19 Ocak 2023 Perşembe Reyting Sonuçları

Bu akşam ne izleyeceksiniz/izlediniz?

• Camdaki Kız | Kanal D

Oy: 0 0.0%
  • Tuzak | TV8

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Reyting sistemine laf atmak kolay. Biraz mantıklı bakıp yorum yapmak gerek.

Şu anki denekler tarihi konular ve ya milli duygular içeren dizilere ilgi duyuyor. O yüzden ilk bölümde iyi izlenmesi şaşırtıcı değil. Mesela Barbaroslar da ilk bölüm iyi gibi başladı ama şu an 1 reyting alıyor. O kadar maliyeti olan iş, neden en azından 4-5 almıyor? Çünkü ilk bölüm sonrası kimse beğenmediği diziyi izlemez. :)

Survivor'un pt2'de aldığı reytingler olay iyi. :Z :Z
Kendi açımdan konuşursam reyting sisteminde şike yapılıyor gibi bir şey demiyorum sadece seçilen deneklerin siyasi duruşu ve hayat görüşü genel olarak sağcı anlayışta kenetlendiği (ve reyting cihazları ağırlıklı olarak bu kitlenin evlerinde olduğu) için onların tercih ettiği, onların ideolojileriyle çekilmiş diziler daha yüksek çıkıyor. En favori kanalları da ATV ve TRT olduğu için bu durum en başta onlara yarıyor. (İdeoloji dediysem sadece asker dizilerini demiyorum Yalı Çapkını, Kardeşlerim gibi çok izlenen işlerin verdiği muhafazakar mesajlar da buna dahil.) Tabii ki milli konusunun ve yoğun tanıtımların etkisi yadsınamaz ama son dönemde bu kadar abartılı açılışların sadece bu iki kanaldan çıkması şüpheli. Mesela FOX da asker dizisi başlatacak ama bu kadar yüksek açmayacağından eminim çünkü yayınlandığı mecra şimdiki iklimin ayrık otu durumunda.
------

Galasına gittiğin dizi ilk günden 1. olmuş @xemrexxx zort. :A @denizz19

offensive

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,047
Puanı
410
Şimdi acuna sorsan "reyting katili Tuzak'ın arkasına koyduğum için izlenmedi" der,
yarışmanın bıktırdığını, ikrah ettirdiğini, kötü bir kadro kurduğunu falan asla düşünmez :A:A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Reyting sistemine laf atmak kolay. Biraz mantıklı bakıp yorum yapmak gerek.

Şu anki denekler tarihi konular ve ya milli duygular içeren dizilere ilgi duyuyor. O yüzden ilk bölümde iyi izlenmesi şaşırtıcı değil. Mesela Barbaroslar da ilk bölüm iyi gibi başladı ama şu an 1 reyting alıyor. O kadar maliyeti olan iş, neden en azından 4-5 almıyor? Çünkü ilk bölüm sonrası kimse beğenmediği diziyi izlemez. :)

Survivor'un pt2'de aldığı reytingler olay iyi. :Z :Z
+1
Cuma günü yayınlanan o tarih dizisi en büyük örnek.
2 sene önce FOX’un tüm dizileri iyi giderken kimse bir şey demiyordu. Takmışlar atv ve TRT1’e :A
Mesela FOX da asker dizisi başlatacak ama bu kadar yüksek açmayacağından eminim çünkü yayınlandığı mecra şimdiki iklimin ayrık otu durumunda.
O bahsettiğin dizi Cumartesi günü yayınlanacak ve ogün senelerdir ekranı domine eden çok yüksek reytinge sahip 2 dizi var. Pek kıyaslamak doğru değil :A
TRT dizisine bakmadım. Olumsuz yorumlar var. Düşme ihtimali yüksek.

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,298
Puanı
1,060
+1
2 sene önce FOX’un tüm dizileri iyi giderken kimse bir şey demiyordu. Takmışlar atv ve TRT1’e :A

O bahsettiğin dizi Cumartesi günü yayınlanacak ve ogün senelerdir ekranı domine eden çok yüksek reytinge sahip 2 dizi var. Pek kıyaslamak doğru değil :A
Birnci paragrafta @Aserat a şunu dedin. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,465
Puanı
1,061
Kendi açımdan konuşursam reyting sisteminde şike yapılıyor gibi bir şey demiyorum sadece seçilen deneklerin siyasi duruşu ve hayat görüşü genel olarak sağcı anlayışta kenetlendiği (ve reyting cihazları ağırlıklı olarak bu kitlenin evlerinde olduğu) için onların tercih ettiği, onların ideolojileriyle çekilmiş diziler daha yüksek çıkıyor. En favori kanalları da ATV ve TRT olduğu için bu durum en başta onlara yarıyor. (İdeoloji dediysem sadece asker dizilerini demiyorum Yalı Çapkını, Kardeşlerim gibi çok izlenen işlerin verdiği muhafazakar mesajlar da buna dahil.) Tabii ki milli konusunun ve yoğun tanıtımların etkisi yadsınamaz ama son dönemde bu kadar abartılı açılışların sadece bu iki kanaldan çıkması şüpheli. Mesela FOX da asker dizisi başlatacak ama bu kadar yüksek açmayacağından eminim çünkü yayınlandığı mecra şimdiki iklimin ayrık otu durumunda.
------

