Yaşam Çiğ Köfteci Ali Usta

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Sinirli ve asabi hareketleri sayesinde şöhret kazanmış ve yine bu sebeplerden dolayı dükkanının önünde kuyruklar oluşan halk adamıdır. Aksidir ama itici ya da yapmacık değildir, doğal bir adamdır. İşini 20 senedir yapmaktadır, 20 sene önce bile aynı mizaçta olduğu bilinmektedir.

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Tuhaf bir şekilde kendisini izlerken güldüğüm ve eğlendiğim adamdır, bulunduğu konumdan dolayı defalarca önünden geçtim ve gerçekten videolarda gözüktüğü kadar sert ve ters bir adam. "Çocuk adam", "Çocuk adamın kardeşi" gibi terimleri hayatımıza sokmuş kişi. :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Tuhaf bir şekilde kendisini izlerken güldüğüm ve eğlendiğim adamdır, bulunduğu konumdan dolayı defalarca önünden geçtim ve gerçekten videolarda gözüktüğü kadar sert ve ters bir adam. "Çocuk adam", "Çocuk adamın kardeşi" gibi terimleri hayatımıza sokmuş kişi. :A

Ben de bu adama niye güldüğümü bir türlü çözemedim, hatta geçen gün iğne olurken, gitarcılara attığı tokat videosu aklıma gelince gülmek zorunda kaldım ve o yüzden vücut kasıldı, hemşire bile şaşırdı bu niye gülüyor diye ve sonuç olara iki gün topal topal yürümek zorunda kaldım :A

• Güldürdün

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Ben de bu adama niye güldüğümü bir türlü çözemedim, hatta geçen gün iğne olurken, gitarcılara attığı tokat videosu aklıma gelince gülmek zorunda kaldım ve o yüzden vücut kasıldı, hemşire bile şaşırdı bu niye gülüyor diye ve sonuç olara iki gün topal topal yürümek zorunda kaldım :A

Bu adam insan dövmeyi, insanlara hakaret etmeyi muhteşem bir şeymiş gibi yansıtıyor. Kara mizah ustası bence. Her videosu komik zaten, güldürmeyenine denk gelmedim. :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bu adam insan dövmeyi, insanlara hakaret etmeyi muhteşem bir şeymiş gibi yansıtıyor. Kara mizah ustası bence. Her videosu komik zaten, güldürmeyenine denk gelmedim. :A

Olacak O Kadar’daki şu skeç resmen Ali Usta’yı öngörmüş yıllar öncesinden. :A Aslında toplum olarak böyleyiz, böyle adamlar hoşumuza gidiyor o yüzden zaten bizi yönetenlerin dili ortada. :D

• Güldürdün

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Olacak O Kadar’daki şu skeç resmen Ali Usta’yı öngörmüş yıllar öncesinden. :A Aslında toplum olarak böyleyiz, böyle adamlar hoşumuza gidiyor o yüzden zaten bizi yönetenlerin dili ortada. :D

Olacak O Kadar birçok şeyi öngörmüş muazzam bir programmış bu arada, üstünden yıllar geçtikçe değerini daha iyi anladım. :A Dediğine katılıyorum, zaten sevmesek hükumet çoktan değişmişti. Neyse girmeyelim şimdi oralara. :A

• Güldürdün

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Yüzümdeki 44 kastan sadece corrugator supercilii kası oynadı gibi hissettim :T:

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
İşini layıkıyla yapan adam gibi adamdır. Bazı gereksizler yüzünden adamın adı kötüye çıktı. Bulunduğu yerdeki esnaf tarafından sevilen birisidir. Son zamanlarda gereksiz bir şekilde üstüne gidildi ve belkide çok sevdiği mesleğini bırakma noktasına geldi.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Vay be işinde gücünde enerjik adamı ne hale getirmiş bizim linçci tayfa ve YouTuber ergenler. Şu “limon sever misin” derkenki ses tonu bile üzdü. Nerede o eski Ali Usta nerede bu adam...

Gördüm bu videoyu ve adama gerçekten çok üzüldüm. Youtuberlar ve sosyal medya fenomenleri yüzünden adamın düştüğü hale, duruma bak. Bu kişiliklerin çektiği videolar yüzünden dava falan açmışlar adama. Gerçekten üzüldüm.

• Beğendim

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Allah'ım, kafayı yiyeceğim.

Tanım 1: Kendi hâlinde takılmasına rağmen sosyal medya tarafından şişirilip popülizmin yeni başrollerinden biri hâline getirilen, 4 liralık çiğköfte satan, ekmeğinin peşinde olan bir çiğköfteci.

Tanım 2: Popülizmin gücünün anlaşılmasını sağlayan örnekler.

Tanım 3: Tavırlarını, hareketlerini beğenmediğim veya itici bulduğum çiğköfteci.