Star Ömer - Dizi Yorumları

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,325
Puanı
280
evet oyle gorunuyor. :) 17.saniyede cikan oyuncu.
rolune dair ustte yazdigim youtube yorumlar dan cikardigim gozlemimdir.....
elbette diziyi daimi izleyen uyeler daha saglikli bakis getirebilir.
bu tur bir rol gerek varmiydi vs baglaminda.

sahsi gorusum ; gerci 2.sezonun biraktigim bolume kadariyla konusursam , pek sasirtmadi bu yeni katilim.

fragmanin tek izlenir ve guzel yani : sukran'in ehliyet icin cabalamasi sanirim.
Valla izlemeden geçen 7'inci haftaya doğru gidiyorum. Gülizar Irmak veya Kül Masalı senaristlerinden biri (Kül Masalı, Adım Farah gibi dizileri rayına koyma adına iyi yazdıkları söylendiği için dedim.) gelmediği sürece diziyi takip etmeme kararımı devam ettirmekten yanayım..

Hee şunu da söyleyeyim. Çok kısa bir zaman önce yapılan olumlu manadaki değişimler ile burada tekrar başlasam mı diye düşünmeye gitmiştim. Ama Özgür Şef'e yazılan senaryo, Gamzenin restoranda ki var olan arkadaşına yazılan senaryo ve benim için bardağı taşıran ve kararımda sabit bırakan olay Nisa ve Hakan arasında ki senaryolardır. Hakan'ın Nisayı aldatması alenen biliniyor ve buna rağmen hala Nisa bu gibi bir olaya üstü kapalı bir şekilde yapıyorsa ve Hakan'a bu konuda laf söylettiriyorlarsa benim için dizi bitmiştir. Ne Hakan, nede Tahir bu dizide cezalandırılmamıştır. Yaptıkları yanlarına kâr kalmıştır. Benim nezdimde ne Hakan'ın nede Tahir'in eşlerine geri dönme senaryolarının bir hükmü yoktur. (Tabi ufukta var ise böyle bir senaryo) (Sadece tahmin yürüttüm)

(6 bölümü, fragmanları izleyerek sadece baktım. Kaçırdığım var mıdır bilmiyorum. (42,43,44,45,46,47) )

(Bu yazdıklarım sadece dizideki karekterler adınadır. Kişilerin gerçek hayatları ile alakalı değildir. Birçoğu gayet başarılı oyunculardır)

Son düzenleme:

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
365
Puanı
75
Orjinalde daha önce bahsettiğim gibi Akive'nin kuzeni geliyordu.

Uzun zamandır fragman dahil bakmadığım için Hasan kim bilmiyorum.

17. saniyedeki değil de, 22. saniyedeki kız olabilirmiş aslında.

@Dante

• İlginç
Reactions: Dante

SafNac

Üye
Reaksiyon puanı
146
Puanı
54
Ömer'in şu ana kadar yayınlanan 46 bölümünün tamamını izlemiş biri olarak, son bölümleri izlememiş arkadaşlarımızın merak ettikleri bazı noktaları naçizane aktarmak istiyorum;

1) Haftalardır izleyicilerin sosyal medyadan yönelttikleri eleştirileri nihayet dikkate aldılar ve 45.bölümde İzzet, 46.bölümde de Şule diziden tamamen ayrıldı. İzzet'in ayrılışı tarikata yapılan polis baskınından kaçarak firari olduğu için mantık çerçevesinde gerçekleşti. Ama bence Şule'nin ayrılışı dizinin hikayesine/dünyasına tam olarak yedirilemedi. Ömer'e hastalık derecesinde takıntılı olan Şule'nin, Ömer'le Gamze'nin ayrıldığını öğrendikten sonra bu kadar kolay abisinin yanına yurtdışına gitmeye karar vermesi bence mantık dışıydı. Çünkü abisi tarikattan kaçmak için yurtdışına gideceğini ve Şule'yi de yanında götürmek istediğini ona söylediğinde Şule Gamze'nin hamile olduğunu öğrenmişti. Buna rağmen gitmemişti. Şimdi ayrıldıklarını öğrendi. Ömer'e sadece bir kez sordu ve olumsuz yanıt alınca hastalık derecesindeki takıntısı birden yok oldu ve "ben gidiyorum" dedi. Bu senaryonun izleyicinin eleştirileri ve reytinglerin düşüşü nedeniyle alelacele yazıldığı çok belli oldu. Yukarıda, bu gidişin dizinin dünyasına tam yedirilemediğini işte bu yüzden söyledim. Maalesef altı doldurulamadı.

2) Hasan'ın karşılığı orijinalde var mıydı bilmiyorum ama dizide Tahir'in eskiden çalıştığı yayınevinden iş arkadaşıydı. Tahir oradan Vicdan yüzünden kovulup işsiz kalınca Hasan ona dernek olayından bahsetti ve Tahir sonradan amcası olduğunu öğrendiği İzzet'in tarikatına Hasan vesilesiyle girmiş oldu. İzzet, Tahir'i yanına çekebilmek için Hasan'ı kullandı. Hasan'ı nasıl kandırıp kendi adamı yaptığının sebebini ise 46. bölümde biraz öğrenebildik. Bu da bizi 3. maddeye götürüyor.

3) 47. bölüm fragmanında gösterilen kız, Hasan'ın kızkardeşi. Reşat ve Ömer, Tahir'in hapisten çıkabilmesi için Hasan'ı mahkemede itirafçı olmaya ikna etti. Hasan'ın tek şartı Ademoğlu ailesinin kızkardeşine maddi ve manevi olarak ömür boyu bakmaları. Reşat ve Ömer bunu kabul etti. İleride o kız ile Ömer'e herhangi bir senaryo yazılır mı bilemiyorum.

NOT 1: Tahir'in önce gözaltına alınıp sonra tutuklu yargılanmak üzere hapse gönderilmesinin sebebi, amcası İzzet'e ve Hasan'a koşulsuz güvenip kendisine getirilen belgeleri okumadan imzalaması. Amcası İzzet, Tahir'i sözde "yardım derneği" nin yöneticisi yaptı. Ona makam, mevki, araba, akıllı telefon ve hatta Reşat'ın evinin tapusunu verdi. Bunlardan dolayı güç zehirlenmesi yaşayan Tahir ailesine sırtını döndü, kibirlendi. Belgeleri imzaladı. Ama o dernek yardım derneği değilmiş. Tahir, dini istismar etmek suretiyle nitelikli dolandırıcılıkla suçlanıyor.

NOT 2: İzzet Gamze'ye kendisini Hüseyin olarak tanıtarak iş tekifinde bulundu ve 2 kez buluştular. Gamze iş teklifini kabul etti. Eğer izleyici eleştirileri ve reyting düşüşleri olmasaydı yeni senarist Deniz Madanoğlu, İzzet'in hikayesini devam ettirip Gamze'nin ve dolayısıyla Ömer'in de başını yakacaktı. Hem hukuki olarak hem manevi olarak onlara zarar verecekti. Ama Deniz hanımın bu senaryo hayali(!) yarım kaldı. İyi ki de yarım kaldı.

NOT 3: Ömer ve Gamze'nin son bölümlerde yaşadıkları olumsuz şeylere dair yorumlarımı da başka bir mesajımda yazmayı planlıyorum. Umarım sizlerle karşılıklı istişare edebiliriz ÖmGam hakkında. Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim. Yorumlarınızı okumayı çok isterim :)

@Hobbit @Mehmet Can @Dante @Yakamoz-Asi
@12.Adam @serhatt @xemrexxx @Emre Ozansoy

Son düzenleme:

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
365
Puanı
75
Orjinalinde bu tarz olayların hiçbiri yok.

Orjinal dizi Kudüs'ün bizdeki Fatih - Çarşamba benzeri bir semtinde, 1 - 2 konuk karakter hariç tamamen koyu muhafazakar haredi/hasidik yahudilerin kendi içinde yaşanan olayları anlatıyor.

