Bu akşam ne izleyeceksiniz/izlediniz?

• Alparslan: Büyük Selçuklu | TRT1

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    19

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,027
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Alparslan Büyük Selçuklu
Total:
7.05 (1)
AB: 6.58 (1)
ABC1: 7.62 (1)

Esra Erol'da
Total:
7.00 (2)
AB: 3.50 (8)
ABC1: 5.16 (7)

Müge Anlı ile Tatlı Sert
Total:
6.68 (3)
AB: 4.66 (3)
ABC1: 6.92 (3)

Yasak Elma
Total:
6.40 (4)
AB: 5.16 (2)
ABC1: 6.99 (2)

Bir Küçük Gün Işığı
Total:
5.52 (6)
AB: 2.86 (11)
ABC1: 4.71 (8)

Survivor
Total:
5.44 (7)
AB: 4.35 (6)
ABC1: 5.40 (6)

Ömer
Total:
4.71 (9)
AB: 4.56 (4)
ABC1: 5.46 (5)

Sipahi
Total:
2.36 (19)
AB: 1.90 (16)
ABC1: 2.20 (18)

Kaynak: Dizi Analiz

Son düzenleme:

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
@Aserat yine zort yine mort. :A Ömer Yasak Elma’yı bitirecek diyordu ama çok az yükselmiş. :F

Ayrıca o kadar laf ettiğin Çöp Adam bile ikinci bölümünde daha fazla yükselmişti ama sen çıkıp “Bu başrollerle, OGM ve Star şok geçirmiştir” diyordun. :A Asıl Ömer bu kadro ve hikayeyle bu reytingi aldı ya OGM işte şimdi hayal kırıklığına uğramıştır. :F

Yüksekten uçtuğun her an çok güzel çakılıyorsun. :Z :Z Dün Güzel Günler, Bugün Ömer. :F Dalga geçtiğin şeyleri yaşamana bayılıyorum. :F

Sen şimdi tıpkı GG’nin aldığı 2-3 reyting için yaptığın olumlu konuşmaları yaparsın. Ömer gayet iyi gitmiş dersin kesin. :A

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,027
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Ömer'in dün akşam yayınlanan bölümü ilk bölüm kadar güzel ve etkileyiciydi. O yüzden 3 grubun en az birinde 6+ reyting görür diyordum, aldığı oranlar şaşırttı. İkinci bölümden fazla yükseliş yaşamayan diziler genelde yerinde sayıyor, umarım bu dizi öyle olmaz.

• Beğendim
Reactions: Dante

offensive

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,056
Puanı
410
Screenshot_20230117_102402_Chrome.jpg

Geçen haftaki yorumumun arkasındayım, zaten diziler o hissiyatı veriyor, Ömer'den "harika bir dizi" vibeını iki bölümdür alamadım ve hayal kırıklığı oldu açıkçası, 4-5 bölüme Çöp Adam gibi netleşir, bakalım onun kaderini mi yaşayacak yoksa kendini kurtaracak mı...

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,935
Puanı
1,061
Ömer'in az yükseleceği belliydi hatta düşebileceğini tahmin etmiştim ama neyse ki artırmayı başarmış. Dizinin sakin ve nispeten temposu düşük oluşu daha yükseğini görmesini engelliyor ama hareketlenirse 5-6 bandını görme ihtimali hala var.

Sipahi FOX'ta olsa şimdiye final bölümü izliyor olurduk ama Show gerçekten aşırı toleranslı tebrik etmemek imkansız. :A

@Aserat yine zort yine mort. :A Ömer Yasak Elma’yı bitirecek diyordu ama çok az yükselmiş. :F

Ayrıca o kadar laf ettiğin Çöp Adam bile ikinci bölümünde daha fazla yükselmişti ama sen çıkıp “Bu başrollerle, OGM ve Star şok geçirmiştir” diyordun. :A Asıl Ömer bu kadro ve hikayeyle bu reytingi aldı ya OGM işte şimdi hayal kırıklığına uğramıştır. :F

Yüksekten uçtuğun her an çok güzel çakılıyorsun. :Z :Z Dün Güzel Günler, Bugün Ömer. :F Dalga geçtiğin şeyleri yaşamana bayılıyorum. :F

