İnternet 50 Yaşında!

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,890
Puanı
1,060
70 kuşağı internetle pek haşır neşir olmadığı için pek gerçekçi gelmedi ama kesin yaşanmıştır tabi bu. :A
@xemrexxx yi bozmak istemedim sadece :A :A ama 20 yaşında internetle haşir neşir olmuşsam gerçeklik payı olmuş olabiliyor :F

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Çiğ ette çok abartı oldu. ? O zaman güçlü olan güçsüz olanın karşısında her türlü egemenliğini kurardı. Yani fiziki güçten bahsediyorum. Sonuçta ilkel şartlarda doğada yaşayabilmenin ve üstünlük kurmanın tek şartı güç ve bu gücün fiziki olması ne kadar insani veya vicdani ?
Şu anda da güçlü ve güçsüzler ayrılmış durumda. İyice karmaşık bir canlıya dönüşünce gücümüz akli olarak gelişti. Yani şu anda seni yöneten kişiyle (bizim ülkemize bakacaksak cumhubaşkanı) aranda inanılmaz bir güç farkı var. Tek kelime ile hayatını karartabilir. On binlerce yıl önceyse tek yumrukla yere sererdi seni. Önceden fiziki olarak eziliyorduk, şimdi aklın getirisi olan güç ile daha çok. Gerçi fiziki olarak ezdikten sonra da beni yöneteceği için yine rezil rüsva olurdum ama bu kadar değil. :A

Vicdani veya insani olarak ise fiziki gücü tercih ederim. Şu an zaten herhangi birine üstünlük kuracak vaziyette değilim ve eski yıllarda olsaydım çok yaşamazdım. Ama tek yumrukla ağlayarak ezilip kenara çekilmeyi tercihimdir. Büyük kitleleri, modern teknoloji ile olağanüstü kaynaklarla yöneten, onların yaşantısını istediği yere çeken yönetici/yöneticiler bana psikolojik olarak da üstünlük sağlayabilir/sağlayabilirler. Hem daha mutsuzsun hem de güçsüz. Bu yönetici illa ülkeyi de yönetmemeli yani, bir firmanın yöneticisi de olabilir. Yeter ki kendi bölgesinde ipler elinde olsun ve yönettiği kişilerden dolayı gücünü, otoritesini, karizmasını arttırsın. Burada da fiziki güç devreye girebilir. Adamın işini görmemişsindir, işi istediği gibi yapmamışsındır, 3 tane iri yarı adam yollayıp seni hastanelik eder. :A Ve işsiz bırakır vs.

• Beğendim
Reactions: blacklion