• Beğendim
Reactions: SafNac

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
377
Puanı
104
Ömer'in şu ana kadar yayınlanan 46 bölümünün tamamını izlemiş biri olarak, son bölümleri izlememiş arkadaşlarımızın merak ettikleri bazı noktaları naçizane aktarmak istiyorum;

1) Haftalardır izleyicilerin sosyal medyadan yönelttikleri eleştirileri nihayet dikkate aldılar ve 46.bölümde Şule diziden tamamen ayrıldı. Ama bence Şule'nin ayrılışı dizinin hikayesine/dünyasına tam olarak yedirilemedi. Şimdi ayrıldıklarını öğrendi. Ömer'e sadece bir kez sordu ve olumsuz yanıt alınca hastalık derecesindeki takıntısı birden yok oldu ve "ben gidiyorum" dedi. Bu senaryonun izleyicinin eleştirileri ve reytinglerin düşüşü nedeniyle alelacele yazıldığı çok belli oldu. Yukarıda, bu gidişin dizinin dünyasına tam yedirilemediğini işte bu yüzden söyledim. Maalesef altı doldurulamadı.

*NOT 3:
Ömer ve Gamze'nin son bölümlerde yaşadıkları olumsuz şeylere dair yorumlarımı da başka bir mesajımda yazmayı planlıyorum. Umarım sizlerle karşılıklı istişare edebiliriz ÖmGam hakkında. Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim. Yorumlarınızı okumayı çok isterim :)

@Hobbit @Mehmet Can @Dante @Yakamoz-Asi
@12.Adam @serhatt @xemrexxx @Emre Ozansoy

sevgili SafNac oncelikle ellerine saglik ,keyifle okudum.

ben ustte alintiladigim kisimlara yonelik bir yorum getirmek istedim :

sule nin girisi gerekli miydi - yoruma acik .
ancak, cikisinin yazilim tarzi dedigin gibi aceleye getirilmis bir sonuc.

< cikisinin uzerine > youtube da bir yorum gordum bayagi like almis bu baglamda ;
madem sule cikacakti , kendisinin omer'e ilgisi vs niyetini gamze kac defa belirtmesine ragmen omer orali olmamis ,ustune ustluk omer sule ile beraber vakit gecirmesi ,gamze tarafindan bakildiginda hakli bir serzenis,,,
gunun sonunda sule *niyetini omer'e gider ayak belirtip ret yanitini alirken , -kanimca *bu sahne de gamze de olmaliydi...............
gamze omer'in mahcup halini gormeliydi, omer gamze'ye kocaman bir ozur borclu sirf bu konu ozelinde.

< bende bu yoruma katiliyorum.omer net ozur borclu. hatta kardesi nisa da.
nisa icin en cok gamze cabaladi, kabahat ,hor gorulen gamze oldu,saka gibi.

iyi seyirler.

• Beğendim
Reactions: Hobbit and SafNac

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
377
Puanı
104
@SafNac🕊 , @Hobbit ,

*youtube yorumlar ve *fragmandan anladigim kadariyla
gorunuse gore omer & gamze ; resmi ve resmen *bitisin netlestigi bir bolum olacak ,,,,,

hemen ardina tahminim ayni bolum de resat ve babaanne vs uzerinden omer yeni sayfaya hazirlatilir,,,
omer~melek hikayesi/muhtemelen devaminda da evlilik vs den devam edecekler finale kadar.....

diziyi halen birakmadan devam edenler kanimca daha net tespitler,tahminler yaparlar diye dusunuyorum.

*benimkisi fragmanlar ve yt yorumlarin dan *yuzeysel bir *tespit .

yorumlar da bir diger dikkatimi ceken elestiriler : halen birakmadan izleyenler ,hic olmazsa omgam mutlu sonu yapip *finale gidin serzenisi yapiyorlar.

vs.

her halukar da *ilk sezonu guzel hatirlayacagim bir proje olarak yer edinecek-omer dizisi.