Sen şimdi tıpkı GG’nin aldığı 2-3 reyting için yaptığın olumlu konuşmaları yaparsın. Ömer gayet iyi gitmiş dersin kesin. :A
Yok artık Yasak Elma’yı bitirecek mi demişim lafı istediğin gibi anlama konusunda çığır açtın. :F Boşluktan yüksek reyting aldığı için yeni rakip gelince etkileneceğini ve eskisi kadar yüksek alamayacağını söylemiştim ki 2-3 hafta öncesine kıyasla belli oranda düşüş var. Sezon sonundan önce bitme gibi bir ihtimali olmadığının gayet farkındayım ama maşallah ağzına geleni saymışsın. :A

Ayrıca evet Ömer sıfır PR'la başlayıp bu kadar aldığı, çarşamba gibi (kadın izleyici açısından) boş bir günde değil pazartesi 3 güçlü diziye (hadi kitle farkı nedeniyle Alparslan'ı saymayalım) karşı yayınlandığı için dünyanın PR'ını yapan Çöp Adam'a karşı daha üstün bir durumda. :Z Güzel Günler de iki güçlü rakibine rağmen 3.80 aldığı için çakılmalık bir durum yok yani benim açımdan her şey yolunda. :Z

• Güldürdün
Reactions: Özgür

offensive

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,056
Puanı
410
Ayrıca evet Ömer sıfır PR'la başlayıp bu kadar aldığı, çarşamba gibi (kadın izleyici açısından) boş bir günde değil pazartesi 3 güçlü diziye (hadi kitle farkı nedeniyle Alparslan'ı saymayalım) karşı yayınlandığı için dünyanın PR'ını yapan Çöp Adam'a karşı daha üstün bir durumda. :Z
Ömer sıfır PR'la mı başladı yapma Aserat gerçekten bu söylediğine kendin inanıyor musun...

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,935
Puanı
1,061
Ömer sıfır PR'la mı başladı yapma Aserat gerçekten bu söylediğine kendin inanıyor musun...
Yayına iki gün kalmasına rağmen karakter tanıtımları hala gelmemişti, afiş desen hala ortada yok, röpörtaj falan desen zaten hayal yani Yalı Çapkını arasında iki tane fragman yayınlamakla PR olmuyor. :A

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
365
Puanı
75
Yeni dizilerin 2. 3. Bölümünün erken başlaması kötü oluyor. Akşam Ömer'in ilk 10 dakikasını kaçırdım.

Özet sonrası 9'da başlaması lazım.

• Beğendim
Reactions: Dante and STAR

STAR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,994
Puanı
610
Yeni dizilerin 2. 3. Bölümünün erken başlaması kötü oluyor. Akşam Ömer'in ilk 10 dakikasını kaçırdım.

Özet sonrası 9'da başlaması lazım.
Katılıyorum erken başlaması hiç iyi olmuyor. Aslında geç başlasa daha yüksek reyting alırdı. Haftaya geç başlarsa her kategoride en az 1 reyting artış gelecektir.

Bölümde gayet güzeldi. Her hafta konu açılıyor. Yolu açık olsun.💫💫

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Ömer'in az yükseleceği belliydi hatta düşebileceğini tahmin etmiştim ama neyse ki artırmayı başarmış. Dizinin sakin ve nispeten temposu düşük oluşu daha yükseğini görmesini engelliyor ama hareketlenirse 5-6 bandını görme ihtimali hala var.

