Şubat 2021 TV Raporu | Hangi Diziler Güvende, Hangileri Tehlikede?

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
İki aylık aradan sonra TV Raporu serisine devam ediyoruz. Tabii o zamandan bu yana köprünün altından çok su aktığı için pek çok değişiklik yaşandı. İşte mart ayına girerken son durum:

GÜVENDEKİLER (Yüksek reytingler alan ve devam etmesinin önünde herhangi bir sorun olmayan diziler)
2020-nin-en-begenilen-10-dizisi-ortaya-cikti-kirmizi-oda-masumlar-apartmani-sadakatsiz-hepsi-yaristi-iste-sonuc-950x570.jpg

• Geçtiğimiz aya göre yerini koruyanlar: Uyanış: Büyük Selçuklu, Yasak Elma, Masumlar Apartmanı, EDHO, Sadakatsiz, Kuruluş: Osman, Doğduğun Ev Kaderindir, Bir Zamanlar Çukurova, Mucize Doktor, Kırmızı Oda, Arka Sokaklar, Ramo, Gönül Dağı, Kuzey Yıldızı: İlk Aşk ve Arıza.
  • Kasım ayında daha yeni başlamalarına rağmen yeşil alana girmeyi başaran Alev Alev ve Kefaret de geçtiğimiz haftalara göre reyting kaybetse de final yapmaları için şimdilik bir neden görünmüyor.
  • Geçen ayın yenilerinden Maraşlı pazartesi yarışında kendine iyi bir yer edinirken Son Yaz da şimdilik cuma cehenneminden alnının akıyla sıyrılmayı başarıyor. Öte yandan ilk 2 bölümü geride bırakan Kardeşlerim ise kısa zamanda cumartesi dengelerini değiştirerek umut verdi.
  • Önceki ayda sarı alanda yer alan Baraj aradan geçen zamanda reytinglerinde önemli bir artış yaşayarak yeşil alana adını yazmayı başardı. Onunla aynı gün yayınlanan Hekimoğlu ise kanalın boşluğu ve AB reytingleri sayesinde sezonu sorunsuz tamamlamaya hazırlanıyor.
YEŞİL ALAN
FOX: Mucize Doktor, Yasak Elma, Baraj, Kefaret, Son Yaz
Kanal D: Sadakatsiz, Arka Sokaklar, Hekimoğlu
Show TV: Ramo, Alev Alev, Kuzey Yıldızı: İlk Aşk, Arıza
ATV: Kuruluş: Osman, Bir Zamanlar Çukurova, EDHO, Maraşlı, Kardeşlerim
TRT 1: Masumlar Apartmanı, Uyanış: Büyük Selçuklu, Gönül Dağı
TV8: Kırmızı Oda, Doğduğun Ev Kaderindir

SINIRDAKİLER (Reytingleri ne çok iyi ne de çok kötü olan, devam etme ihtimali %50 seviyesindeki diziler)
4b30ee71-5f94-4117-b3da-4c94fcc027e0.jpg

• Sefirin Kızı'nı Tuba Büyüküstün de kurtaramadı ve geçen sene pazartesi iyi reytingler alan dizi 2-3 küsüre kadar düştü. Yine de yurt dışı satışları derken ite kaka sezon sonunu görecek gibi. Aslında kendisini güvenli alana yazmak gerekebilir ama gelecek sezonda devam etmesi oldukça zor görünüyor.
  • Menajerimi Ara da kanalın AB ve ABC1'de en çok izlenen dizisi olarak yoluna devam ediyor ama özellikle pazar günü Teşkilat'tan yara almaması çok önemli. İzleyici kitlesi çok hassasken ve senaryo gidişatı da huzursuzluk yaratırken bu tehlikeyi de atlatabilirse sezon sonuna çıkar.
  • Seni Çok Bekledim'in o maliyete karşın o reytinglerle devam edebilmesi mümkün değil ama Star'ın daha önce Kurt Seyit, Gecenin Kraliçesi gibi hüsranlara müsamaha gösterdiğini de görmüştük. O yüzden ilk 13'ü tamamlar ama gerisi şimdilik muamma.
  • Cumadan pazara alınan Hercai için tehlike hala devam ediyor. AB'de 33. sıralara kadar düşse de Total reytingleri nedeniyle ATV'nin toleransından faydalanacaktır.
  • TRT 1'de Payitaht: Abdülhamid'in yanı sıra Benim Adım Melek'in yerinin de eskisi kadar sağlam olduğu iddia edilemez. Sadakatsiz, Masumiyet, Doğduğun Ev Kaderindir derken diğer kadın işlerinin arasında iyice kaybolmaya başladı.
SARI ALAN
Star TV: Sefirin Kızı, Menajerimi Ara, Seni Çok Bekledim, Akrep
ATV: Hercai
TRT 1: Benim Adım Melek, Payitaht: Abdülhamid

TEHLİKEDEKİLER (Reytingleriyle uzun süre ekranda kalamayacağı belli olan, final ihtimali en yüksek diziler)
5fec40eed3806c17b0721374.jpg