• Beğendim
Reactions: SafNac

SafNac

Üye
Reaksiyon puanı
146
Puanı
54
49.bölüm, senaryo açısından uzun zaman sonra ilk kez bu kadar doluydu. Eski Ömer dizisinden aldığımız tadı biraz olsun alabildik. Ama maalesef dizinin 2.sezonunun kötü gidişatı izleyiciyi kaçırdı ve Ömer ilk kez 2'li reytinglere düştü.
(49.bölüm AB grubunda 2.90 reyting aldı)

ÖmGam cephesinde işler maalesef iyi gitmiyor. Gamze'nin Ömer'den ayrılmak istemesinin sebebini onun ağzından ilk kez duyduk. Kendince haklı olabilir ama Ömer'e bu sebebi söylese Ömer ondan asla ayrılmaz. Gamze de bunu bildiği için sanki Ömer'den soğumuş gibi yaparak ayrılma yolunu seçiyor.

Bu bölüm onlara yazılan lokantadaki ve Gamze'nin evindeki sahneler ikisinin de birbirlerini hâla ne kadar çok sevdiklerini bir kez daha anlamalarını sağladı bence. Ayrıca söylemeden geçemeyeceğim;
Gökçe Bahadır & Selahattin Paşalı kimyası çok başka. Yaş farkına rağmen bu kadar uyumlu bir dizi çifti çok nadir bulunur 😍

Son sahnede Ömer'in söylediği şeyler ise tamamen Gamze'yi kıskandırıp boşanmaktan vazgeçirmek içindi, buna eminim :ok:

Reşat ise ilk bölümlerdeki o yanlış tutumuna geri döndü. Ömer daha resmi olarak boşanmadan ona yeni kız aramaya başlamak ne demek???
Oğlunun sırf baba olması için ömrünü sevmediği biriyle geçirmesine razı! Halbuki Ömer'in de Gamze'nin de birbirlerine olan büyük aşkını biliyor. Gamze ona ayrılma sebebini söylediğinde "Ömer seni çok seviyor, varsın çocuğunuz olmasın. Ama siz aşkınıza yazık etmeyin." diyebilirdi. Demedi!
Gamze'ye arkasını döndü ve gitti. Reşat bu bölüm beni çok şaşırttı...

Sözün özü, ben ÖmGam evliliğinin devam edeceğine dair inancımı henüz kaybetmedim. Çünkü onlar birbirlerini hâla çok seviyorlar. Lokantadaki o bakışmaları gerçekten efsaneydi 🥰 Eğer yeni senarist orijinale sadık kalmazsa finalde ÖmGam mutlu sonunu görürüz. Ama orijinaldeki gibi olursa maalesef ayrılırlar ve Ömer başkasıyla evlenir.
Senaristin X hesabında beğendiği paylaşımdan yola çıkacak olursak orijinale göre ilerleyip final yapacak.
Zaten 2 - 2,5 aylık bir süreç kaldı.
Bu da şöyle böyle 8 - 10 bölüm yapar.
Umarım eli yüzü düzgün bir final olur da Ömer dizisi güzel bir iz bırakarak sonlanmış olur.

@Dante @Mehmet Can @Hobbit

Son düzenleme:

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
365
Puanı
75
Diziyi bıraktığımdan beri (Tahir'in Vicdan'dan kızı olduğunu öğrenmesi civarı) diziyi sadece bu başlıktan takip ediyorum. Fragman, sahne hiç bakmadım.

@SafNac🕊
Senaristin X hesabında beğendiği paylaşımdan yola çıkacak olursak orijinale göre ilerleyip final yapacak.
Zaten 2 - 2,5 aylık bir süreç kaldı.
Paylaşımı görmedim ama ben de bu görüşteyim.
@Dante

yazilmayan vaz gecilen karakterler de oldu. misal, emine ve partneri konusu
Emine ve Yaman güzel bir çift olabilirdi, Yaman diziden çıktıydı sanırım.

Orjinale göre ilk sezon sonuna yakın Hakan geri dönüyor. Bizde erken döndü. Hakan ile Lippe Weiss'in karakterleri farklı. Hakan'ı ......... yazmışlar. Lippe öyle değildi. Ailesini terk etmesinden ve eşini aldatmasından pişman oluyordu.

Yaman da diziye erken girdi.

@Dante

gokce gibi skalasi yuksek a klas bir oyuncuyu gozden cikarmak buyuk riskti ilk sezon biter bitmez,,,, hos, keske 2.sezonu kabul etmeseydi gokce, garipsemezdik. ,,,gelinen durumu gorunce.

Altına imzamı atarım.

Son düzenleme:
  • Beğendim
  • Aynen
Reactions: Dante and SafNac

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
377
Puanı
104
Diziyi bıraktığımdan beri (Tahir'in Vicdan'dan kızı olduğunu öğrenmesi civarı) diziyi sadece bu başlıktan takip ediyorum. Fragman, sahne hiç bakmadım.
merhabalar sevgili mehmet, tekrardan ilk sezonki gibi yorumlasmamiz guzel anlamda de ja vu etkisi gosterdi . :bhr:

aynen. tahir'in vicdan konusu yazilimi, kizi olusu,, ozellikle sukran'in yazilimina da buyuk sekte vurdu. < ben o donem -bekliyordum ki,
bu kizi/gonulu vicdan cocukken bulup himayesine alip buyutmus uvey anne gibi. yani tahir le alakasi olmadan hikaye de yer alabilirdi gonul konusu. . . boylelikle tahir sukran kimyasi derinden sarsilmazdi.bence.

benim o donem birakis donemim yaklasirken zaten hafiften mesajlarda ima etmistim. akabinde biraktim. ara ara kesitler algoritma yuzunden onume dusuyor,,,
fragman ise klasik baktigimdan diziyi izlemeden ne olduguna vakif oluyorum. < ozellikle *youtube en cok *like alan *yorumlar en ustte oldugundan *derinlikli oluyor, < diziyi birakanlar icin guzel bir done olaya vakif olma adina...........

vicdan konusunun mevcut haline gelisi,,sule konusunun baslayis ilerleyis ve bitisini bu tur yorumlar ve kesitler ile vakif olmak cok kolay izlemeyenler adina.

@SafNac🕊

Paylaşımı görmedim ama ben de bu görüşteyim.
@Dante
yani, ilk sezonun bitiminde yapilacak seyler,,,tekrar ilk sezonumsu yazilima donusle *yapilmaya baslaniyor ^ izlenimi aldim >>son bolum omgam kesitleri, resatin ilk sezon yazilimina donup gamze'ye mesafe koymasi ,es aramasi.... < like alan yorumlarda da benzer yorumlar mevcut.

eger durum boyleyse ve bu donusumun devami olacaksa, nerden baksan elde kalir,,reyting iyi gitseydi bu karar olurmuydu- yoruma acik....

her halukar da nasil final yaparlarsa yapsinlar. omgam sihri bozulmasi kirilma ani,,ustte dedigim tahir konusu kirilma ani.,,,,,, nisa nin konusu kirilma ani,,,,,,
< bu 3 denklemin beklenti alti ve farkli islenmesi, ,,,dizinin ilk sezon izleyicisinin *kacmasina -kapi acan yapi tasi basamaklar oldular........
ki, uzun sure olmasina ragmen ben biraktigima pisman olmadim.

Emine ve Yaman güzel bir *çift olabilirdi, Yaman diziden çıktıydı sanırım*.
ilk sezon ,omgam disinda potansiyelli naif bir ikili yazilim olarak bu ikisiydi*, malesef 2.sezon baslarin da yaman'in asiri pasifize olmus ele alinmasi,,emine nin gereksiz mesafe koymasi,,, derken, izlemedigim bolumler de *yaman *vurulup cikmis. denilene gore nerdeyse hic islenmemis ikili yazilim.....

Orjinale göre ilk sezon sonuna yakın Hakan geri dönüyor. Bizde erken döndü. Hakan ile Lippe Weiss'in karakterleri farklı. Hakan'ı ......... yazmışlar. Lippe öyle değildi. Ailesini terk etmesinden ve eşini aldatmasından pişman oluyordu.
diziyi hep beraber aktif izledigimiz donemler hatirlarsan ;

