❤ Hoşgeldin 11 Ayın Sultanı Ramazan ❤ 2021

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
607080a6ae298b46927f1c30.jpg

Bu gece yatsı sonrası ilk teravih kılınacak ve ardından ilk sahura kalkacağız.

Ramazan ayının dinimizde büyük bir önemi vardır çünkü Kur'an bu ayda indirilmeye başlanmıştır.
Ramazan ayı içerisinde oruç tutulur ve insanlar yardımlaşma ve dayanışmaya bu ayda daha çok yoğunlaşır. Peygamber efendimizin ifadesi ile Ramazan “evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş” olan bir aydır.

Bu mübarek ayda eviniz huzurla, sofranız bereketle dolsun.
Tüm inananların Ramazan-ı Şerifi Mübarek Olsun 💖

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
2003'lü yıllarda Kış aylarında Ramazan dönemini hatırlıyorum, çok güzel günlerdi sahur baya geç oluyordu, iftar ise akşam 17 civarı oluyordu... Yavaş yavaş tekrardan kış günlerinde Ramazan ayına yaklaşıyor gibiyiz. Temmuz-Ağustos dönemi neydi öyle...

Tüm inananların Ramazan ayını kutluyor ve kolay geçmesini diliyorum.

• Beğendim
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
2003'lü yıllarda Kış aylarında Ramazan dönemini hatırlıyorum, çok güzel günlerdi sahur baya geç oluyordu, iftar ise akşam 17 civarı oluyordu... Yavaş yavaş tekrardan kış günlerinde Ramazan ayına yaklaşıyor gibiyiz. Temmuz-Ağustos dönemi neydi öyle...

Tüm inananların Ramazan ayını kutluyor ve kolay geçmesini diliyorum.
Kış zamanı bizde güneş baya geç çıkar ve sabah işe veya okula gidilmeden sahur (kahvaltı) yapılır. Yazın iftar ve sahur aramız bir kaç saat oluyordu ama kışın ise 5 katı ara olacak.
Bir kaç sene sonra saatlerin kış saati zamanı tahnimce Tr ile eş zamanlı ifar yapılır gibi. Yazın (Haziran/Temmuz) Ankara ile aramız 3 saat falandı.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Kış zamanı bizde güneş baya geç çıkar ve sabah işe veya okula gidilmeden sahur (kahvaltı) yapılır. Yazın iftar ve sahur aramız bir kaç saat oluyordu ama kışın ise 5 katı ara olacak.
Bir kaç sene sonra saatlerin kış saati zamanı tahnimce Tr ile eş zamanlı ifar yapılır gibi. Yazın (Haziran/Temmuz) Ankara ile aramız 3 saat falandı.
Kutup bölgesine yakın yerlerde 21-22 saat tutulduğu oluyormuş...

• Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Kutup bölgesine yakın yerlerde 21-22 saat tutulduğu oluyormuş...
Bizde 19 saat Haziran ayında ve takvime baktım, Aralık ayında sadece 9 saat :A farka bak.
Sizin saat ile yazın 11 buçuğa doğru, kışın ise 4 buçuk (saatleriniz ileri alma durumu olmadığı için 5 buçuk ) yani bizde 3 buçuk :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,667
Puanı
560
Cümlemizin Ramazan-ı Şerif'i Mübarek Olsun arkadaşlar Rabbim daha nicelerini yaşatsın inşallah 🤲🏼

• Beğendim

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
Bütün müslüman üyelere Ramazan-ı Şerif mübarek olsun,tutacağınız oruçlar,kılacağınız namazlar,okuyacağınız hatimler,kabul olur inşAllah.

• Beğendim

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,667
Puanı
560
Bizde 19 saat Haziran ayında ve takvime baktım, Aralık ayında sadece 9 saat :A farka bak.
Sizin saat ile yazın 11 buçuğa doğru, kışın ise 4 buçuk (saatleriniz ileri alma durumu olmadığı için 5 buçuk ) yani bizde 3 buçuk :A
Toparlan @Tolstoyevski @Dosi ye gidiyoruz :A Şİmdi Dosi düşündün :J

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Toparlan @Tolstoyevski @Dosi ye gidiyoruz :A Şİmdi Dosi düşündün :J
Eee o zaman biz bir ara sana uğrarız dosicim malum iş güç pek yoğunuz bu aralar :A @Tolstoyevski boşaltoğlum valizleri :pala:

Beklerim ama eliniz boş gelmeyin :A güzel bir Türk lezzetleri olan Ramazan paketini de getirin bir zahmet @Tolstoyevski

Acun'dan özel jeti ödünç alabilirsem rahatça gelip gideriz, 1.5 kilo bol tereyağlı fıstıklı Antep Baklavası, 2 koli ramazan kolisi ve 1 kilo da işkembe kelle paça ile günah benden gider yanımızda getiririz yani. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi and Zeyno

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,667
Puanı
560
Acun'dan özel jeti ödünç alabilirsem rahatça gelip gideriz, 1.5 kilo bol tereyağlı fıstıklı Antep Baklavası, 2 koli ramazan kolisi ve 1 kilo da işkembe kelle paça ile günah benden gider yanımızda getiririz yani. :A
nettin sen evladım biz o kadar zengiin değiliz çocuuum ucuzcu marketten bi koli neyine yetmiyo yolda giderken parktanda çiçek yolarız bitti gitti işte :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
nettin sen evladım biz o kadar zengiin değiliz çocuuum ucuzcu marketten bi koli neyine yetmiyo yolda giderken parktanda çiçek yolarız bitti gitti işte :A
Acun'dan özel jeti ödünç almak sorun değilse tek derdimiz ramazan kolisi olsun, Bim'den alırız biz de. :A

Ramazan pidesini unuttuk bak, @Dosi nin memlekette yoktur o da. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi and Zeyno

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060

Acun'dan özel jeti ödünç almak sorun değilse tek derdimiz ramazan kolisi olsun, Bim'den alırız biz de. :A

Ramazan pidesini unuttuk bak, @Dosi nin memlekette yoktur o da. :A
Yahu size pahalı şeyler alın diyen kim :A bimde bir kaç parça birşey getirseniz yeterli :A
Simit, baharat, cezeriye, lokum vs yeter :A