Çift Anadal Programı Nedir ?

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Sağlık yönetimi bitince düşük kademeli yönetici olucam yada muhtemelen yönetici asistanı olabilirim ilk başlangıçta yönetici olmak kolay değil 3-5 sene içerisinde yönetici oluyorsun hastaneyi sen yönetiyorsun her türlü maaşlar senden gidiyor sen belirn istediğini hastaneye alabiliyorsun, ayrıca teşekkür ederim ama zeki felan değilim en azındna ben kendimi öyle görmüyorum :( ve de senaryolarım çok mu kötü :D neden böyle bir kanıya vardın accep
O zman işletme oku çünkü okuduğun üniversite çok iyi :)))

diziye gelince Sezon finali bölümünü tekrardan oku bence çok kötüydü :D

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
O zman işletme oku çünkü okuduğun üniversite çok iyi :)))

diziye gelince Sezon finali bölümünü tekrardan oku bence çok kötüydü :D
Yönetici olmak daha aylık 10 bin dolar getirisi var tabi ilk başlar başlamaz alamıyon o parayı başlangıç 2.000 tl düzeyli her sene artışlı :D

evet senaryom kötü olabilir birazda yoğunluktan olsa gerek vaktimi zaten forumda geçiriyom derslere vakit bile kalmıyor senaryoyuda yapamayı veriyim napayım :(

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Yönetici olmak daha aylık 10 bin dolar getirisi var tabi ilk başlar başlamaz alamıyon o parayı başlangıç 2.000 tl düzeyli her sene artışlı :D

evet senaryom kötü olabilir birazda yoğunluktan olsa gerek vaktimi zaten forumda geçiriyom derslere vakit bile kalmıyor senaryoyuda yapamayı veriyim napayım :(
Yok şaka yapıyorum zaten :) senaryon kötüde olsa biz seni seviyoruz :D
Birde ben sınıf öğretmenliği bölümü nü düşünüyorum ? Ne dersin geleceği açık bir bölüm mü ? :)))

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Yok şaka yapıyorum zaten :) senaryon kötüde olsa biz seni seviyoruz :D
Birde ben sınıf öğretmenliği bölümü nü düşünüyorum ? Ne dersin geleceği açık bir bölüm mü ? :)))
:D

Sınıf öğretmenliği şuanda uçtu gidiyor tutabilene aşk olsun çok fazla atama yapıldı ama bana kalırsa anaokul öğretmenliği daha iyi tabi küçük çocuklara karşı ne kadar sabırlısındır bilemem ama çok daha iyi olduğu kesin ;)

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Şansına bugün açıklanmış sonuçlar: http://www.iku.edu.tr/upp/0/files/Çiftanadalsonucgüncellson.pdf

Az kişi olması zor olduğu anlamına gelmiyor, deneyen kişi sayısıda azdır o yüzden az kişi kabul edilmişte olabilir.
Valla Sağol kaan ya :))sende olmasan hiçbirşey den haberim olmayacaktı :(
:D

Sınıf öğretmenliği şuanda uçtu gidiyor tutabilene aşk olsun çok fazla atama yapıldı ama bana kalırsa anaokul öğretmenliği daha iyi tabi küçük çocuklara karşı ne kadar sabırlısındır bilemem ama çok daha iyi olduğu kesin ;)
Okul öncesi öğretmenliği genellikle kadınlar tercih ediyor ama
Gönlüm sınıf öğretmenliğinden yana ama bu sen fazla atama yapıldı acaba diğer senelerdede bu kadar olur mu acaba :)))

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461

Gönlüm sınıf öğretmenliğinden yana ama bu sen fazla atama yapıldı acaba diğer senelerdede bu kadar olur mu acaba :)))
Koridolar arası bilgi paylaşımı aktif tutulmalı, üniversite edindiğim bir kural. :D Önemli değil, birşeyler varsa elimde paylaşırım gördükçe. :)

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861

evet bayanlar öncelikli davranıyor ama iyidir anaokul herneyse senin soruna gelince
diğer senelerde ataması düşer bu sene yüksek olanlar seneye düşücektir kontanjan doluluğundan ama genede bilinmez pek orası ,
sana önerebilceğim meslekler var onlarıda bi düşün derim;

Bankacılık-tek şart yabancı dil
Sınıf öğretmenliği-tek şart kpss atanma
Uluslararası ilişkiler-tek şart yabancı dil -süper bölümdür
İşletme-yabancı dil olursa en lüks yerlerde kolayca iş bulabilme
Sağlıkla ilgili her bölüm 4 yıllık sağlık sektörü bitmez ve kapanmaz bir sektör ;)

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
evet bayanlar öncelikli davranıyor ama iyidir anaokul herneyse senin soruna gelince
diğer senelerde ataması düşer bu sene yüksek olanlar seneye düşücektir kontanjan doluluğundan ama genede bilinmez pek orası ,
sana önerebilceğim meslekler var onlarıda bi düşün derim;

Bankacılık-tek şart yabancı dil
Sınıf öğretmenliği-tek şart kpss atanma
Uluslararası ilişkiler-tek şart yabancı dil -süper bölümdür
İşletme-yabancı dil olursa en lüks yerlerde kolayca iş bulabilme
Sağlıkla ilgili her bölüm 4 yıllık sağlık sektörü bitmez ve kapanmaz bir sektör ;)
Aslında bankacılık istiyordum ben ama sonradan işin içinde matematik olunca biraz soğudum gibi ama o bölüm hala aklımda :)))
Iste dediğim gibi istediğim bölümler bunlar
Sınıf Öğretmenliği -sosyoloji - ilahiyat -bankacılık

bölümü kolay olanların yapabildiği bi, seçim tercihi..
Teşekkürler :)

@kaan955 bir arkadaşım soruyor da Eczacılık bölümünden çift anadal sistemi ile tıp okumak mümkün mü diyor ? :)))

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Aslında bankacılık istiyordum ben ama sonradan işin içinde matematik olunca biraz soğudum gibi ama o bölüm hala aklımda :)))

@kaan955 bir arkadaşım soruyor da Eczacılık bölümünden çift anadal sistemi ile tıp okumak mümkün mü diyor ? :)))
sosyolojiyi sil derim kısıtlı alanları biraz,geri kalanalr çok iyi ilahiyat atamaları artacaktır muhtemelen bankacılık her eve lazım meslek bende istiyordum olmadı :(

Eczacılıktan tıpa geçiş yok :D hiçbir meslekten tıpa geçilmez :)

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461

Arada öyle bir kural var mı bilmiyorum ama seçipte başarabilirse bilmiyorum. Yani millet tıp için 7 sene okuyor kafadan.

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
sosyolojiyi sil derim kısıtlı alanları biraz,geri kalanalr çok iyi ilahiyat atamaları artacaktır muhtemelen bankacılık her eve lazım meslek bende istiyordum olmadı :(

Eczacılıktan tıpa geçiş yok :D hiçbir meslekten tıpa geçilmez :)
Bankacılık bölümünü hangi üniversitede okunmalı peki ? :)
Evt sosyoloji silicem bu gidişle :)
ilahiyat bölümünü isteme sebebim formasyon alıp din kültürü öğretmeni olmam :)))

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Bankacılık bölümünü hangi üniversitede okunmalı peki ? :)
Evt sosyoloji silicem bu gidişle :)
ilahiyat bölümünü isteme sebebim formasyon alıp din kültürü öğretmeni olmam :)))
Bence ilahiyat istiyorsan çok iyi ayrıca maaşlarıda süper öğretmen olarak devam edersin en iyisi ama bankacılık istiyorsan o da bambaşka ikiside birbirinden kolay meslekler ,bankacılık için odtü felan derim ama işte tutmaz boğaziçi felan yani okuyabileceğin yerde okuyacaksın yalnız lisans okumakta yarar var :)

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Bence ilahiyat istiyorsan çok iyi ayrıca maaşlarıda süper öğretmen olarak devam edersin en iyisi ama bankacılık istiyorsan o da bambaşka ikiside birbirinden kolay meslekler ,bankacılık için odtü felan derim ama işte tutmaz boğaziçi felan yani okuyabileceğin yerde okuyacaksın yalnız lisans okumakta yarar var :)
Tmm teşekkür ederim :) tercih zamanı senden yardım alacağım :))