*nisa nin hakan konusundaki *tutumu, aksiyon almamasi dolayli ARTIK kendisini sempati ve empati odakli bakmadan izliyecegim demistim.
o sira hep gamze destek oldu kendisine bir tik da omer.
nisa ilk sezon ve sonlarina dogru > emine ve yaman sayesinde hakanin gercek yuzunu ogrenip,,gamze ve omer yardimiyla tumden koparacakti beraberligi... 2.sezon absurd basladi,, ayrilmayi,bosanmayi birak,, nisa hakan koskte beraber calisiyor bulduk. o sira soguma basladi bunyem de.

derken vicdan tahir *konusunda olaya gamze ve omeri dahil etmeleri egreti durdu, soguttu,,, uzerine omer'in gamze'ye yuzugu verdigi berber sahnesi ,ayrilik bosanmak istiyorum diyisi ile adeta Gamze nin ayarlariyla oynanmasi nihayetinde OMGAM sihrini zedeler gidisatti. sule konusunda da kapanisi yapmislar. diziyi biraktiktan sonra denilene gore dizi dark ve kasvet tarza evrilmis. velhasil -ilk sezon omer dizisini genel anlamda bir iki durum disinda begenerek izledim.
Yaman da diziye erken girdi.
iyiki girdi, okul sahneli emine ile guzel isleniyordu,,keza hakan konusundaki cabalari ortaya cikarma icin gayretleri,,guzel br sinerji uyumu cikmasina kapi acti. keske bu cizgide 2.sezona giris yapsalardi.....
@Dante

Altına imzamı atarım.

dizinin bastan beri omgam ozelinde *sezen aksu parcalariyla bezeli olmasi en guzel yaniydi.....
bunda da tahminim gokce nin dokunusu ve onerisi olmussa -sasirmam.

saygi ve selamlar.

SafNac

Üye
Reaksiyon puanı
146
Puanı
54
Merhabalar forumdaşlarım :)

Güzel yorumlarınızı keyifle okudum. Toplu olarak birkaç noktaya değinmek istiyorum.

Yaman karakterini canlandıran Ahmet Haktan Zavlak kendi kararıyla diziden çıkmak istemiş, dolayısıyla Emine & Yaman ilişkisi maalesef yarım kaldı.

Yeni senarist (Masumlar Apartmanı'nın senaristi) Deniz Madanoğlu Ömer'i yazmaya başladıktan sonra senaryodaki olumsuzluklar nedeniyle çok eleştiri aldığı için X hesabını "Herkese Açık" konumundan değiştirerek "Korumalı Hesap" hâline getirdi. Yani profilini kilitledi. Ben kendisini önceden takip ettiğim için hâla gönderilerini ve favladıklarını görebiliyorum. Daha önce bahsettiğim favladığı gönderi şuydu :

20240328_162043.jpg

Deniz hanımın bu gönderiyi favlamasından dolayı finale doğru nasıl bir yol izleyeceğine dair az çok tahmin yürütebildi Ömer izleyicileri.

Bakalım Ömer nasıl bir final yapacak...
Bunu zaman gösterecek...

Sevgiler...

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,325
Puanı
280

Güzel yorumlarınızı keyifle okudum. Toplu olarak birkaç noktaya değinmek istiyorum.

Yaman karakterini canlandıran Ahmet Haktan Zavlak kendi kararıyla diziden çıkmak istemiş, dolayısıyla Emine & Yaman ilişkisi maalesef yarım kaldı.

Yeni senarist (Masumlar Apartmanı'nın senaristi) Deniz Madanoğlu Ömer'i yazmaya başladıktan sonra senaryodaki olumsuzluklar nedeniyle çok eleştiri aldığı için X hesabını "Herkese Açık" konumundan değiştirerek "Korumalı Hesap" hâline getirdi. Yani profilini kilitledi. Ben kendisini önceden takip ettiğim için hâla gönderilerini ve favladıklarını görebiliyorum. Daha önce bahsettiğim favladığı gönderi şuydu :

Ekli dosyayı görüntüle 126087

Deniz hanımın bu gönderiyi favlamasından dolayı finale doğru nasıl bir yol izleyeceğine dair az çok tahmin yürütebildi Ömer izleyicileri.

Bunu zaman gösterecek...

