10. Aserat TV Ödülleri (2023-2024) | Aserat'tan Sezonun En İyileri - Part II

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,279
Puanı
1,061
prens-dizisi-2-sezon-ne-zaman-prens-dizisi-hangi-platformda.jpg

10. Aserat TV Ödülleri'nde dram kategorilerindeki kazananların ardından sıra ikinci durağa yani komedi dallarına geldi. Dijitaldeki komedi egemenliğinin hızlanarak sürdüğü sezonda 5 ödülden 3'ünü tek bir TV dizisine vermek tahminlerimin dışında bir durum olsa da nitelikli komedi adres tanımaz diyerek asıl mevzuya geçelim.​

Kazananlar: Part I

EN İYİ DİZİ (KOMEDİ)
GN8M7VCbIAAAEzM.jpg

Adaylar:
Gibi
Exxen
Kirli Sepeti
FOX / NOW
Mahsun J
GAİN
Prens
BluTV

Azim ve şans buluştuğunda ortaya çıkabilecek güzelliklerin en iyi örneklerinden biri Prens oldu. Pandemi döneminde (2021) ilk sezonu yazılan, yapımcı şirketin sanal stüdyo teknolojisiyle çekilen fakat üç yıl sonra BluTV tarafından satın alınınca izleyiciyle buluşabilen dizi, bunca zamanın acısını çıkarırcasına kısa sürede sürpriz bir fenomene dönüştü ve 2. sezonunu da bu yıla sığdırarak 15 bölümü geride bıraktı. Tarihi komedi türüne getirdiği taze bakış açısı, anlık espri ve hicivlerden medet umma kolaycılığına kapılmadan, dramatik yapısı güçlü ve sürükleyiciliği yüksek bir hikaye kurabilmesi, en küçük detayları bile gole çevirebilen tıkır tıkır mizahı, orijinal karakterleri ve sıradışı bir uyum yakalayan oyuncu kadrosuyla 2 sezon değil 12 sezon bile gidebilecek bir cevher söz konusu. Prens'in sadece düşmanlarını değil, üç yıl üst üste komedi dizisi ödülünü kazanan Gibi'nin hükümdarlığına da son verdiğini ayrıca belirterek yeni sezon için şimdiden gün saymaya başlıyorum.
KAZANAN: PrensİKİNCİ: Gibi

TARİHÇE
2023: Gibi | Exxen2022: Gibi | Exxen2021: Gibi | Exxen2020: Jet Sosyete | PuhuTV2019: Jet Sosyete | TV8
2018: Jet Sosyete | Star TV2017: Baba Candır | TRT 12016: Baba Candır | TRT 12015: Ulan İstanbul | Kanal D

EN İYİ ERKEK OYUNCU (KOMEDİ)
20230609-prens-dizisinden-fragman-yayinladi-309303-17634d7462d3845a0b0e.jpeg

Adaylar:
Feyyaz Yiğit
Gibi
Giray Altınok
Prens
Mahsun Karaca
Mahsun J

'Prens'i övmüşken dizinin hem kamera önündeki hem de arkasındaki (Kerem Özdoğan'la beraber) büyük zekasıyla Giray Altınok'u ayrı tutmak olmaz. 'Buyur (Bi'de) Burdan Bak' programından sonra yazdığı çeşitli filmler ve 'Güldür Güldür Show' ile varlığını gösterdiği, ardından 'Var Bunlar'la devam ettiği ve 'Ölümlü Dünya 2' ile taçlandırdığı kariyer zirvesinin tadını çıkarırken bunu hak etmediğini iddia edecek insan henüz doğmamıştır. Dünyanın en kötü özelliklerini bünyesinde toplasa da doğru anda tek bir doğru şey yaparak gönül alabilen Prens'i sosyal medyadaki kısa videolardan dört başı mamur bir diziye çevirirken hem senarist hem de başrol oyuncusu olarak kattığı değer, yüksek özgüveni, duyarlılığı ve asla sektirmediği zamanlamasıyla son dönemin açık ara en iyi komedi performanslarından birini armağan etti.​