• Sosyal medyayı yıkan ama aynı etkiyi reytinglerde gösteremeyen Sen Çal Kapımı için tehlike gittikçe artıyor. Reytingleri pek kötü olmasa da kanalın en az izlenen dizisi olarak Savaşçı'ya yerini kaptırma ihtimali çok yüksek. 1 milyon tweet yazmanın dizi kurtarmadığı anlar...
  • Star'ın en zayıf halkası şu an Akrep. Cuma günü aldığı 3-4 bandındaki reytingleri Özcan Deniz uğruna heba edildi ve kendince direnmeye çalışsa da ömrü uzun değil.
  • Yılın ilk dizisi olarak başlayıp yılın ilk hayal kırıklığı olarak sonuçlanan Akıncı'da da işler yolunda gitmiyor. ATV dayanıyor da 2 küsür reytingle nereye kadar. İlginç şekilde 13. bölümü de görecek ama gerisi çok zor.
KIRMIZI ALAN
FOX: Sen Çal Kapımı
Star TV: Akrep
ATV: Akıncı

(Çukur (Show TV) sezon sonunda biteceği, Masumiyet (FOX) henüz bir bölüm yayınlandığı, Tövbeler Olsun (TRT 1) ise final yapacağı açıklandığı için listede yer almadı. Teşkilat (TRT 1) ise pazar akşamı yayına çıkacak.)
------

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Yorumlara katılıyorum da Akrep hem yurt dışı satışlarına başlayacak hem de yeni karakterler alıyor. Hiç değilse 20'ye yaklaşır.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
Star bu sezonun facia kanalı. Çok feci bir çöküş dönemine girdiler.

TRT yeni gelecek iki dizisi ile bu sezonki başarısını sürdürmeye devam edecektir.

Doğan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,101
Puanı
710
Uyanış,Kuzey Yıldızı benim takip ettğim diziler.Star bu sezon başarısız .TRT ATV baya başa baş gidiyor.

offensive

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
2,990
Puanı
310
Star’a Allah sabır versin

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
Sarı alan bile fazlayken Hekimoğlu nasıl oluyorda yeşil alanda yer alabiliyor? :A Aynı günde yayınlanan Baraj bile 2 reytingden 8 reytinge kadar yükselebiliyorken aylardır hiçbir yükseliş vaad etmeyerek 3 reytingde seken dizi kırmızı alanda yer almayı hakediyor tabii ki. :X

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Sarı alan bile fazlayken Hekimoğlu nasıl oluyorda yeşil alanda yer alabiliyor? :A Aynı günde yayınlanan Baraj bile 2 reytingden 8 reytinge kadar yükselebiliyorken aylardır hiçbir yükseliş vaad etmeyerek 3 reytingde seken dizi kırmızı alanda yer almayı hakediyor tabii ki. :X
Öncelikle :X koyma uyuz oluyorum. :A Her kanalın işleyişi farklı mesela Kanal D'nin durumu müsait olduğu için sezon sonunu görür ama FOX'ta olsa biterdi vs. anlatabildim mi. :A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
Öncelikle :X koyma uyuz oluyorum. :A Her kanalın işleyişi farklı mesela Kanal D'nin durumu müsait olduğu için sezon sonunu görür ama FOX'ta olsa biterdi vs. anlatabildim mi. :A
Bu durumda Hekimoğlu gibi 3 reyting alan ve Star'da yayınlanan Akrep neden kırmızı alanda yer alıyor o zaman? :A

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Bu durumda Hekimoğlu gibi 3 reyting alan ve Star'da yayınlanan Akrep neden kırmızı alanda yer alıyor o zaman? :A
Hekimoğlu gibi AB'de 4-5 almıyor da ondan. Ben sadece tahminde bulundum yani kırmızı alanda diye kesin bitecek demek değil. Belki değiştiririm çünkü ben de emin olamadım onu nereye koyacağımdan. :A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
Hekimoğlu gibi AB'de 4-5 almıyor da ondan. Ben sadece tahminde bulundum yani kırmızı alanda diye kesin bitecek demek değil. Belki değiştiririm çünkü ben de emin olamadım onu nereye koyacağımdan. :A
Nereden baksan Hekimoğlu'nun yeşil alanda yer alan bir listede Akrep'in kırmızı alanda olması mantık dışı. :A

Kanalların durumuna göre değerlendirirsek Star'ın bütün dizileri yeşil alanda yer almalı. Ki Kanal D'nin şu anki durumu Star'dan çok daha iyi. Sadakatsiz ve Arka Sokaklar gibi çok yüksek reyting alan iki dizisi var en azından. :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Bu durumda Sen Çal Kapımı dışında dizi biterse artık Fox diyecek sözüm yok

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Hekimoğlu ab sayesinde 3.sezon onayını da alsa süper olacak.

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
Nereden baksan Hekimoğlu'nun yeşil alanda yer alan bir listede Akrep'in kırmızı alanda olması mantık dışı. :A

Kanalların durumuna göre değerlendirirsek Star'ın bütün dizileri yeşil alanda yer almalı. Ki Kanal D'nin şu anki durumu Star'dan çok daha iyi. Sadakatsiz ve Arka Sokaklar gibi çok yüksek reyting alan iki dizisi var en azından. :A
Hala cevap alamadım? :A @Aserat

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam