eTV 10x10 - 14. Bölüm | Yeni Sezon

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
10x10 - Yakında.png

İlk sezon bölümlerine ulaşmak için tıklayın.

1.5 yıl süren aradan sonra '10x10' yaz sezonunda birbirinden özel konularla sizleri hem bilgilendirip hem eğlendirmek için geri dönüyor!

Yeni sezonun ilk bölümünden herkese merhaba! Malumunuz son dönemde oyunculuk ve şarkıcılık arasındaki sınır iyice bulanıklaştı. Oyuncular albümler çıkarmaya (Bergüzar Korel, Gökçe Bahadır vs.), şarkıcılar ise kendilerini dizi ve filmlerde göstermeye (Murat Boz, Cem Belevi vs.) başladı. Biz de son dönemdeki örneklerinden yola çıkarak hem şarkıcılık, hem oyunculuk yapan 10 ünlü ismi konu alıyoruz.​

s-23ea45b4d47acead09aae379b1872f4ff0053fa5.webp

10) Emre Altuğ
90'lı yıllarda tiyatro sahnelerine çıkarken Sezen Aksu, Nilüfer, Sertab Erener, Levent Yüksel gibi isimlere de vokalistlik yapan Emre Altuğ, ilk albümü 'İbret-i Alem'in ardından da oyunculuk ve şarkıcılık kariyerini aynı anda yürütmeye devam etti. 'Tatlı Hayat', 'Lise Defteri', 'Sensiz Olmuyor', 'Elde Var Hayat' gibi dizilerin yanında 'Sıcak', 'Hangimiz Tertemiz', 'Dudak Dudağa' gibi çok dinlenen parçalarıyla da bilinen Altuğ, şu sıralar 'Güldür Güldür Show' kadrosunda yer alıyor.

s-5b9926f2fbe2568820e9280a56f39c4e91df7631.webp

9) Keremcem
'Eylül', 'Aşk Bitti', 'Ateşler İçinde', 'Dokun' gibi albümleriyle 2000'lerin dikkat çeken isimlerinden biri olan Keremcem son dönemde oyunculuğuyla daha çok karşımıza çıkıyor. Başrollerini Yasemin Ergene'yle paylaştığı 'Aşk Oyunu'nun ardından Tövbeler Tövbesi', 'Merhaba Hayat', 'O Hayat Benim', 'İki Yalancı', 'Aşk ve Mavi' gibi yapımlarla izleyiciyle buluşan ünlü isim, geçtğimiz hafta itibariyle ATV'nin yeni dizisi 'Kimse Bilmez'le ekranlara döndü.

fft99_mf9630954.Jpeg

8) Kutsi
2000'de ilk albümü 'Aşk Payını Aldı' ile müzik dünyasına adım atan Kutsi 'Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor', 'Sana Ne', 'Bomboşum Buralarda' ve 'İlan-ı Aşk' gibi pek çok şarkının yanında belki de oyunculuk kariyerinin en çok bilinen işi 'Doktorlar'da canlandırdığı Levent Atahanlı karakteriyle de büyük bir şöhret elde etti. Son dönemde 'Huzur Sokağı', 'Beyaz Yalan' ve 'Kalbimdeki Deniz' dizilerinde de rol alan ünlü isim, listemizin 7. sırasında.

s-8eba188991e7797948c9f8142c59ed466ad43318.webp

7) Hülya Avşar
Türkiye'nin en sansasyonel isimlerinden biri olan Hülya Avşar bu ünü özel hayatının yanı sıra oyunculuk ve şarkıcılık kariyerlerine de borçlu. Güzellik yarışmasında 1. seçildikten sonra evli olduğunun ortaya çıkması nedeniyle tahtı geri alınmasının ardından 'Haram' filmiyle başladığı kariyerine 80 ve 90'lı yıllarda birçok film sığdıran Avşar kızı; 'Bu Gece Uzun Olacak', 'Sensiz Kaldım', 'Yürü Ya Kulum' gibi şarkıları ve 2000'lerde rol aldığı 'Kadın İsterse', 'Kadın Severse', 'Muhteşem Yüzyıl: Kösem' gibi dizilerle de adından sıkça söz ettirdi.

s-507585c6fc5dda0963204e31d5eb3da9fdbdbf7f.webp

6) Zuhal Olcay
Sinema ve tiyatro oyunculuğuyla kariyerine start veren Zuhal Olcay'ın şarkıcılığa başlamasına ise 1989'da rol aldığı 'Evita' müzikali yol açtı. 'Küçük Bir Öykü Bu', 'Başucu Şarkıları', 'İhanet' albümleri, 'Yeditepe İstanbul', 'Salkım Hanım'ın Taneleri', 'Umut Yolcuları', 'İffet', 'Bir Aşk Hikayesi', 'Urfalıyam Ezelden', 'Yüksek Sosyete' gibi dizi ve sinema filmlerinin ardından usta isim, şu anda 'Aşk Halleri' adlı oyunda da izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor.