Sipahi FOX'ta olsa şimdiye final bölümü izliyor olurduk ama Show gerçekten aşırı toleranslı tebrik etmemek imkansız. :A

Yok artık Yasak Elma’yı bitirecek mi demişim lafı istediğin gibi anlama konusunda çığır açtın. :F Boşluktan yüksek reyting aldığı için yeni rakip gelince etkileneceğini ve eskisi kadar yüksek alamayacağını söylemiştim ki 2-3 hafta öncesine kıyasla belli oranda düşüş var. Sezon sonundan önce bitme gibi bir ihtimali olmadığının gayet farkındayım ama maşallah ağzına geleni saymışsın. :A

Ayrıca evet Ömer sıfır PR'la başlayıp bu kadar aldığı, çarşamba gibi (kadın izleyici açısından) boş bir günde değil pazartesi 3 güçlü diziye (hadi kitle farkı nedeniyle Alparslan'ı saymayalım) karşı yayınlandığı için dünyanın PR'ını yapan Çöp Adam'a karşı daha üstün bir durumda. :Z Güzel Günler de iki güçlü rakibine rağmen 3.80 aldığı için çakılmalık bir durum yok yani benim açımdan her şey yolunda. :Z
Senin yaptığını yaptım işte ÇA’ya demediğini bırakmıyorsun. :A Ömer daha da yükselemez zaten alabileceği max bu yani bu oranlarla. :A

Yapma ya sıfır PR mı. :A Ömer’i YÇ ile birleştiriyorlar daha ne olsun. :A Bir de Çöp Adam için dünyanın PR’ı yapıldı diyorsun haftalardır fanlar OGM’ye yazıyor PR yapsın diye. OGM asıl ÇA’ya hiç özen göstermedi sadece YÇ arasında fragman verdi. :A Çarşamba’nın nesi boş be O Kız da kadın izleyiciyi çekiyor 5 alıyor boru değil. :A O Kız’ın Pazartesi’deki karşılığı BKGI işte. :A Şartları eşit yani hiç kıvırma. :A

Geçen Engin ve Elçin gibi popüler oyunculara rağmen nasıl bu oranları alıyor diyordun asıl Ömer Gökçe, Selahattin, Barış Falay ve Merve gibi popüler isimlere rağmen nasıl bu oranları alıyor yazık. :F

Benim dizim 2-3 reyting alsa ve ben böyle konuşsam demediğini bırakmazsın. :F Neyse tadını çıkar ne GG ne Ömer uzun soluklu olmayacak ne de olsa. :Z

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,370
Puanı
1,060
Ömer çok kasvetli iş, az yükselmiş haliyle.
Survivor eriyor 2. Günden. 😂
Yasak Elma'm bu sevda hiç bitmesin. 🙏❤

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,935
Puanı
1,061
Senin yaptığını yaptım işte ÇA’ya demediğini bırakmıyorsun. :A Ömer daha da yükselemez zaten alabileceği max bu yani bu oranlarla. :A

Yapma ya sıfır PR mı. :A Ömer’i YÇ ile birleştiriyorlar daha ne olsun. :A Bir de Çöp Adam için dünyanın PR’ı yapıldı diyorsun haftalardır fanlar OGM’ye yazıyor PR yapsın diye. OGM asıl ÇA’ya hiç özen göstermedi sadece YÇ arasında fragman verdi. :A Çarşamba’nın nesi boş be O Kız da kadın izleyiciyi çekiyor 5 alıyor boru değil. :A O Kız’ın Pazartesi’deki karşılığı BKGI işte. :A Şartları eşit yani hiç kıvırma. :A

Geçen Engin ve Elçin gibi popüler oyunculara rağmen nasıl bu oranları alıyor diyordun asıl Ömer Gökçe, Selahattin, Barış Falay ve Merve gibi popüler isimlere rağmen nasıl bu oranları alıyor yazık. :F

Benim dizim 2-3 reyting alsa ve ben böyle konuşsam demediğini bırakmazsın. :F Neyse tadını çıkar ne GG ne Ömer uzun soluklu olmayacak ne de olsa. :Z
Birincisi YÇ'yle birleşme işi daha gerçekleşmedi yani o bölümdeki sahne yayınlanana kadar PR yapılmış olunmuyor. :A İkincisi son cümledeki amacını anlıyorum ama ben Çöp Adam için hiçbir zaman biter iddiasında bulunmadım sadece bağımsız olarak düşünüldüğünde kötü değil ama Gülseren Budayıcıoğlu işlerine kıyasla daha düşük olduğu için hüsran dedim. Ömer ve Ab-ı Hayat "gerçek hayat hikayesi" uyarlaması olmadığı için bu kıyasa giremez. :A Üçüncüsü de Ömer kadrodaki çoğu isim ülkede popüler olmasına rağmen toplasan Engin ve Elçin'in uluslararası şöhretine ulaşamaz (hele ki Selahattin Paşalı Total kitle tarafından yeni tanınıyor) yani bu lafımın da gayet arkasındayım. :A

