Çukur 58.Bölüm Yorumları

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Oğlum, bu diziyi niye izliyorsunuz? :F Kafayı yiyeceğim şimdi. :F

En çok şuna gülüyorum :F Benzin masrafı yok masrafsız araç :A :A :A @MEnes @xemrexxx @MasacRE @Sherlock @serhatt @ömer karataş @turkuazz @Harunnn60 @mrt-06 @Forumdash
114be753c78.png

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060

Geçtiğimiz günlerde Çukur'un yönetmeni için başarılı lafını kullanmıştım, adaşım @MEnes şahidim. Söylediğim o sözü, bu sahnenin arkasından geri alıyorum. Önceden çektikleri çatışma sahneleri için hadi neyse dedik, olabilir dedik de bu nedir? :A Madem çekemeyeceksiniz, elinizde bütçe yok, böyle bir sahne çekmeyin hiç ya. Daha basit bir çatışma sahnesi izleyebilirdik bu sahne yerine, yeterli olurdu yani. Game of Thrones'un "Battle of Bastard" bölümünün çok çok düşük bütçelisi, dalga geçtiğimiz Hint dizilerinden fırlamış bir sahne gibi. Bu nedir ya? :A

Uluç Bayraktar'ın Çarpışma'da çektiği patlama sahnesinin ardından Ay Yapım'a methiyeler dizmiştik, çünkü gerçekten cesaret gerektiren ve kaliteli bir sahneydi. Şimdi de gömme vakti, koskoca Ay Yapım'ın kurgucusu her kimse, şu sahneyi görünce "atalım bu sahneyi, rezil oluruz" dememiş mi? Ergen kitleyi tatmin etmek amacıyla çekilmiş bomboş bir sahne. Ki YouTube'da gördüğüm kadarıyla malum Çukur kitlesi de sövüyor bu sahneye. :A

• Harika
  • Beğendim
Reactions: MEnes and Çiğdem

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Geçtiğimiz günlerde Çukur'un yönetmeni için başarılı lafını kullanmıştım, adaşım @MEnes şahidim. Söylediğim o sözü, bu sahnenin arkasından geri alıyorum. Önceden çektikleri çatışma sahneleri için hadi neyse dedik, olabilir dedik de bu nedir? :A Madem çekemeyeceksiniz, elinizde bütçe yok, böyle bir sahne çekmeyin hiç ya. Daha basit bir çatışma sahnesi izleyebilirdik bu sahne yerine, yeterli olurdu yani. Game of Thrones'un "Battle of Bastard" bölümünün çok çok düşük bütçelisi, dalga geçtiğimiz Hint dizilerinden fırlamış bir sahne gibi. Bu nedir ya? :A

Uluç Bayraktar'ın Çarpışma'da çektiği patlama sahnesinin ardından Ay Yapım'a methiyeler dizmiştik, çünkü gerçekten cesaret gerektiren ve kaliteli bir sahneydi. Şimdi de gömme vakti, koskoca Ay Yapım'ın kurgucusu her kimse, şu sahneyi görünce "atalım bu sahneyi, rezil oluruz" dememiş mi? Ergen kitleyi tatmin etmek amacıyla çekilmiş bomboş bir sahne. Ki YouTube'da gördüğüm kadarıyla malum Çukur kitlesi de sövüyor bu sahneye. :A
Bana karşı diyordun ben aksini söylerken :A :A :A @MEnes

Kendiside zaten itiraf etti sosyal medyaya göre senaryo değiştiriyorum diye yanı belirli çizgisi yok Emmi fikreti aramıs yanı mahsunun babasıyla emmi tekrar görüşmeden öldürmeleri saçma mahsunada olayı emmi anlatması lazımdı yoksa geçmişte olamsının anlamı yok yine sosyal medya gazına gelip kel kafalı herifi öldürmek için bu sahnelerlede veletleri gaza getirmek için senaryonun yine içine etmiş :A :A :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes and Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Emmi Fikretin çocuğunu arayan kişimiydi orayı bir açıklasanıza ayoll :F:F:F @xemrexxx @Forumdash

Emmimiydi yoksa Emmiyi başka oyuncu gibimi kullanmışlar :F

Evet, Emmi'ymiş. Fikret'i kaçıranların kim olduğunu anlayıp, öldürüyor ama onu bulamıyor. Sakallarını ve saçlarını siyaha boyamışlar. :A

• Güldürdün
Reactions: Çiğdem

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Bana karşı diyordun ben aksini söylerken :A:A:A @MEnes

Kendiside zaten itiraf etti sosyal medyaya göre senaryo değiştiriyorum diye yanı belirli çizgisi yok Emmi fikreti aramıs yanı mahsunun babasıyla emmi tekrar görüşmeden öldürmeleri saçma mahsunada olayı emmi anlatması lazımdı yoksa geçmişte olamsının anlamı yok yine sosyal medya gazına gelip kel kafalı herifi öldürmek için bu sahnelerlede veletleri gaza getirmek için senaryonun yine içine etmiş :A:A:A

Yok ya, sözlerimi geri alıyorum. Bu kadar saçma bir şey olamaz. Senaryo konusuna girmiyorum, hadi orası neyse. Sonuçta bu kadar bariz bir ve gözümüze sokulan bir saçmalık yok senaryoda. YA BU SAHNE NEDİR NEDİR? :A Komedi gibi ya, davul çalan dayı, yorulup dinlenen dayı, sapanlarla silahlı adamlara saldırılması, cümbür cemaat karşı tarafa ateş ederken kurşunların arkadaşlarına asla ama asla isabet etmemesi, tekerleğin içinde döne döne ateş eden adam...

Bir sürü mantık hatası sayılabilir daha. Çekemiyorsanız, bütçeniz yoksa çekmeyin ya. Çok zor değil, bütçen kadar çek. Efekt yapmayı beceremiyorsan, yapma, ateş efekti de olmasın sahnede. Neresinden tutsan elinde kalır şu sahne ya. Gerçekten inanılmaz. Bu dizinin çatışma sahneleri zaten çok başarılı değildi, duygusal sahneleri gerçekten güzel ve başarılı çektiklerini düşünüyordum ama şu sahneyi çeken bir yönetmene asla ama asla başarılı diyemem. Dizinin yönetmeni adına ben utandım, o kadar diyorum. :A

• Harika
  • Güldürdün
Reactions: MEnes and Çiğdem

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Son düzenleme:
  • Güldürdün
Reactions: xemrexxx

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060

Ya bu sahnede senaristin suçu yok, çıkıp yönetmenin "beceremedim, çekemedim" demesi lazım. Daha sonra kurgucu kimse onun çıkıp, "böyle bir sahneyi kurguda atmadığım ve yayınladığım için özür dilerim" demesi lazım. Senarist bu sahne için, burada suçlanması gereken en son kişi. O bir hata yapmış, böyle saçma bir sahneyi yazmış, çekenlerin suç. Şunu çok daha basit ve mantık kurallarını zorlamadan, saçma efektler olmadan da çekebilirlerdi. :A

• Beğendim
Reactions: ömer karataş

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Kim bu zırvacı cahil. :A O sahneler izleyiciyi aşağılayan sahneler. Hoş, bu millet ve dizinin izleycileri en fazla bunu hak ediyor.

Dizinin senaristi. :A Bence burada asıl suçlu dizinin yönetmeni ve kurgucusu. Hadi bu adam bir hata yaptı ve o sahneyi yazdı. Siz neden çektiniz, neden kurguda bu saçma sahneyi yok etmediniz diye sorarlar adama. :A

• Beğendim
Reactions: ömer karataş