KAZANAN: Giray AltınokİKİNCİ: Feyyaz Yiğit

TARİHÇE
2023: Feyyaz Yiğit | Gibi2022: Çağlar Çorumlu | Ayak İşleri2021: Burak Deniz | Yarım Kalan Aşklar2020: Cengiz Bozkurt | Jet Sosyete
2019: Çağlar Çorumlu | Jet Sosyete2018: Özgürcan Çevik | Şevkat Yerimdar2017 - 2016: Uraz Kaygılaroğlu | Baba Candır2015: Buğra Gülsoy | Aşk Yeniden

EN İYİ KADIN OYUNCU (KOMEDİ)
Kirli-Sepeti-113229-large-image-6d0b429e-fdb2-466f-854f-e4906650e6b3 (1).jpg

Adaylar:
Aslıhan Gürbüz
Kuvvetli Bir Alkış
Ayça Bingöl
Kirli Sepeti
Ceren Moray
Kirli Sepeti

'Kirli Sepeti'nin en heyecan verici taraflarından biri Ceren Moray'ın ekranlara dönüşünü müjdelemesiydi. Sürekli proje yapan oyunculardan biri olmadığı ve seçimleri konusunda hassas davrandığı için uzun periyotlarla (2021'den beri ekrana iş yaptığı yok) kendisini izleyebiliyoruz. Neyse ki Hayriye sayesinde komedi alanındaki başarısına yeniden şahit olduk da hasretimiz dindi. Çoğu zaman karakterinin yüksek sesliliği ve gevezeliği tepki görse de performns açısından her sahnesinde izleyiciden yüksek reaksiyon alma konusunda sıkıntı yaşamadı ve özellikle dizideki komedinin artmasıyla güldürmediği anların sayısı bir elin parmağını geçmedi. Duygularını yükseklerde yaşaması, içindeki çocuğu öldürmeyen saflığı, dozunda patavatsızlığı ve asla dinmeyen pozitif enerjisiyle Hayriye ona çok yakıştı.​

KAZANAN: Ceren MorayİKİNCİ: Ayça Bingöl

TARİHÇE
2023: Binnur Kaya & Ecem Erkek | Güzel Günler2022: Devin Özgür Çınar | 10 Bin Adım2021: Canan Ergüder | Menajerimi Ara2020 - 2019 - 2018: Gülse Birsel | Jet Sosyete
2017: Zeynep Çamcı | Seviyor Sevmiyor2016: Elçin Sangu | Kiralık Aşk2015: Binnur Kaya | Aramızda Kalsın

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU (KOMEDİ)
Kirli-Sepeti-111290-large-image-57f80727-a6ab-4411-972f-1fff9b4e7d36.jpg

Adaylar:
Ahmet Kürşat Öçalan
Gibi
Kıvanç Kılınç
Gibi
Serhat Kılıç
Kirli Sepeti

Sezona entrika-polisiye ekseninde başlayan 'Kirli Sepeti' 12. bölüme geldiğinde her şey değişti. Temizlikçilerin zengin olmasıyla başlayan eğlenceli bölümle reytingler ciddi oranda yükselince dizinin merkezi komediye kaydı ve oyuncuların bu alandaki yeteneklerini daha çok izlemeye başladık. Özellikle ilk bölümlerde görece pasif kalan Feyyaz'ın tüm mal varlığını kaybetmesiyle birlikte Serhat Kılıç'ın içindeki sahne hayvanı da açığa çıktı. Burun kıvırdığı temizlikçilerle dostluk kurdukça, tatlı aptallıklarıyla bacoların dördüncü tekeri haline geldikçe dizinin ritmi de şaha kalktı. Senaristler de neyse ki kendisinin potansiyelini uzun süre kullanarak bu pası gole çevirmeyi başardı. 2. sezonda kendisini izleyemeyecek olmak çok büyük bir kayıp ama bu zamana kadar gördüklerimiz de hak ettiği ödüle kavuşması için yeter de artar bile.​

