🇹🇷 Koronavirüs (COVID-19) - Türkiye'den Son Gelişmeler | Genel Yorum Konusu ☣️ | #MaskeTak 😷 / #AşıOl 💉

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1612718162477.png

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
SON DAKİKA!

Yarından itibaren 70-74, Cuma gününden itibaren 65-69 yaş üstü vatandaşlarımız aşılanmak için randevu alabilecek.

15 Milyon doz aşı temin ettik, 100 milyon doz aşı için anlaşmaları tamamladık.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
SON DAKİKA!

Fahrettin Koca:

Yerli aşıda (Erciyes Üniversitesi) FAZ-2 çalışması bugün itibariyle başladı.

Son 2 haftada genel olarak vaka artışları olduğu söyleyebilirim.

Ülkemizde 263 İngiltere varyantı, 23 Güney Afrika varyantı, 106 kökeni belli olmayan varyant tespit edilmiştir.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
SON DAKİKA!

Yarından itibaren 70-74, Cuma gününden itibaren 65-69 yaş üstü vatandaşlarımız aşılanmak için randevu alabilecek.

15 Milyon doz aşı temin ettik, 100 milyon doz aşı için anlaşmaları tamamladık.
100 milyon çok iyi haber de ne zamana olduğu da önemli.

Bir de yeni mutasyonlulara karşı bizim aşı etkili mi acaba? Güney Afrika, Oxford'un aşısını bırakmış mutasyonlu virüse karşı etkisiz diye...

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061

Bir de yeni mutasyonlulara karşı bizim aşı etkili mi acaba? Güney Afrika, Oxford'un aşısını bırakmış mutasyonlu virüse karşı etkisiz diye...
Dün ve bugün de aşı gelmiş, artık geldikçe haber olmayacakmış veren ülkenin de isteğiyle. Sputnik aşısıyla da görüşmeler sürüyormuş, bu dönem 150 milyona yakın gelebilirmiş.

İnaktif aşıların mutasyonlara karşı etkili olduğunu söylüyor herkes, Çin aşısı da o açıdan etkili görünüyor.

• Beğendim
Reactions: bazinga

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061

Dün ve bugün de aşı gelmiş, artık geldikçe haber olmayacakmış veren ülkenin de isteğiyle. Sputnik aşısıyla da görüşmeler sürüyormuş, bu dönem 150 milyona yakın gelebilirmiş.

İnaktif aşıların mutasyonlara karşı etkili olduğunu söylüyor herkes, Çin aşısı da o açıdan etkili görünüyor.
Bizim aşı (Çin aşısı) geleneksel metodla yapıldığı için yani tıpta ne diyorlar inaktif sanırsam.. Etkili olduğu şeklinde okumuştum...

Ben artık umudu kestim, sabah doktor bu pandemi 7 sene sürecek deyince :T

• Beğendim
Reactions: Yiğitt and bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bizim aşı (Çin aşısı) geleneksel metodla yapıldığı için yani tıpta ne diyorlar inaktif sanırsam.. Etkili olduğu şeklinde okumuştum...

Ben artık umudu kestim, sabah doktor bu pandemi 7 sene sürecek deyince :T
7 sene de sürmez herhalde ya sürse bile insanlar umursamaz artık. Fakat dünya genelinde aşı konusunda ciddi adımlar atılması şart. Şu an mücadele çok kötü gidiyor...

• Üzücü
Reactions: mrt-06

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
7 sene de sürmez herhalde ya sürse bile insanlar umursamaz artık. Fakat dünya genelinde aşı konusunda ciddi adımlar atılması şart. Şu an mücadele çok kötü gidiyor...
Tüm dünyada bitmeden bitmez demişti, bu da gelişmemiş ülkelerde aşı ulaşımının sıkıntısından, virüsün sürekli mutasyona uğraması birde ilacın bulunamaması nedeniyle...

Her zaman diyorum bu virüse göre yeni bir normal oluşturulmalı eğitimde, ulaşımda, çalışmada.. Bu şekilde eve kapanarak da bitmiyor ki. Herkes çok hızlı bir şekilde aşılansa tamam ama bu da eksik. Bir dönem eve kapanıyoruz bir miktar vakalar azalıyor sonra önlemlerde gevşeme yapılıyor yeniden artıyor.

Yahut Çin gibi tam kapanma yapılsa vakalar ciddi düşer diyeceğim ama Kuzey Kıbrıs yaptı, şimdi yeniden artmış.. Bu yüzden üstte dediğime dönüyoruz "yeni normal"

• Beğendim
Reactions: bazinga

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,968
Puanı
710
Tüm dünyada bitmeden bitmez demişti, bu da gelişmemiş ülkelerde aşı ulaşımının sıkıntısından, virüsün sürekli mutasyona uğraması birde ilacın bulunamaması nedeniyle...

Her zaman diyorum bu virüse göre yeni bir normal oluşturulmalı eğitimde, ulaşımda, çalışmada.. Bu şekilde eve kapanarak da bitmiyor ki. Herkes çok hızlı bir şekilde aşılansa tamam ama bu da eksik. Bir dönem eve kapanıyoruz bir miktar vakalar azalıyor sonra önlemlerde gevşeme yapılıyor yeniden artıyor.

Yahut Çin gibi tam kapanma yapılsa vakalar ciddi düşer diyeceğim ama Kuzey Kıbrıs yaptı, şimdi yeniden artmış.. Bu yüzden üstte dediğime dönüyoruz "yeni normal"
Millet de sıkıldı artık ama çare bulunması lazım

• Üzücü
Reactions: mrt-06

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
SON DAKİKA!

Türkiye'de 1. doz aşıyı yaptıran kişi sayısı 3 milyonu geçti! 2. doz uygulanmasına ise sağlıkçılardan başlandı, 300 binden fazla sağlıkçı ikinci dozu yaptırdı. Anlık takip etmek için:

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
SON DAKİKA!

Covid-19 tedavisi nedeniyle bir süredir yoğun bakımda olan, 13 yıl boyunca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı görevini üstlenen Kadir Topbaş hayatını kaybetti!

• İlginç
Reactions: Carpe Diem

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,074
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
SON DAKİKA!

Fahrettin Koca: Tedbirlerle ilgili artık vaka sayılarına göre "Yerinde karar" dönemine geçiyoruz.
------

Fahrettin Koca: "Esnafımızın işlerine, öğrencilerimizin okullarına bir an önce kavuşmalarını istiyoruz. Bilimsel Danışma Kurulumuz, bu konu ile alakalı kriterlerin belirlenmesi konusunda çalışmalarını sürdürüyor
------

Fahrettin Koca: "Uygulamalı eğitimin mümkün olduğunca yüz yüze yapılması, teorik eğitimlere ise çevrimiçi olarak devam edilmesi görüşü YÖK'e iletilmiştir."
------

Fahrettin Koca: "Normale dönmek için vaka sayılarını önemli ölçüde azaltmak durumundayız. Ülkemizde de görülen mutasyonlara karşı etkin bir çalışma yürütüyoruz. Vaka sayılarında ülke genelinde son dönemde 7-8 bin bandında bir sıkışma söz konusu."
------

SON DAKİKA!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca: Bugün itibariyle 5 milyondan fazla aşı yaptık. Bilim Kurulumuzun oluşturduğu öncelikli grupların aşılanmasında 1. aşamayı tamamlamak üzereyiz. "

Son düzenleme:

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
SON DAKİKA!

YÖK, uygulamalı eğitimin gruplar halinde yüz yüze, teorik eğitimlerin ise asgari yeterlikler dikkate alınarak çevrim içi yapılmasına karar verdi!