGA'da (Directors Guild Awards - Yönetmenler Birliği Ödülleri) gülen taraf Gravity'nin yönetmeni Alfonso Cuaron oldu.

Nadiren görülen istisna durumlar haricinde genellikle Oscar'ın en iyi yönetmen ödülüyle paralellik gösteren bu ödülle birlikte Alfonso Cuaron Oscar'a bir adım daha yaklaşmış oldu. Alfonso Cuaron daha önce de Altın Küre, Critics' Choice gibi prestijli ödüllerden en iyi yönetmen ödülünü kazanmıştı.

DGA ödülüyle birlikte Gravity'nin en iyi film umutları da biraz daha artmış oldu. PGA üzerine gelen DGA ödülü Gravity'nin hala yarışta üst sıralarda olduğunu açıkça ortaya koydu. Özellikle en iyi yönetmen ödülünü kazanan filmlerin genellikle en iyi film ödülünü de kazanması Gravity'nin şansını yükseltecek gibi gözüküyor.

DGA ödüllerinde film dışında dizi için de en iyi yönetmenler ödüllendirildi. Drama dizisi alanında Breaking Bad bu yıl kazandığı çok sayıda ödüllere bir yenisini daha ekledi. Vince Gilligan, "Felina" adlı son bölümle ödülü kucakladı. Komedi dalında 30 Rock ödülü alırken mini dizide ise bu yılki hemen hemen tüm ödüllerde olduğu gibi Behind the Candelabra ödüle ulaştı...

OTKNt4hn29Mh6KmrdsnRPzBH.jpg

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Hak edene gitmiş:X Bir tane de deniz altı için çekse böyle bir film:A

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Benimde şuan gönlümde yatan Gravity.:DKesinlikle hakedene gitmiş.
En iyi kadın oyuncuda Sandra Bullock verilirse şaşırmayalım.Amy'den daha iyiydi.:D

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Benim açımdan Cuaron'ın ödüllleri toplaması şaşırtıcı değil. Bu yılın en iyisiydi.

Cuaron aldığı ödüllerle Gravity'inin şansına etki etse de çok arttırdığını düşünmüyorum. Bence En İyi Film için şansı en çok arttıran kategori senaryodur(?). En azından benim için öyle. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,768
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bence de en çok hakeden kişiydi bu ödülü. Oscar'ı da alması neredeyse kesin gibi. Gravity bence American Hustle'ın önüne geçti şu an. Ya 12 Years a Slave ya da Gravity olur gibime geliyor. :) (%55 12 Years a Slave, %25 Gravity, %20 American Hustle)

Benimde şuan gönlümde yatan Gravity.:DKesinlikle hakedene gitmiş.
En iyi kadın oyuncuda Sandra Bullock verilirse şaşırmayalım.Amy'den daha iyiydi.:D
Blue Jasmine izlemen lazım galip orada. :):)

Benim açımdan Cuaron'ın ödüllleri toplaması şaşırtıcı değil. Bu yılın en iyisiydi.

Cuaron aldığı ödüllerle Gravity'inin şansına etki etse de çok arttırdığını düşünmüyorum. Bence En İyi Film için şansı en çok arttıran kategori senaryodur(?). En azından benim için öyle. :D
Aksine en çok uyumlu olanları yönetmenlik. Senaryo o kadar da önemli değil en iyi filmi belirlemede. :) (Gerçi şimdi baktım da baya uyumluymuş son yıllarda. :D)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Bence de en çok hakeden kişiydi bu ödülü. Oscar'ı da alması neredeyse kesin gibi. Gravity bence American Hustle'ın önüne geçti şu an. Ya 12 Years a Slave ya da Gravity olur gibime geliyor. :) (%55 12 Years a Slave, %25 Gravity, %20 American Hustle)

Blue Jasmine izlemen lazım galip orada. :):)

Aksine en çok uyumlu olanları yönetmenlik. Senaryo o kadar da önemli değil en iyi filmi belirlemede. :) (Gerçi şimdi baktım da baya uyumluymuş son yıllarda. :D)

Onada bakacağım indirdim duruyor şuanlık ama Sandra benim için ama Cate kesin galiba.:D
Şu oranlar filmlerin oranlarımı yönetmenlerin oranlarımı.:eek: