2014 ÖSYM Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,113
Puanı
1,061
Bir üst sıradaki Marmara Üniversitesi ÇEKO gelseydi daha iyi olurdu ama pişman olmayacağım bir tercih geldi :)

NYW6GO.jpg
Bir akrabam Eşkişehir İngilizce iktisat bölümünü kazanmış. Seninle aynı mı oluyor şimdi ne oluyor? :D

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
@BesaleT bu 1 yıl İngilizce okuma nasıl oluyor ? Bölümle alakalı terimlerin mi İngilizce eğitimini alıyoruz yoksa genel konuşma dilinin mi ? :)

Ayrıca İngilizce okurken finaller, vizeler filan oluyor mu ? :)

RüzgarGülü

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,310
Puanı
561
@BesaleT bu 1 yıl İngilizce okuma nasıl oluyor ? Bölümle alakalı terimlerin mi İngilizce eğitimini alıyoruz yoksa genel konuşma dilinin mi ? :)

İngilizceyi sevsende sevmesene zorla öğretecekler ilk yıl işte.Fina ve vize yine var :)

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061

Hazırlığı diyorsun galiba. Şimdi bizim bölüm %30 ingilizce yani derslerin en az %30'u ingilizce işlenmek zorunda bu yüzden hazırlığı mecburi tuttular bizde. Sizinde dersler ingilizce ise sizinde hazırlık zorunlu tutulabilir. Hazırlıkta normal ingilizce dil bilgisi, konuşmanı geliştirme ve kompozisyon yazma şeklinde olmuştu bizim. Bölümle alakalı terimle yok çünkü bölüm hocaların değil ingilizce hocaları ders veriyor. Hazırlığı atlattıktan sonra bölüme geçince "Teknik İngilizce" dersi vardı orada bölümle ilgili ingilizce terimleri öğrendik.

Evet vize, final yine var ama sadece ingilizce ile ilgili tabi. :)

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
Hazırlığı diyorsun galiba. Şimdi bizim bölüm %30 ingilizce yani derslerin en az %30'u ingilizce işlenmek zorunda bu yüzden hazırlığı mecburi tuttular bizde. Sizinde dersler ingilizce ise sizinde hazırlık zorunlu tutulabilir. Hazırlıkta normal ingilizce dil bilgisi, konuşmanı geliştirme ve kompozisyon yazma şeklinde olmuştu bizim. Bölümle alakalı terimle yok çünkü bölüm hocaların değil ingilizce hocaları ders veriyor. Hazırlığı atlattıktan sonra bölüme geçince "Teknik İngilizce" dersi vardı orada bölümle ilgili ingilizce terimleri öğrendik.

Evet vize, final yine var ama sadece ingilizce ile ilgili tabi. :)
Peki çok zor oluyor mu İngilizce finaller, vizeler filan ? :)

Hazırlıkla beraber üniversite 5 yıl dimi ? :)

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
Peki çok zor oluyor mu İngilizce finaller, vizeler filan ? :)

Hazırlıkla beraber üniversite 5 yıl dimi ? :)
Aynen 5 yıl ben 4.seneme gireceğim üniversitede ama 3.sınıfa geçtim anca yoksa mezun olacaktım ne güzel. :D

Bizim zordu çünkü geçme notu 70'di ve baya baya kasıyorlardı bizi. Ama sizin kaç olur geçme notu kasarlar mı sizi bilemiyorum. :)

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
Aynen 5 yıl ben 4.seneme gireceğim üniversitede ama 3.sınıfa geçtim anca yoksa mezun olacaktım ne güzel. :D

Bizim zordu çünkü geçme notu 70'di ve baya baya kasıyorlardı bizi. Ama sizin kaç olur geçme notu kasarlar mı sizi bilemiyorum. :)
Daha yolun başındayım ben. :D (Bu sözü foruma ilk kayıt olduğumda @OzaN demişti, şimdi lise bitti. :D)

Bizi de kesin kasarlar çünkü bu bölümde İngilizce öğrenmek şart. :)