• İlginç
Reactions: Özgür

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Birincisi YÇ'yle birleşme işi daha gerçekleşmedi yani o bölümdeki sahne yayınlanana kadar PR yapılmış olunmuyor. :A İkincisi son cümledeki amacını anlıyorum ama ben Çöp Adam için hiçbir zaman biter iddiasında bulunmadım sadece bağımsız olarak düşünüldüğünde kötü değil ama Gülseren Budayıcıoğlu işlerine kıyasla daha düşük olduğu için hüsran dedim. Ömer ve Ab-ı Hayat "gerçek hayat hikayesi" uyarlaması olmadığı için bu kıyasa giremez. :A Üçüncüsü de Ömer kadrodaki çoğu isim ülkede popüler olmasına rağmen toplasan Engin ve Elçin'in uluslararası şöhretine ulaşamaz (hele ki Selahattin Paşalı Total kitle tarafından yeni tanınıyor) yani bu lafımın da gayet arkasındayım. :A
Ya bırak hala kötü değil ama…. diye başlıyorsun. Senin dizilerin o oranları alsa havalara uçarsın gelmişsin burada laf ediyorsun. :A Kısaca Ömer OGM’nin kısa süren ilk işi olacak. :A

Her açıklamanda ayrı kıvırıyorsun geçen hafta reyting başarısı diyordun şimdi de uluslararası başarıdan bahsediyorsun. :eek:

• İlginç
  • Güldürdün
Reactions: Aserat and 12.Adam

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,338
Puanı
1,060
Ya bırak hala kötü değil ama…. diye başlıyorsun. Senin dizilerin o oranları alsa havalara uçarsın gelmişsin burada laf ediyorsun. :A Kısaca Ömer OGM’nin kısa süren ilk işi olacak. :A

Her açıklamanda ayrı kıvırıyorsun geçen hafta reyting başarısı diyordun şimdi de uluslararası başarıdan bahsediyorsun. :eek:
Tam da @Aserat ile ısınma turlarına başlamıştım. :A

• Güldürdün
Reactions: Aserat

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,158
Puanı
1,061
Survivor Survivor olali böyle reyting görmemistir. :A

Hangisine gülsem bilemedim. yeni dizi Ömer, ABC1'de Survivor'i geciyor, Total'de Bir Kücük Gün Isigi Survivor'i geciyor, AB'de gelen gecen gecmis. Ne desem bilemedim simdi. :A :A :A

Acun'u örnek alanlar düsünsün diyip geciyorum. :A :A :A @Dosi @Sherlock

BKGI AB'de 3 reyting altina düstü, senaryo iyice kötülesmeye baslamis. Bence dikkat etmesi gerek. Sipahi de keza öyle.

Yasak Elma yine doludizgin. Ömer tahminimce suan ki reytingleri ile devam eder bozmazsa.

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
365
Puanı
75
Katılıyorum erken başlaması hiç iyi olmuyor. Aslında geç başlasa daha yüksek reyting alırdı. Haftaya geç başlarsa her kategoride en az 1 reyting artış gelecektir.

Bölümde gayet güzeldi. Her hafta konu açılıyor. Yolu açık olsun.💫💫
En mantıklısı yarım saat özet olsun en fazla. Sekiz buçukta başlasın. Bir saat özet mi olur. Dizileri bir bölüm geriden sadece özetiyle izleyen ciddi bir kitle vardır.

Özetlerin kurgusunu iyi yapsalar sadece bir saat geçen bölümün özetini izlemek mantıklı aslında. İyi kurgu + x1.20 hız ile sadece özet izlenebilir. Dizileri iki buçuk saat yapmak için bölümün kurgusunu düzgün yapamadıkları çok oluyor. (Ghbg de çok oldu.)

• Beğendim
Reactions: STAR