-- REKLAM --
PT-Banner-2.jpeg

-- REKLAM --

s-c611806422df21ef9f88111da8e7974c5a565a7e.webp

5) Şevval Sam
Şarkıcı Leman Sam ve müzisyen Selim Sam'ın kızı olarak dünyaya gelen Şevval Sam da tıpkı ebeveynleri gibi sanatın içinde bir hayat sürdürmeye devam ediyor. 'Sek', 'İstanbul's Secrets', 'Karadeniz' albümlerinin yanında 'Süper Baba', 'Gülbeyaz', 'Çocuğun Var Derdin Var', 'Siyah Beyaz' ve 'Bodrum Masalı' gibi yapımlarla TV ve sinema izleyicisine ulaşan Sam şu sıralar ise FOX'ta yayınlanan 'Yasak Elma'da Ender karakterini canlandırıyor.

s-5666d964821f3d77ed3622a59e3f3e6be38738d4.webp

4) Özcan Deniz
'Asmalı Konak', 'Haziran Gecesi', 'Samanyolu', 'Karagül', 'Kaderimin Yazıldığı Gün' ve son olarak yakın zamanda final yapan 'İstanbullu Gelin' gibi çok izlenen dizilerin yanı sıra 'Neredesin Firuze', 'Keloğlan Kara Prens'e Karşı' ve kendisinin yönettiği 'Ya Sonra', 'Evim Sensin', 'İkinci Şans' filmleriyle de tanıdığımız Özcan Deniz'in albümleri arasında ise 'Yine Ağlattın Beni', 'Hadi Hadi Meleğim', 'Beyaz Kelebeğim', 'Yalan mı' gibi çalışmalar yer alıyor.

58578c6bc03c0e1a0c143444.png

3) Işıl Yücesoy
Işıl Yücesoy son zamanlarda oyunculuk kariyeriyle daha çok tanınmış olsa da şarkıcılık kariyerinde de büyük başarılara imza atmış biri. 'Çalamazsın Mutluluğu', 'Açılmamış Mektup' gibi 45'liklerinin yanı sıra 'Üvey Baba', 'Çemberimde Gül Oya', 'Korkuyorum Anne', 'Yol Arkadaşım', 'Yer Gök Aşk', 'Unutursam Fısılda', 'Aşk ve Mavi' gibi yapımlarda izlediğimiz Yücesoy, son olarak geçen yıl 'Hani Ben' adlı bir single çıkarmıştı.

s-710113b71dbc0e4dfeaa570016866e0ed91f55e7.webp

2) Özkan Uğur
MFÖ deyince aklımıza ilk gelen isimlerden biri (haliyle) Özkan Uğur. 'Ele Güne Karşı', 'Ali Desidero', 'Peki Peki Anladık', 'Sarı Laleler', 'Didar Diday Day' ve daha nice sevilen şarkının yanı sıra oyunculukta da başarısını devam ettiren bir isim olarak gerek TV'de, gerekse sinemada 'İkinci Bahar', 'Cennet Mahallesi', 'G.O.R.A.', 'A.R.O.G., 'Yahşi Batı', 'Pek Yakında', 'Poyraz Karayel', 'Arif v 216' gibi hepsi büyük ilgiyle izlenen yapımlarla da sıkça karşımıza çıktı.

s-eef6742b65ce103401d3eb35afa18a9342d21990.webp

1) Hümeyra
Usta sanatçı Hümeyra 50 yılı aşkındır süren sanat kariyerine 'Kördüğüm', 'Sessiz Gemi', 'Şükür Verdiklerine', 'Otuz Beş Yaş' gibi 45'likler; 'Kırık Bir Aşk Hikayesi', 'Asiye Nasıl Kurtulur', 'Babam ve Oğlum', 'Ulak', 'Güneşin Oğlu' 'Dedemin İnsanları', 'Unutursam Fısılda' gibi filmler; 'Avrupa Yakası', 'Melekler Korusun', 'Annem Uyurken', 'Yalan Dünya', 'Paramparça' ve 'Şahsiyet' gibi diziler sığdırdı. Ülkemizin bu alandaki en değerli isimlerinden biri olan Hümeyra, listemizin 1 numarasına yerleşiyor.

