13 Mart 2016 YGS Yorum&Sohbet Konusu

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Ygs4 den girdim sinavi 1 saatte bitirdim asiri kolaydi 80 sorudan 50 tane yaptim
Yanlislarin dogrulari goturmedigini bilseydim celiskide oldugum sorulari da yapardim @beyazsoy var mi boyle birsey
4 yanlış 1 doğruyu götürüyor diye biliyorum. :)

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
Ygs4 den girdim sinavi 1 saatte bitirdim asiri kolaydi 80 sorudan 50 tane yaptim
Yanlislarin dogrulari goturmedigini bilseydim celiskide oldugum sorulari da yapardim @beyazsoy var mi boyle birsey
Öyle bir şey olmaz herkes sallar... Yanlış doğruyu göturur her zaman sanırım milli eğitim sinavlarinda (teog) geçerli

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,945
Puanı
1,061
Tüm arkadaşlara geçmiş olsun diyor ve sizler için en hayırlısı olan ile karşılaşmanızı temenni ediyorum, umarım herkes beklediği sonuçları alabilir. :X

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,503
Puanı
1,061

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Her ne kadar bizi ipleyen olmasa da (@Harunnn60 @Yiğitt :) ) Ben de sanırım girdim sınava. :) Açıkçası üstümden ağır bir yük kalktı, kesinlikle zordu fakat beklediğim kadar kötü ya da hayallerimdeki gibi iyi geçmedi, 65 neti geçersem eyvallah diyeceğim. :) Matematik yaktı, din çarptı, felsefe kafayı yedirdi. Matematikte net sayım rakamsal bir değer olacak, dinde 1 boş 2 kafadan atma olayını yaşadım. Felsefeden en az 2 ezber sorusu yüzünden yanlışım var. Coğrafyadan oldum olası nefret etmişimdir, 12 sorudan taş çatlasın 5 net anca gelir belki o da gelmez. Tarihte nutkum tutuldu, baya bir zorladı fakat 3den fazla yanlış gelirse sürpriz olur yine de en az 3 yanlış gelir. Türkçe korktuğum gibi olmadı, hem geçen yılların hem de denemelerin bir tık üstü karmasından meydana gelmiş, bilindik kalıplar. Ne var ki anlatım bozukluğu sorularını içime sinmeden işaretledim, keza cümle türleri sorusu da kesin yanlış yaptım. Genel anlamda +30 bekliyorum fakat Türkçe için. Fenden hayatımda ilk defa birkaç 5-6 tane işaretledim, 2 tane doğru gelirse yine iyi umarım -5 gibi bir sonuç görmem ekranda. :D

Özetle sonuçlar beklediğim gibi gelirse LYS için umutlar yüksek sayılır. :)

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Her ne kadar bizi ipleyen olmasa da (@Harunnn60 @Yiğitt :) ) Ben de sanırım girdim sınava. :) Açıkçası üstümden ağır bir yük kalktı, kesinlikle zordu fakat beklediğim kadar kötü ya da hayallerimdeki gibi iyi geçmedi, 65 neti geçersem eyvallah diyeceğim. :) Matematik yaktı, din çarptı, felsefe kafayı yedirdi. Matematikte net sayım rakamsal bir değer olacak, dinde 1 boş 2 kafadan atma olayını yaşadım. Felsefeden en az 2 ezber sorusu yüzünden yanlışım var. Coğrafyadan oldum olası nefret etmişimdir, 12 sorudan taş çatlasın 5 net anca gelir belki o da gelmez. Tarihte nutkum tutuldu, baya bir zorladı fakat 3den fazla yanlış gelirse sürpriz olur yine de en az 3 yanlış gelir. Türkçe korktuğum gibi olmadı, hem geçen yılların hem de denemelerin bir tık üstü karmasından meydana gelmiş, bilindik kalıplar. Ne var ki anlatım bozukluğu sorularını içime sinmeden işaretledim, keza cümle türleri sorusu da kesin yanlış yaptım. Genel anlamda +30 bekliyorum fakat Türkçe için. Fenden hayatımda ilk defa birkaç 5-6 tane işaretledim, 2 tane doğru gelirse yine iyi umarım -5 gibi bir sonuç görmem ekranda. :D

Kusura bakma. :(

Cidden ama bir eksiklik var diyordum ben. :F Türkçen iyi geçmiş sevindim. Türkçe çok önemli. :D

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Ve YGS'de biter.Öncekilere göre daha iyi geçti diyebilirim baya calıştım.Türkçe falan yine çok iyi gitti :)

Matematik çok zorladı beni matı pek sevmem zaten ama Türkçe sayesinde puan baya iyi gelecek gibi.Hadi hayırlısı :)

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Din soruları için peygamber girse yanlış yapardı gibi yorumlar var, insanlar bir hayli kızgın. :D

Bizim dönemimizde Türkçe için olurdu, bize de Türkçe'yi farklı sorarak tokatlamışlardı.

Buda kulağınızın bir köşesinde bulunsun, benim yaptığımı yapmayın, ygs çıkışı umudu kesip, lys'ye sallayayım havalarında girmiştim. Şansınızın ne zaman döneceği belli olmaz, son ana kadar hedefinize ulaşmak için değil geçmek için çalışın.

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Coğrafya her zaman sevmesemde yaptığım bir derstir yine iyi yaptım.Tarih orta şekerliydi yani pek zorlamadım ama kolaydı da diyemem.Din Felsefe ise boş bırakmak istemediğinden salladığım baya oldu ren mantıklı neyse onu yaptım :)

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,503
Puanı
1,061
Coğrafya her zaman sevmesemde yaptığım bir derstir yine iyi yaptım.Tarih orta şekerliydi yani pek zorlamadım ama kolaydı da diyemem.Din Felsefe ise boş bırakmak istemediğinden salladığım baya oldu ren mantıklı neyse onu yaptım :)
İste o kafadan sallamalari yapmayacaktin aga ne yaparsan yap yanlis yapmaman lazimdi

Son düzenleme:

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
YGS'yi bile yapamıyosanız bırakın lan. LYS zor asıl. :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
YGS'yi bile yapamıyosanız bırakın lan. LYS zor asıl. :D

Lys daha kolay bence, Ygs psikolojik savaştan ibaret neyse ki bu savaştan en fazla bir bacağımı kaybederek topal bir şekilde ayrıldım yani durum yine kötü ama Lys ile üstlere çekmek olası. Edebiyattan ortalığı dağıtmayı düşünüyorum, 56'da 56 gibi bir hedefim var :D (39 yaptı)

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061

Kusura bakma, unutmuşum. :(

Umarım beklediğin gibi alırsın puanı, emeğiniz boşa çıkmaz inşallah.

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Lys daha kolay bence, Ygs psikolojik savaştan ibaret neyse ki bu savaştan en fazla bir bacağımı kaybederek topal bir şekilde ayrıldım yani durum yine kötü ama Lys ile üstlere çekmek olası. Edebiyattan ortalığı dağıtmayı düşünüyorum, 56'da 56 gibi bir hedefim var :D (39 yaptı)
LYS kolay lafı bence insanları rahatlatmak için söylenmiş bir palavra. :D
YGS dediğin ortaokul konuları sayılır neredeyse. O yüzden çok basit bence LYS'ye göre.
İnsan branşını daha iyi bilir elbet, ama genel olarak bakarsak YGS çok yüzeysel olduğu için daha kolay.