İnternet 50 Yaşında!

Dosi

Favori Üye
10 Mart 2015
33,936
23,549
1,060
İnternetsiz bir hayat düşünebilirmisiniz?

Bundan tam 50 yıl önce bugün iki bilgisayar arası yazışma gerçekleştirilmiştir. Ogün temelli atılan Arpanet (Advanced Research Projects Agency Network) günüzmüzdeki internetin temeli olarak görülmektedir.

Türkiye ise 1990'lı yılarda internetle tanıştı ve Avrupa'da ki gibi çok yaygın olmasada internet kullanımı oldukça fazla. Peki siz, ilk internet deneyiminizi hatırlıyormusunuz?

Kaynak:
Nyteknik

Son düzenleme:

Tolstoyevski

Favori Üye
14 Temmuz 2014
8,561
12,935
611
Corleone
www.ataturkungencligehitabesi.com
Konuya gelirsek, internet değil yüzyılın, insanlık tarihinin en önemli icatları arasında başı çekse bile zaman algısını muhteşem derece kısalttığı için internetin ve özellikle sosyal medyanın olmadığı bir dönemde yaşamak isterdim. Yine de iş işten geçti, artık bir sonraki aşama bilinci de internete bağlamak ve internetin içine girebilmek. O vakte kadar bağımlılığa devam...

Tolstoyevski

Favori Üye
14 Temmuz 2014
8,561
12,935
611
Corleone
www.ataturkungencligehitabesi.com
'yapacam' böyle mi yazıyorum hep? :A
Eh işte şöyle böyle :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Favori Üye
10 Mart 2015
33,936
23,549
1,060

hahaha :F :F tamamdır. Senin için o kısmıda düzeltmeye çalışacağım :D bak çalışacam demedim :F

• Harika
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Favori Üye
10 Mart 2015
33,936
23,549
1,060

düzenledim o mesajı :F @S.G.A.T. gizli takipçi hemen fırlatmış güldürüyü :A Bari şu konuya yorum at Sgat bey

blacklion

Üye
30 Ekim 2019
579
459
64
23
Türkiye'de internet kullanımı nasıl Avrupa'daki kadar yaygın değil anlayamadım ama günümüzde internet olmadan ne yapılırdı şu an bilmiyorum. Bir çok insanda travma yaratırdı. Herkesin dolaylı yoldan bir vücudunun parçası oldu.

DarkLegenD

Favori Üye
24 Ağustos 2014
19,266
10,031
860
20
İngiltere
www.cizikdvdkasetleri.com
Dinleri, inançları, düşünceleri ve kültürleri silip süpürme işlemini hâlâ sürdüren internetin sonumuzu getirecek olması... Muhtemelen kendi türünün sonunu getiren tek tür olarak tarihe geçeceğiz. Bu kadar akıllı olmak zorunda değildik. Çiğ etle yaşamımıza devam etmeliydik.

• Beğendim
Reactions: blacklion

blacklion

Üye
30 Ekim 2019
579
459
64
23
Dinleri, inançları, düşünceleri ve kültürleri silip süpürme işlemini hâlâ sürdüren internetin sonumuzu getirecek olması... Muhtemelen kendi türünün sonunu getiren tek tür olarak tarihe geçeceğiz. Bu kadar akıllı olmak zorunda değildik. Çiğ etle yaşamımıza devam etmeliydik.
Çiğ ette çok abartı oldu. 😄 O zaman güçlü olan güçsüz olanın karşısında her türlü egemenliğini kurardı. Yani fiziki güçten bahsediyorum. Sonuçta ilkel şartlarda doğada yaşayabilmenin ve üstünlük kurmanın tek şartı güç ve bu gücün fiziki olması ne kadar insani veya vicdani ?