İffet Dizisi Tecavüzleri Arttırdı!

beyazsoy

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,169
Puanı
1,059
TBMM'nin alt komisyonundaki toplantıya Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü'nün "İffet dizisi tecavüzü artırdı" sözleri damgasını vurdu.

AKP Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu'nun başkanlığındaki alt komisyonun çağrısı üzerine Mcliste gerceklesti.

Dizilerde kadınlarla ilgili konular işlenirken kendilerine başvurulmasını isteyen Güllü'nün, 'İffet dizisinin araba camındaki tecavüz sahnesi... Bununla ilgili sahne hayata geçtikten sonra kaç tane insanın aynı şekilde tecavüze uğradığını biliyor musunuz? Bunu ben biliyorum' demesi herkesi şaşırttı. Sete davet ettiler Komisyon Başkanı Uslu'nun, Muhteşem Yüzyıl dizisiyle ilgili 'Neden dizide sultan olacak kız çocuklar hep dans ediyor, ancak şehzadeler hep entelektüel ilmi dersler alıyor' deyince dizinin yapımcısı Tims Prodüksiyon'un Avukatı Oğuz Müftüoğlu, 'Diziler ticari faaliyettir. Ucube de olsa sanattır. Ancak Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 35. maddesi ve devamında kamu yararı için topluma arzını engelleyebilirsiniz. Sizi setimize davet ediyoruz. Dizinin hangi koşullarda yapıldığını göreceksiniz' çağrısı yaptı. "Biz var etmedik" Müftüoğlu, tutucu kesimin hışmına uğradıklarını ifade ederek şunları söyledi: "Pozantı'yı biz var etmedik. Suskunlar bizim dizimiz ama biz orada (miş) gibiyi gösteriyoruz. İnsanlar bizi eleştiriyorlar, Pozantı'da bu yaşanıyor.

Son düzenleme:
ya böyle dizileri nasıl yayınlarlar anlamış değilim kaldırın hepsini gitsin

Çok saçma şeyler okudum yukarıda, yorumlamak bile istemiyorum.

AKP tecavüzlerden, cezaevlerindeki işkencelerden dolayı dizileri suçluyorsa "bizi kim yönetiyor" demek geliyor içimden.

Çok saçma şeyler okudum yukarıda, yorumlamak bile istemiyorum.

AKP tecavüzlerden, cezaevlerindeki işkencelerden dolayı dizileri suçluyorsa "bizi kim yönetiyor" demek geliyor içimden.

Yukardaki haberi nasil okudun endgame :))))) dizileri suclayan akpli miletvekili degil :))))) haberi bastan bi okumani tavsiye ediyorum

Yukardaki haberi nasil okudun endgame :))))) dizileri suclayan akpli miletvekili degil :))))) haberi bastan bi okumani tavsiye ediyorum

İlk cümleyi atlamışım. :) Ama hala çok saçma düşünceler. :)

Yalnız haberde hata olduğunu düşünüyorum. Başkanın sorusuyla Tims'in cevabı alakasız. :)

İlk cümleyi atlamışım. :) Ama hala çok saçma düşünceler. :)

Yalnız haberde hata olduğunu düşünüyorum. Başkanın sorusuyla Tims'in cevabı alakasız. :)

Yokk kadinin dedikleri buyuk oranda dogrudur. adam oldurme, intihar tecavuz ve cinsel istismar olayini yapan kisiler psikolojik sorunlu insanlar. bilimsel olarak biliniyorki bu insanlar bu gibi olaylari cevresinde gordukleri duyduklarinda kafalarinda kuruyor ve planlari hizlaniyor yada yapma istegi artiyor. bu diziler bu psikopatlara tiyo veriyor

bu olaya en saglam ornek munever karabulut cinayeti.. biliyorsunuz cem garipoglu muneveri sevgililer gunu filmine goturuyor. filimde ayni munevverin basini kesilmesi gibi bir cinayet vardi. cem garipoglu filmedikinin aynisini munevere yapmisti. bu munever cinayetinden sonra tipa tip benzer bir baska bir cinayet daha islendi o sapikta cem garip oglundan ornek almis.

intiharlar ise daha cok gozleniyor . cok okumussunuzdur filme ozendi filmdeki gibi intihar etti diye ..

muhtemelen cama sikstirmali tecavuz olayi bir cok sapiga ilham kaynagi olmustur

Son düzenleme: