İlk Türk Vampir Dizisi Geliyor

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
50,154
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
BUNU bekliyordum.

Dünya televizyonlarını azıcık da olsa takip edenler için bu bir sürpriz değil.

Vampir dizilerinin ve filmlerinin başarısı sonunda yerli dizi üreticisinin de dikkatini çekecekti.

Dün öğrendiğime göre ülkemizin ilk vampir dizisi için çalışmalar başlamış.

Ancak vampirlerle ilgimiz yeni olmayacak. 1953 yapımı Drakula İstanbul'da filmini yad etmek gerek tam bu noktada.

Yeni vampirimizin kim olacağı henüz netleşmiş değil. Harıl harıl senaryo yazılıyormuş.

Prodüksiyonu Behzat Ç'yi de çeken Adam Film üstlenecekmiş ve gelecek sezon Star'da yayınlanacakmış.

Dün, Cem Aydın'ın daveti üzerine gittiğim Star binasında öğrendim bunu. Açıkçası ilginç bir gelişme ama eğer animasyonlar ve hikâye hakkıyla yapılamazsa dizi sadece bir müsamere olmaktan kurtaramayacaktır kendini.

Zaten Cem Aydın da tam emin olmadan yayına çıkarmayacakmış.

Uzun uzun Star'ın neler yapacağını dinledim kendisinden. Ulusal eğlence televizyonu yayıncılığına kulağa gayet hoş gelen bir bakış açıları var.

Yeni keşifler yapmaktan ve farklı programlar üretmekten bahsediyorlar.

Ama şimdiden bu projelere umut dolu bakmak için erken.

İşleri de kolay değil. Star gibi son yıllarda sadece para yutup büyük başarılara imza atamamış bir kanala karşı olan algıyı yıkmakla uğraşacaklar.

En merak ettiğim şey neden kanalın adını değiştirip tertemiz bir sayfa açmadıklarıydı.

Star isminin izleyicinin kafasında oturmuş bir yeri olduğunu ve bunu doğru kullanırlarsa başarılarına etkisi olabileceğini düşünüyorlar.

Muhteşem Yüzyıl'ı yüksek çözünürlükte yani HD izlemeye alışmış olanlara ise kötü bir haberim var. Star'ın D-Smart ile olan anlaşması yüzünden bir buçuk yıl boyunca Digiturk platformundan HD yayın yapamayacaklar. Projeleri çok. Ocak ayından sonra performanslarını beraberce görüp değerlendireceğiz. Onların tek üzüntüsü reyting sisteminin kapalı olması.

Bence bu, üç ay boyunca daha az stresle yayın yapmalarını sağlayacak.

Rahşan Gülşan - Habertürk

Rahşan Gülşan - İlk Türk vampir dizisi geliyor! - HABERTÜRK

en fazla 3 bölümde yayından kaldırılır vampir dizilerini başarabilceğimizi sanmıyorum

bence kessinlikle basarılı olucaktır. cunku ulkemizde vampir turu filmlere karsı buyuk bir ilgi var.bunu alacakaranlık efsanesi nden de anlayabiliriz. turkiyede kadınlaer agırlıklı olmak üzere cok buyuk bir kitleye sahip.aynı zamanda amerika yapımı vampir dizileride cok izlenmekte. eger basrol oyuncuları bay-bayan yakısıklı ve güzel ikilisi tamamlanırsa tutmasına kesin gozuyle bakıyorum