KAZANAN: Serhat KılıçİKİNCİ: Ahmet Kürşat Öçalan

TARİHÇE
2023: Olgun Toker | Güzel Günler2022: Ahmet Kürşat Öçalan | Gibi2021: Özgür Emre Yıldırım | İlginç Bazı Olaylar2020: Toygan Avanoğlu | Kuzey Yıldızı: İlk Aşk2019: Müfit Kayacan | Bartu Ben
2018: Reha Özcan | Bizim Hikaye2017: Yiğit Kirazcı | Seviyor Sevmiyor2016: Onur Büyüktopçu | Kiralık Aşk2015: Toygan Avanoğlu | Güzel Köylü

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU (KOMEDİ)
Kirli-Sepeti-113221-large-image-4688f364-7b1e-47ac-a405-6242ebfcff9c (1).jpg

Adaylar:
Devrim Yakut
Kirli Sepeti
Eda Akalın
Mahsun J
Gözde Seda Altuner
Kirli Sepeti

'Kirli Sepeti'nin peş peşe üç ödül almasının bana da sürpriz olduğu doğrudur ama az önce de söylediğim gibi komedi bakımından o kadar mahir oyuncuları var ki azıcık üstlerine düşüldüğünde bile ortaya tadından yenmez bir cümbüş çıktı. Yıldızının parladığı 'Sadakatsiz'i izlemediğim için Gözde Seda Altuner'le tanışmam da maalesef şimdiye nasip olabildi. Kadrosuna son anda dahil olduğu diziye ihanete uğramış, kalbi kırık bir kadın olarak başladıktan sonra 12. bölüm akabindeki süreçle Nergis'in renkli tarafını daha çok görmeye, kendisinin de komedi hünerlerine sıkça tanık olmaya başladık. Bireysel performansının yanı sıra Serhat Kılıç'la tutturduğu Hacivat-Karagöz minvalindeki sinerji de ayrıca görülmeye değerdi. 32 bölümün ardından diziye veda ederken kendisini ödülsüz uğurlamayı içim almazdı.​

KAZANAN: Gözde Seda AltunerİKİNCİ: Devrim Yakut

TARİHÇE
2023: Cansu Diktaş Altınok | Var Bunlar2022: Ezgi Mola | Erşan Kuneri2021: Esra Ruşan | Yarım Kalan Aşklar2020: Hasibe Eren | Jet Sosyete2019: Hasibe Eren | Jet Sosyete
2018: Deniz Cengiz | Jet Sosyete2017: Sezer Avcı | Familya2016: Esin Gündoğdu | Aşk Yeniden2015: Zeynep Kankonde | Ulan İstanbul

// YARIN -> Diğer kategoriler
(En İyi Senaryo, Yönetmen, Çıkış Yapan Erkek-Kadın Oyuncu, Konuk Oyuncu, Toplu Performans, Dizi Çifti, Çocuk Oyuncu, Program, Yapım Şirketi/Platformu) //
------

Son düzenleme:

Royal Highness

Favori Üye
Reaksiyon puanı
468
Puanı
74
Prens ve Giray Altınok'un ödül alması çok isabetli olmuş :ok:

Prens ile değişik bir tarz denendi ve bana göre bu tarz çok başarılı oldu. 3. sezonunu merakla bekliyorum.

soo

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,333
Puanı
264
Prens bu yılın şüphesiz en sürpriz işi oldu benim için. Bu komedi yetersizliğinde ilaç gibi geldi. Gibi ve Ayak İşleri ni de ayrı tutuyorum tabi ama bu sezon özelinde tüm verdiğin ödülleri hakeden bir iş.

Kirli Sepeti'ni ilk 16 17 bölümünü izlemiş biri olarak Ceren Moray'ın karakterinin başlarda daha sempatik olduğunu zamanla yorucu ve abartılı bi hal aldığıını düşünüyorum. Yine de sevdiğim bi oyuncu olduğu için ve daha güçlü adaylar olmadığı için ödülü haketmiş sayıyorum.

Emeğine sağlık @Aserat

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,864
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Prens bu başarıyı hak ediyor, Gibi ile birlikte son yıllardaki açık ara en iyi yerli komedi.

Mahsun J’ye de şans vermek istiyorum en kısa zamanda…

• Beğendim
Reactions: Aserat