Sevgiler...
Ömer dizisi için 41 benim için sondu. Sonra hiçbir şekilde bakmadım. Yaman'ın cenazesi olmuştu 41'de.
Sonrası için soruyorum bu soruyu; Tahir ve Hakan herhangi bir olumsuz durum ile karşılaştı mı aileden yoksa bütün yaptıklarını sineye çekip aileye tekrar kabul mü ettiler ?

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
377
Puanı
104

merhabalar.

bunun detayi nedir merak ettim. yani, yaman'in yaziliminda *ozellikle 2.sezon baslar baslamaz ilk sezona kiyasla *suresi sahnesi bariz azaldiysa (ki, 2.sezon baslari icin konusursam *azaldi bayagi) ayrilmak istemesi, anlasilir bir durum,sayet genel kadro bu kararini onaylamissa, bana da saglik olsun yolu acik olsun demek duser.
sonuc olarak ; performansini begendigim genc isimlerden ahmet haktan kardesimiz. yer aldigi sahneler dolayli kendi adima tesekkur ederim.
@Mehmet Can in da dedigi gibi , burda ilk sezon ,emine ile olan uyumlari ve sahneleri ile kendilerini izlettiler. 2.sezon cizgisin de *biraktigim bolume kadar -bu ikili adeta yeterli islenmedi dersek yanilgi olmaz. malesef .

Yeni senarist (Masumlar Apartmanı'nın senaristi) Deniz Madanoğlu Ömer'i yazmaya başladıktan *sonra *senaryodaki *olumsuzluklar *nedeniyle *çok *eleştiri *aldığı *için X hesabını "Herkese Açık" konumundan değiştirerek "Korumalı Hesap" hâline getirdi. Yani profilini kilitledi.
< * . bunu youtube bolum alti yorumlarda izleyiciler bayagi konustu, elestiri getirdi / asiri like alan yorumlar oldu. ozetle : yeni bir durum degil.
Ben kendisini önceden takip ettiğim için hâla gönderilerini ve favladıklarını görebiliyorum. Daha önce bahsettiğim favladığı gönderi şuydu :

Ekli dosyayı görüntüle 126087

Bunu zaman gösterecek...

Sevgiler...
aks konusu ; sevgili @Mehmet Can in orj dolayli dizi basladigindan beri ilk sezon bolca bahsettigi orj ve bizim versiyon *kiyas konusu yoruma doktugumuzde ; mehmet'in dedigi nuans da > gamze hikaye den ayriliyor, omer aile yakini mi ne ,daha genc biri ile iliski yasayip dizi devam ediyor...gibi gibi bir anektod hatirliyorum. kendisi daha net duzeltebilir .

yeni senaristin dedigi / denilen aks , orj aks'sa ; yani orj'a sadik kalip gamze gidici olur omer yeni iliski ardindan -final yapar.

ilk sezondaki OMGAM ozelinde muhtesem uyum vs dolayisiyla , *ilerisine dair *izleyici de o donemki *beklenti ise ; yeni sezon olursa , ileride de *finali olursa ; en azindan *OMGAM'cilar *mutlu *final *istiyordu. < yani bi nevi ; orj dan bagimsiz yazilim.

velhasil :

2.sezon orj dan mi,
yoksa bagimsiz bizim versiyon cizgisinde mi bugune gelindi, o da diziyi *halen *birakmamis izleyicilerin yapacagi yorumlar dan cikarimla gorulebilir.

.
nasil bir final yaparlarsa yapsinlar, omgam sihri bozuldugundan ,
malesef, tahminim buruk bir tat *birakacak halen izleyenler adina....

neyse. *tum *bunlar *goreceli *elbette. omgam dan, sukran'a ,emine yaman'a,, ilk sezon dolayli cok guzel anilar birakti belleklerde en azindan -benim gibi dusunenler adina.
- kapanis : ben ilk sezon omer yazilimini asagi yukari cok iyi buldum. omgam zaten dizinin reytingiydi,ozellikle ilk sezon icin konusursam.

saygi ve selamlar.

SafNac

Üye
Reaksiyon puanı
146
Puanı
54
Ömer dizisi için 41 benim için sondu. Sonra hiçbir şekilde bakmadım. Yaman'ın cenazesi olmuştu 41'de.
Sonrası için soruyorum bu soruyu; Tahir ve Hakan herhangi bir olumsuz durum ile karşılaştı mı aileden yoksa bütün yaptıklarını sineye çekip aileye tekrar kabul mü ettiler ?
Tahir amcasının oyununa geldiğini anladıktan ve tutuklanma olayından sonra pozitif anlamda çok değişti. Reşat Tahir'in amcasına gitmesinin kendi suçu olduğunu farketti. O yüzden de Tahir'i geri kazanabilmek ve onun hayattan kopmasını önlemek için tüm aile onu affetti. O da şimdi kendisini düzeltmeye, Şükran, çocukları, ailesi ve lokanta için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Her insan hata yapabilir, önemli olan bu hatayı anlayıp kendisini düzeltebilmek için çaba göstermektir diye düşünüyorum.

Hakan'a gösterilen toleransı ben de fazla buluyorum. Çocuklar babalarını istedikleri için hâla evde kalıyor. Emine babasına Nisa'nın şefle konuştuğunu söylediği için Nisa biraz mahçup oldu, o yüzden de Hakan'ın evde kalmasına çok fazla ses çıkaramadı. Ama Hakan'a aralarındaki karı koca ilişkisinin bittiğini ve sadece çocukları için evde kaldığını sürekli hatırlatıyor. Hakan salonda yatıyor. Ha bu arada şunu da söyleyeyim, kendisini Nisa'ya affetirmek için çok fazla çaba harcamaya başladı. Zatten Zerrin de bayadır dizide görünmüyor.

bunun detayi nedir merak ettim. yani, yaman'in yaziliminda *ozellikle 2.sezon baslar baslamaz ilk sezona kiyasla *suresi sahnesi bariz azaldiysa (ki, 2.sezon baslari icin konusursam *azaldi bayagi) ayrilmak istemesi, anlasilir bir durum,sayet genel kadro bu kararini onaylamissa, bana da saglik olsun yolu acik olsun demek duser.
Sanırım kendisine yeni bir dizi veya film projesi teklifi gelmiş. O nedenle Ömer'den ayrılmayı kendi istemiş. Belki de sahneleri az olduğu için bu kararı almıştır.

Son düzenleme:

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,325
Puanı
280
Tahir amcasının oyununa geldiğini anladığından ve tutuklanma olayından sonra pozitif anlamda çok değişti. Reşat Tahir'in amcasına gitmesinin kendi suçu olduğunu farketti. O yüzden de Tahir'i geri kazanabilmek ve onun hayattan kopmasını önlemek için tüm aile onu affetti. O da şimdi kendisini düzeltmeye, Şükran, çocukları, ailesi ve lokanta için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Her insan hata yapabilir, önemli olan bu hatayı anlayıp kendisini düzeltebilmek için çaba göstermektir diye düşünüyorum.

Hakan'a gösterilen toleransı ben de fazla buluyorum. Çocuklar babalarını istedikleri için hâla evde kalıyor. Emine babasına Nisa'nın şefle konuştuğunu söylediği için Nisa biraz mahçup oldu, o yüzden de Hakan'ın evde kalmasına çok fazla ses çıkaramadı. Ama Hakan'a aralarındaki karı koca ilişkisinin bittiğini ve sadece çocukları için evde kaldığını sürekli hatırlatıyor. Hakan salonda yatıyor. Ha bu arada şunu da söyleyeyim, kendisini Nisa'ya affetirmek için çok fazla çaba harcamaya başladı. Zatten Zerrin de bayadır dizide görünmüyor.

Sanırım kendisine yeni bir dizi projesi teklifi gelmiş.
O nedenle Ömer'den ayrılmayı kendi istemiş.
Belki de sahneleri az olduğu için bu kararı almıştır.
Yani kimsenin cezalandırma gibi bir durumu olmamış. İzlemeyi bıraktığım için tekrar sevindim. Cevap için teşekkürler 😊

@Dante 3391 kilometre film'i ve daha sonrasında olacaklar için diziden affını istediğini biliyorum.

• Okudum
Reactions: Dante