Exxen İlginç Bazı Olaylar - Dizi Yorumları

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,786
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
EuRlt1WXMAQAYFr

Exxen'in yeni dizisi 'İlginç Bazı Olaylar' yayın hayatına başladı!

Yönetmenliğini ve senaryosunu İbrahim Büyükak’ın üstlendiği, yapımcılığını NuLook Production ile Kutu Film'in yaptığı dizinin başrollerini ise İbrahim Büyükak, Zafer Algöz, Füsun Demirel, Meral Çetinkaya, Cemre Ebüzziya, Özgür Emre Yıldırım ve İdil Sivritepe paylaşıyor.

Hayalleri ile hayatı arasında sıkışan İbo’nun hikayesinin anlatıldığı dizi ile ilgili yorum ve paylaşımlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz. İyi seyirler!

'İlginç Bazı Olaylar' yeni bölümleriyle her Cuma Exxen'de!

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
1x1 - 1x2

Exxen'in diğer komedi projeleri ilgimi çekmese de bunu merak etmiştim. Sürekli kahkaha attırmasa da kendi çapında hoş ve keyifli bir iş olmuş. NuLook gibi bilinen bir firmanın ürünü olması nedeniyle prodüksiyon olarak belli bir seviyeyi tutturmuş. Özellikle dijital platformların etkisiyle son dönemlerde böyle dramedy (dram ve komedinin harmanlandığı işler) projelerinin sayısı artmaya başladı ve bu dizi de onun iyi örneklerinden olmuş bence. Tabii bunda başta İbrahim Büyükak olmak üzere küçük ama etkili kadronun çıkardığı performanslar da etkili. Özellikle Neslihan Arslan'ın 2. bölümdeki karakteri kısa sürse de bayağı eğlenceliydi.

7/10

Vizeler bittikten sonra izlerim demişsin hatırlatma mesajı olarak kalsın burada. :A @mesmeso

• Güldürdün
Reactions: mesmeso

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
1x1 - 1x2

Exxen'in diğer komedi projeleri ilgimi çekmese de bunu merak etmiştim. Sürekli kahkaha attırmasa da kendi çapında hoş ve keyifli bir iş olmuş. NuLook gibi bilinen bir firmanın ürünü olması nedeniyle prodüksiyon olarak belli bir seviyeyi tutturmuş. Özellikle dijital platformların etkisiyle son dönemlerde böyle dramedy (dram ve komedinin harmanlandığı işler) projelerinin sayısı artmaya başladı ve bu dizi de onun iyi örneklerinden olmuş bence. Tabii bunda başta İbrahim Büyükak olmak üzere küçük ama etkili kadronun çıkardığı performanslar da etkili. Özellikle Neslihan Arslan'ın 2. bölümdeki karakteri kısa sürse de bayağı eğlenceliydi.

7/10

Vizeler bittikten sonra izlerim demişsin hatırlatma mesajı olarak kalsın burada. :A @mesmeso
Köyden döneyim mutlaka bakarım. Sağol. :D

• Beğendim
Reactions: Aserat

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Fena değil dizi, kötü espriler var ama gülümsetmeye yaklaştığı anlar da var. Oyuncu kadrosu çok iyi.

Başka platformda olsa devam ederdim. L&M için aldığımda tekrar şans veririm yüksek ihtimalle...

6/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
1x1

Fena değil dizi, kötü espriler var ama gülümsetmeye yaklaştığı anlar da var. Oyuncu kadrosu çok iyi.

Başka platformda olsa devam ederdim. L&M için aldığımda tekrar şans veririm yüksek ihtimalle...

6/10
Bir şeyi de beğen lütfen ya. :A En azından 2. bölümü de izle çünkü gittikçe açılıyor. :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
1x10 (Sezon Finali)

Bu işin sırf Exxen'de diye bu kadar geri planda kalmasına üzülüyorum. Elbette kusursuz bir dizi değildi ama özellikle 3-4. bölümden sonra açılarak sezonun ikinci yarısıyla birlikte güzel bölümler izletti. Komedisini de dramını da (özellikle babaannenin ölümünün konu alındığı 9-10. bölümle bayağı duygusaldı) abartmadan tatlı tatlı işledi. İbrahim Büyükak hem senaryo hem oyunculuk olarak hem de ilk kez yapmasına rağmen yönetmenlikte eli yüzü düzgün iş çıkararak neden ÇGHB'nin en başarılı oyuncularından biri olduğunu kanıtlamış. Zafer Algöz, Füsun Demirel, Meral Çetinkaya gibi ustaların yanı sıra özellikle Özgür Emre Yıldırım ve Cemre Ebüzziya'yla birlikte kadro da güzel bir uyum yakalayınca her cuma severek izledim. Sezon finalinde hikaye yeni bir yön almışken umarım devamını da eksiksiz kadroyla (2 isim olmayacak gibi duruyor zira) izlemeye devam ederiz.

Genel puanım: 7.5/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
1x1

Beklediğimden çok daha iyi bir durum komedi ve dram komedisi söz konusuydu ve dizinin doğallığını sevdim açıkçası. Yer yer güldüren sahneler dahi oldu. İbrahim Büyükak oldukça iyi performans çıkarmış ama dizinin asıl yıldızı Zafer Algöz gibi, resmen yaşıyor rolü. Devam bölümleri de giderek daha da iyi olacak gibi…

7.5
------

Bu diziye de şans verin tadında bir komedi bence :A @Dosi @Araf @MEnes @xdragxx @Aserat

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1x1

Beklediğimden çok daha iyi bir durum komedi ve dram komedisi söz konusuydu ve dizinin doğallığını sevdim açıkçası. Yer yer güldüren sahneler dahi oldu. İbrahim Büyükak oldukça iyi performans çıkarmış ama dizinin asıl yıldızı Zafer Algöz gibi, resmen yaşıyor rolü. Devam bölümleri de giderek daha da iyi olacak gibi…

7.5
------

Bu diziye de şans verin tadında bir komedi bence :A @Dosi @Araf @MEnes @xdragxx @Aserat
Aslında şans vermeyi düşünüyordum da, üşendim ve arada kaynadı gitti. Diğer dizilerin arasında çok fazla parlayamadı, geri planda kaldı. :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Aslında şans vermeyi düşünüyordum da, üşendim ve arada kaynadı gitti. Diğer dizilerin arasında çok fazla parlayamadı, geri planda kaldı. :A
Olsun çok parlamaması daha iyi aslında az olsun öz olsun :A Toplam 8-9 bölüm sanırım, tam @Dosi lik kısalıkta :A

• Güldürdün
Reactions: Araf and Dosi