Galasına gittiğin dizi ilk günden 1. olmuş @xemrexxx zort. :A @denizz19
Ayol sen beni bırak Feridesiz damdaki kemancı dizisi total olacak yakında :X güzel günlerden sonra Sana yine totoşluk yolları gözüktü :A

Etiketindeki laf atmaya cevap vermicem AB grupluğuma yakışmaz :A

• Güldürdün
Reactions: Aserat

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,093
Puanı
1,060
Alsancak güzel başlamış haftaya düşer diye yorumlar gördüm ama ben sanmıyorum düşeceğini bu oranlarla devam edecek bence bu arada Survivora çok sevindim :A

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Ayol sen beni bırak Feridesiz damdaki kemancı dizisi total olacak yakında :X güzel günlerden sonra Sana yine totoşluk yolları gözüktü :A

Etiketindeki laf atmaya cevap vermicem AB grupluğuma yakışmaz :A
Camdaki Kız izlemediğimi söylemiştim yani bu saatten sonra hangi grup olduğu ilgilendirmiyor. :A Veremezsin çünkü haklıyım. :A
------

+1

O iki dizinin bu kadar yüksek reytingler alma nedenlerinden biri de doğru düzgün üçüncü bir işin olmaması. Yani Dokuz Oğuz iyi çıkarsa zirveyi alamasa bile rakiplerden reyting koparabilir ama bu sistemden FOX'a pek hayır gelmez. :A

ozmoturk

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,151
Puanı
410
Survivor'ın 1 reyting aldığını gören Acun

dağıldım.jpg

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,884
Puanı
360
Yıllar yıllar önce reyting cihazı olan bir tanıdığım bana “Payitaht dizisini izlemem için para veriyorlar. Bizimkiler de izliyor” demişti. O hangi kanaldaydı trt 1. Kimse boşa konuşmuyor yani. Bizim evin karşısında Most’un binası var. Reyting cihazı konusunu onlara sorduğumda saçmalama burda oturduğun için o cihazı vermezler sana demişlerdi alaycı bir şekilde. Kısacası aç olanı yemledikleri bir sistem var. Benim dizim tuttu reyting sistemi güvenilir demek apaçık iş bilmezliktir.

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
Kaç yıldır zor dizisi tutan Star YÇ ile 15 reyting aldı, aynı şey Kırmızı Oda için de geçerli TRT1 eskiden bu kadar kaliteli işler yapmıyordu 2 sezon önce yüksek reyting alan dizilerin hepsi fenomendi heryerde konuşuluyorlardı,son zamanların en yüksek bütçeli dizisi Barbaroslar erken final yaptı.
Mucize Doktor 20 reyting almıştı,Fox Ana Haber kaç yıldır 19:00-20:00 arası hep zirvede,Kadın dizisi yüksek reytingler alıyordu Yasak Elma kaç sezondur sapa sağlam duruyor.

Kısacası kaliteli seyircinin isteyeceği şeyler yapın çok kolay bir şekilde reytingi alırsın.

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,353
Puanı
1,060
Kaç yıldır zor dizisi tutan Star YÇ ile 15 reyting aldı, aynı şey Kırmızı Oda için de geçerli TRT1 eskiden bu kadar kaliteli işler yapmıyordu 2 sezon önce yüksek reyting alan dizilerin hepsi fenomendi heryerde konuşuluyorlardı,son zamanların en yüksek bütçeli dizisi Barbaroslar erken final yaptı.
Mucize Doktor 20 reyting almıştı,Fox Ana Haber kaç yıldır 19:00-20:00 arası hep zirvede,Kadın dizisi yüksek reytingler alıyordu Yasak Elma kaç sezondur sapa sağlam duruyor.

Kısacası kaliteli seyircinin isteyeceği şeyler yapın çok kolay bir şekilde reytingi alırsın.
TRT 1 ve ATV'de neredeyse her dizi çok iyi gidiyor. Bu çok tuhaf. :D

offensive

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,047
Puanı
410
Esaret saatdaş rakibi Toprak&Fidan'ı nasıl solladı gitti valla helal olsun hem de ondan 3-4 hafta sonra başlamasına rağmen...

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,353
Puanı
1,060
YALNIZ KALPLER'İM 1-2 HAFTAYA 1.50 OLACAK İNŞALLAH. :bhr:

KADİR'İM İYİ GİDİYOR AMA 2 ALMALI ARTIK. O ZAMAN ÇOK DAHA İYİ OLACAK. :bhr: