2012 Oscar Ödülleri Kazananları | Sonuçları | Tam Liste

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
War Horse geceden ödülsüz ayrılmayı garantiledi gibi bir şey. En şaşırtıcı nokta bu herhalde. Ben en azından 1 tane teknik ödül alır diye düşünüyordum...

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
War Horse geceden ödülsüz ayrılmayı garantiledi gibi bir şey. En şaşırtıcı nokta bu herhalde. Ben en azından 1 tane teknik ödül alır diye düşünüyordum...

ben miksaj ödülünü alsa yeterlidir diye düşünüyordum, onuda almadığına göre dediğin gibi olacak boş geçecek sanırım..

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
martin scorsesin kazanmamasına üzüldüm gary oldman kaybetti üzüldüm ama ....

günün sonunda merly streep kazandı havalara uçtum... kazanamasaydı bunca zaman boşa beklemiş olacaktım...

ödülleri filmler beşer beşer bölüştü(hugo ve the artist)
ama büyük ödülleri the artist kaptı..

endgame

Favori Üye
Reaksiyon puanı
14
Puanı
259
Ozan bu konuda ne kadar kültürlü olduğunu fazlasıyla göstermiş gibisin, tebrik ederim. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5 ödüllü The Artist, Fransız yapımıydı.
5 ödüllü Hugo, Paris'te çekilmiş.
1 ödüllü Midnight in Paris zaten Paris'i anlatıyor.

Yani Fransa damgasını vurdu törene ilginç bir şekilde. Siyasi nedenlerden dolayı Fransa'yı sevmesem de bu ödüllerin hakedildiğini söyleyebilirim. :)

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
5 ödüllü The Artist, Fransız yapımıydı.
5 ödüllü Hugo, Paris'te çekilmiş.
1 ödüllü Midnight in Paris zaten Paris'i anlatıyor.

Yani Fransa damgasını vurdu törene ilginç bir şekilde. Siyasi nedenlerden dolayı Fransa'yı sevmesem de bu ödüllerin hakedildiğini söyleyebilirim. :)

hangilerini izledin filmlerden güzelmiydi tavsiye edermisin :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
hangilerini izledin filmlerden güzelmiydi tavsiye edermisin :)

Üçünü de izledim. Üçünü de beğendim ben genel olarak.

The Artist, siyah-beyaz ve sessiz bir film. Charlie Chaplin'in çok eski filmleri gibi. Bence çok güzel film ve en iyi film oscarını haketti ama siyah-beyaz sevmeyen biri için çok sıkıcı olabilir. :)

Midnight in Paris en iyi orijinal senaryo ödülünü aldı. Gerçekten çok farklı ve sıradışı bir konusu var. Çok beklentiye girmeden izlenebilecek güzel bir film bence. Filmi izledikten sonra Paris'e gerçekten hayranlık duyuyorsun ister istemez :)

Hugo ise görsellik ve ses açısından çok iyi bir film. Tüm teknik ödülleri süpürdü zaten ama senaryo çok sağlam değil. Benim için diğer iki film daha önde gelir ama Hugo da iyidir :)

Bu arada bunlar dışında tüm filmlerden tavsiyem ise kesinlikle A Separation. Açık ara yılın en iyi filmi benim için. Zaten IMDB'de de yılın en iyi filmi...

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
Evet İran filmi ama İran filmi deyip geçme senaryo süper.

Gerçi böyle çok övüp beklentini arttırmak istemiyorum. Çünkü filmleri büyük beklentiyle izleyince genelde kötü gelir bana. :):)

sen bu kadar övdüysen bi şey vardır izlerim haftasonu :D bu filmlerin hepsini izlemeyi düşünüyorum hafta sonu :D

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
Üçünü de izledim. Üçünü de beğendim ben genel olarak.

The Artist, siyah-beyaz ve sessiz bir film. Charlie Chaplin'in çok eski filmleri gibi. Bence çok güzel film ve en iyi film oscarını haketti ama siyah-beyaz sevmeyen biri için çok sıkıcı olabilir. :)

Midnight in Paris en iyi orijinal senaryo ödülünü aldı. Gerçekten çok farklı ve sıradışı bir konusu var. Çok beklentiye girmeden izlenebilecek güzel bir film bence. Filmi izledikten sonra Paris'e gerçekten hayranlık duyuyorsun ister istemez :)

Hugo ise görsellik ve ses açısından çok iyi bir film. Tüm teknik ödülleri süpürdü zaten ama senaryo çok sağlam değil. Benim için diğer iki film daha önde gelir ama Hugo da iyidir :)

Bu arada bunlar dışında tüm filmlerden tavsiyem ise kesinlikle A Separation. Açık ara yılın en iyi filmi benim için. Zaten IMDB'de de yılın en iyi filmi...

The Artist'i izledim bende siyah beyaz film sevmezdim ama bunu sevdim çünkü süreklilik var sonra ne olacak diye bi merak var o yüzden hak etmiş cidden film...

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
The Artist'i izledim bende siyah beyaz film sevmezdim ama bunu sevdim çünkü süreklilik var sonra ne olacak diye bi merak var o yüzden hak etmiş cidden film...

Siyah-beyaz film olarak izlemediysen Charlie Chaplin filmlerini de tavsiye ederim. "City Lights" ve "The Great Dictator" süper filmler. Şimdiki çoğu komedi filminden kat kat iyiler. :) Diğer filmlerini de izleyeceğim zamanla, hepsini birden harcamak istemiyorum. :)