(Bilgiler Vikipedi'den alınmıştır.)

15. BÖLÜM (Yeni Bölüm) | 20 Haziran Perşembe 20.00 | Türk TV'lerine damga vuran 10 yarışma programı

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
Sezon finali adı altında final yaptığını düşünmüştüm, uzun süre geri dönmeyince. :A Yaparım acelen ne. :A
Geçen yaz başlatmayı düşünmüştüm ama düşüncede kaldı. Şimdi geç de olsa döndük ve erken bitmeye niyetimiz yok. :Z Çünkü sonradan unutacağından eminim. :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,643
Puanı
1,060
İyi bir liste olmuş. Emeğine sağlık.

Listede Mahsun Kırmızıgül, İbrahim Tatlıses, Oğuzhan Koç, Ayşegül Aldinç ve Yeşim Salkım da yer alabilirdi. :D

• Beğendim
Reactions: Aserat

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
İyi bir liste olmuş. Emeğine sağlık.

Listede Mahsun Kırmızıgül, İbrahim Tatlıses, Oğuzhan Koç, Ayşegül Aldinç ve Yeşim Salkım da yer alabilirdi. :D
Teşekkürler. Ama format gereği sadece 10 tanesini alabiliyorum yoksa bu konudan rahat 2-3 liste daha çıkar. :D

• Beğendim
Reactions: kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,643
Puanı
1,060
Teşekkürler. Ama format gereği sadece 10 tanesini alabiliyorum yoksa bu konudan rahat 2-3 liste daha çıkar. :D
Yinede Mahsun Kırmızıgül ilk 10'da olmalıydı kesinlikle. :X

Neyse ki Zuhal Olcay ve Şevval Sam'ı listeye almışsın. Listede en beğendiğim iki isim onlar. :A

• Güldürdün

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Kutsi dışında hepsinden dizi izlemişim eline sağlık @Aserat :Z

Keremcem Aşk Oyunu
Emre Altuğ Lise Defteri

Hülya Avşar Kadın İsterse

Zuhal Olcay Yüksek Sosyete

Şevval Gülbeyaz

Özcan Deniz Asmalı Konak

Işıl Yücesoy Üvey Baba

Özkan Uğur İkinci Bahar ve Cennet Mahallesi

Hümeyya Avrupa Yakası

Ama Barış Akarsu da olsa iyi olurdu bonus vsyle :bhr::bhr::bhr:

• Beğendim

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
Kutsi dışında hepsinden dizi izlemişim eline sağlık @Aserat :Z

Keremcem Aşk Oyunu
Emre Altuğ Lise Defteri

Hülya Avşar Kadın İsterse

Zuhal Olcay Yüksek Sosyete

Şevval Gülbeyaz

Özcan Deniz Asmalı Konak

Işıl Yücesoy Üvey Baba

Özkan Uğur İkinci Bahar ve Cennet Mahallesi

Hümeyya Avrupa Yakası

Ama Barış Akarsu da olsa iyi olurdu bonus vsyle :bhr::bhr::bhr:
Teşekkürler ama iki mesleği uzun süre yapanlara ağırlık verdim. Barış Akarsu sadece bir dizide oynayabildi çünkü. Yoksa daha bir yığın isim var. Belki bir gün bu konu için ikinci bir liste yaparım o zaman düşünürüm. :A

• Harika
Reactions: Çiğdem

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Teşekkürler ama iki mesleği uzun süre yapanlara ağırlık verdim. Barış Akarsu sadece bir dizide oynayabildi çünkü. Yoksa daha bir yığın isim var. Belki bir gün bu konu için ikinci bir liste yaparım o zaman düşünürüm. :A
İkincide Mustimide şıkıştır 1 dizisi 2 filmi var :A :A :A

Hülya ve Özcanın sanırım bu dünyadakı tek doğru nefesleri Asmalı Konak ve Kadın İsterse onun harici nefes almayı bırakabilirlerdi :A :A :A @xemrexxx

• Güldürdün
Reactions: Aserat and xemrexxx

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
İkincide Mustimide şıkıştır 1 dizisi 2 filmi var :A :A :A

Hülya ve Özcanın sanırım bu dünyadakı tek doğru nefesleri Asmalı Konak ve Kadın İsterse onun harici nefes almayı bırakabilirlerdi :A :A :A @xemrexxx
İşte ben 2-3 dizide oynayanları değil bir sürü dizi-filmde oynayanları aldım. :A

Yorum yap. :A @xemrexxx