2 Dizi İçin Fırsat Günü

hayret bi şey

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,677
Puanı
860
Bu gece 2 dizi için fırsat gecesi. Çünkü Fatmagül tatilde, Aslan Kıral'da 1 haftalığına ormana gitti. Bu gece bir tek Kurtlar var ayakta.Açıkta kalmış reytingler hangi dizinin nasibi olacak yarın göreceğiz ama her sene ocak ayında bunu yaşıyoruz. Diziler yamalı bohça gibi her 2 haftada bir rötarlı gitmeye başlar. Ama bu süreç reklamverenlerin bütçe planlamaları ile alakalı bir durum. Yani kabaca anlatmak gerekirse, her ocak ayında firmalar 'Bu sene reklamalara şu kadar para ayırıyoruz' gibi konuşmalar yapıp, karar aldıkları bu süreçde de televizyon kanallarından uzak duruyorlar. Kanallarda o ay reklamlardan az gelir elde ettikleri için de pahalıya maal ettikleri dizileri de bedava yayınlamak istemiyorlar. Durum bundan ibaret yani. .
Ama asıl önemli olan soru şu. Fatmagül'ün Suçu ne ? izleyicisi bu gece hangi diziyi izler? Kalbim 4 Mevsim mi yoksa MUCK dizisini mi? Bam başka tercihleride olabilir bu izleyicilerin ama bu kitlenin bu 2 dizinin kaderini değiştirebileceğini biliyorum. Bugün bu yeni dizileri izleyenleri bir düşünelim. İzledikden sonra 'Ben bu dizye bayıldım. Valla Bundan sonra bu diziyi izleyeceğim. Fatmagül'e de 4 haftada 1 bakarım artık. Nasıl olsa konu icabı aynı yerde saydığı için bir şey kaybetmem.' deme olsasılığı çok yüksek. Çünkü Fatmagül izleyicisinin en büyük şikayeti konunun çok ama çok yavaş ilerlemesi. Böyle oluncada izleyici perşembe alışkanlığını rahatlıkla değiştirebilir. O yüzden 'bu gece ne izlenir?' sorusu çok ama çok önemli.
Fikrimce izleyicilerin büyük bir çoğunluğu MUCK dizisini tercih edeceklerdir… Benim kişisel tercihim Kalbim 4 Mevsim'den yana. Geçen hafta izledim, notunu da verdim. Bu çorbacı ve kızlarının hikayesi bana daha yakın geliyor. Dinginlik ve sade oyunucluklar arayanlar için referansım Star'da Kalbim 4 Mevsim

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
sanki fatmagül olsa 1.olacaktı.vadi bu bölümüyle fatmagülü geçecekti ama böyle daha iyi oldu :D reytingleri uçacak doğal olarak.şunuda belirtim muck baya yükselecek gibi ve fatmagül dödüğünde bi daha zirveyi alamayabilir :D

Μαнoni

Favori Üye
Reaksiyon puanı
699
Puanı
684
sanki fatmagül olsa 1.olacaktı.vadi bu bölümüyle fatmagülü geçecekti ama böyle daha iyi oldu :D reytingleri uçacak doğal olarak.şunuda belirtim muck baya yükselecek gibi ve fatmagül dödüğünde bi daha zirveyi alamayabilir :D

haklısın fatma gul ıstemıyoruz

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,761
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yazarı da belirtseydin iyi olurdu.

Fatmagül'ün Suçu Ne kitlesinin MUCK ve Kalbim 4 Mevsim'e kayacağını pek düşünmüyorum. Bir kere MUCK ile uyuşmuyor bu kitle. Belki bir bölümlük izlerler ama sonrasında geri dönüş yaparar Fatmagül'e. Kalbim 4 Mevsim'le kitle uyuşuyor aslında ama onun da pek etikileyeceğini sanmıyorum. İzleyici bir haftada alışkanlıklarını değiştirmez kolay kolay. Fatmagül'ün Suçu Ne gelecek hafta yine aynı reytingini alır büyük ihtimalle...

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,693
Puanı
1,061
buğünün karlısı Muck olacaktır muck gençlik dizisi anneller fatmagül yüzünden çocuklarına izlettirmiyolardı o yüzden çocuklar bu fırsattan faydalanıp izlerler muck'u :F