İşte Dünyanın En Güvenilir Cep Telefonları!

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Nihayet baktım telefonlara.
Şimdi ben sadece şunu diyeyim, benim şahsi fikrim ben daha özelliklere bakmadan bir cep telefon alırsam olmazsa olmazım tuş olacak önünde. Samsung ve iPhone'de olan öndeki tuşu diyorum.
Neyse gelelim senin iki telefona.

Mi 6 testlerde 10 üzerinden 7 puan almış
Matte pro ise 9 puan almış. İkisininde eksi olan yönü kullaklıkla alakalı.
Huawei nin en iyi kısmı hem görünüşü güzel hemde batterisi iyiymiş. Ses ve görüntüde kaliteliymiş.
10 üzerinden 10 puan alan telefon ise Samsung Galaxy S8 :D
Samsung'un faiş fiyatlarına hiç girişmem. Yoksa ben de biliyorum almayı yani. :A Gider S9 plus alırım 4.5 milyar ama işte. :A Onun dışında Xiaomi hem ucuz hem performansı iyi telefonlar yapıyor. Mate 10 Pro biraz daha ücret olarak yukarda ama o da çok iyi tabi. Bakalım Mi Mix 2s bizim ülkeye erken gelirse ondan alacağım gelmezse Mate 10 Pro'da daha yoğunum. :D

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Samsung'un faiş fiyatlarına hiç girişmem. Yoksa ben de biliyorum almayı yani. :A Gider S9 plus alırım 4.5 milyar ama işte. :A Onun dışında Xiaomi hem ucuz hem performansı iyi telefonlar yapıyor. Mate 10 Pro biraz daha ücret olarak yukarda ama o da çok iyi tabi. Bakalım Mi Mix 2s bizim ülkeye erken gelirse ondan alacağım gelmezse Mate 10 Pro'da daha yoğunum. :D
Ben bir telefona maximum 1000 TL civarı veririm galiba.
Ha para yokmu var ama ben gereksiz buluyorum çok para harcamayı.
Şuanki telefonum yıllardır işlerimi görüyor. Fazlasına gerek yok. Geçen batteride sıkıntı vardı, değiştirerek ömrünü uzatmış oldum, bozulursa hala mevcutsa yine aynısını isterim :D

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Ben bir telefona maximum 1000 TL civarı veririm galiba.
Ha para yokmu var ama ben gereksiz buluyorum çok para harcamayı.
Şuanki telefonum yıllardır işlerimi görüyor. Fazlasına gerek yok. Geçen batteride sıkıntı vardı, değiştirerek ömrünü uzatmış oldum, bozulursa hala mevcutsa yine aynısını isterim :D
3 yıl önce aldığım Note 4'ün ömrü doldu kasmalar var. Ve ülkemizde senin dediğin fiyata sağlam telefon yok, bulamazsın. :A Bu yüzden iyi ve uzun ömürlü bir telefon için en az 2 - 3 bin arası bir fiyat çıkarman gerekiyor. Ben de o aralıkta bir telefon düşünüyorum ki 4 5 yıl kullanayım. Öyle takıntım yoktur mesela yenisi çıkmış onu alayım falan. 1 kez alırım uzun süre kullanırım demenin derdindeyim. :A

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
3 yıl önce aldığım Note 4'ün ömrü doldu kasmalar var. Ve ülkemizde senin dediğin fiyata sağlam telefon yok, bulamazsın. :A Bu yüzden iyi ve uzun ömürlü bir telefon için en az 2 - 3 bin arası bir fiyat çıkarman gerekiyor. Ben de o aralıkta bir telefon düşünüyorum ki 4 5 yıl kullanayım. Öyle takıntım yoktur mesela yenisi çıkmış onu alayım falan. 1 kez alırım uzun süre kullanırım demenin derdindeyim. :A
Suan bir konu açıyorumda birşey soracam. Siz telefon veya laptoptaki batarya ya batarya mı diyorsunuz yoksa pil? :F
sonra senin yazını okurum :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Suan bir konu açıyorumda birşey soracam. Siz telefon veya laptoptaki batarya ya batarya mı diyorsunuz yoksa pil? :F
sonra senin yazını okurum :A
Biraz geç gördüm ama batarya demek daha doğru, ben öyle diyorum en azından. :A Çoğunluk da öyle diyordur. :A

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Şimdi okudum bu yazını.
3 sene bir akıllı telefon için iyi sayılır.
Bizim burdaki fiyatlar Tr'dekilere oranla daha uygun oluyor evet.
Ama bak ben ve arkadaşm aynı anda aldık, Onunki iPhone benimki Samsung. Fiyatıda benimkinden çok fazlaydı. Onunki bozuldu benimki hala sağlam :A:A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Şimdi okudum bu yazını.
3 sene bir akıllı telefon için iyi sayılır.
Bizim burdaki fiyatlar Tr'dekilere oranla daha uygun oluyor evet.
Ama bak ben ve arkadaşm aynı anda aldık, Onunki iPhone benimki Samsung. Fiyatıda benimkinden çok fazlaydı. Onunki bozuldu benimki hala sağlam :A:A
Orası biraz da nasıl kullandığınla alakalı. Ben çok eziyet çektirdim ekranını falan değiştirdim 2 3 kez. :A O yüzden bu kadar sağ kalması bile büyük başarı. :A Ama yeni alacağım telefonu daha dikkatli kullanacağım biraz daha uzun ömürlü olması ve sağlam kalması lazım. :A

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Orası biraz da nasıl kullandığınla alakalı. Ben çok eziyet çektirdim ekranını falan değiştirdim 2 3 kez. :A O yüzden bu kadar sağ kalması bile büyük başarı. :A Ama yeni alacağım telefonu daha dikkatli kullanacağım biraz daha uzun ömürlü olması ve sağlam kalması lazım. :A
Kırılmaz cam muhakkak tak. Birde şu kapaklı kılıflardan al ama iyi olanından. Ben rahatlıkla film izliyorum. Şekilleniyor.
Kabımı Tr parasıyla 25 Tl ye aldım. Galiba ordan daha ucuz ve senelerdir yıpranmadı bile :A
Bende telefonu çok kötü kullanıyorum. Bilgisayarda yok, Herşeyi zavallı telefondan halediyorum :F

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Telefon takıntın mı var @Dosi :A

Hep telefonlarla ilgili konu açıyorsun da :A

Hep?
Bu 2. :S
Şuana kadar en çok emek harcadığım konu bu oldu :)

Beni suçladın. Şu son 1 ayda en az 50-60 konu açtım ve sadece 2 tanesi telefonla alakalı ama hep açıyorsun dedin :eek:
Artık bu lafı diyebilirsin çünkü baya bi telefon haberi açtım :A:A
Ama tabi açtığım konu sayısına vurursak okadarda çok sayılmaz ama var daha tekneloji ile ilgili haberlerim :A