TVen Yürüyen Ölüler 6. Bölüm

Dizideki en sevdiğiniz çift/çiftler? (Sahnelerini okumaktan zevk aldığınız...)

• Kullanılan toplam oy
    18

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
gWlLl0.png
.TVen
En iyilerin kanalı
Previously on TVen's the Yürüyen Ölüler;
Bully: Bu şehire ne olmuş? Acaba Ozan darbe mi yaptı! Son zamanlarda bizi çekemiyordu zaten offf hiçbir şey hatırlamıyorum... (Bully sokakta yürürken bir kamyonun yanından üç zombi gelir)
Bully: Aman Allah'ım bunlar ne böyle! (Bully ne yapacağını bilemez donakalır, zombiler üzerine doğru gelmeye başlar, tam o esnada karşısında Dosi'yi görür; "Dosi!"
Dosi: Bully?! (Koşarak yanına gelir ve elindeki kılıçla üç zombinin kafasını uçurur, Bully'e sarılır) Öldün sanıyordum, şimdi karşımdasın aman Allah'ım!
Bully: Gördüğün gibi karşındayım ama öldüm de cehenneme mi düştüm emin değilim, tamam içiyordum içiyordum da son zamanlarda azaltmıştım, cezası bu mu olmalıydı? (Gözyüzüne bakar) Bu yaratıklar da ne böyle, neler oluyor?
Dosi: Sen hastanade yatarken büyük bir salgın oldu. Önce üzerini kapamaya çalıştılar, "Fav10 Gazetesi" bölümünü tamamen kapadılar daha sonra, ünlü resimleri bölümünü kapadılar orayı kapatınca destere ve cevaa halkı sokaklara davet etti ama zor kullandılar, salgın git gide arttı en sonunda bu hale geldik. Bu gördüklerin var ya ne kalpleri var ne vicdanları, tek dertleri insan eti yemek!
Bully: Aman Allah'ım, peki hayatta kalanlar olmadı mı?
Dosi: (Bir an duraksar ve gerçeği söylemez) Hayır, herkes öldü!
Bully: Hayır hayır... Yaşayanlar muhakkak olmalı, mrt-06 kardeşim... (Dosi sözünü keser)
Dosi: Onun ölümü daha acıydı... Zamanı gelince anlatırım ama önce kendine gelmelisin, hadi benimle gel... (Bully gözyaşlarını tutamaz) Ama önce köpeklerimi almalıyız..
Bully: Bu bir kabus olmalı!
Dosi'nin köpekten kastı kollarını, ağzını keserek tasmaladığı iki zombidir. Bully görünce anlam veremez; bunları neden yanında taşıyorsun?
Dosi: Bana arkadaşlık ediyorlar... Hadi gel kendini yorma zamanla her şeyi anlatacağım, merak etme!
Bully ve Dosi yavaş ve dikkatli adımlarla yürümeye devam ederler.
____YÜRÜYEN ÖLÜLER 6. BÖLÜM (Zindanda İki Zombi)____
7Nm28r.png
Bully ve Dosi eve varır. Yanındaki zombileri de evin kapısının önüne bağlar bu ev, çevresi zombi tuzaklarıyla çevrili tahtadan yapılmış derma çatma bir yerdir daha doğrusu kulübedir ancak Dosi buranın güvenli olduğunu düşünmektedir. İçeri girerler...
Bully: Demek kaldığın yer burası..
Dosi: Evet, burada kalıyorum. Sen otur dinlen, sana konserve yiyecek getireyim. Aç olmalısın.
Bully: Fena olmaz, yıllardır bir şey yemiyor gibiyim. (Gülümser)
Dosi: Nasıl çıktın ordan, seni öldün sanıyordum. Yıllarca aradım seni ama günler geçtikçe umudum tükenmeye başladı... (Dosi konuşurken Bully evi gezmektedir)
Bully: Üzgünüm, haber verecek durumda değildim.. (Bully odanın sonundaki kapıya yönelir açmak için kolu tutar tam o esnada Dosi gelir)
Dosi: Kaan! (Panikler) Yemek hazır hadi gel. (Bully'nin kolundan tutar mutfağa götütür)
Bully: Burayı tek oda sanıyordum dışardan o kadar küçük duruyor ki, başka oda da mı vardı?
Dosi: Şeyy.. Orası kapalı, oda değil zaten ımmm bezelye seversin demi, biraz yıllanmış ama lezzeti hala yerinde.. (Bully masaya oturur)

--------
RüzgarGülü kalan erzakları karıştırmaktadır; Yok yok, bir tane viski bile kalmamış! (Uzun zamandır alkol alamayan RüzgarGülü kendinden geçer ve diğer grup üyelerinin yanına giderek küfürler savurmaya başlar.)

RüzgarGülü: Sizin ben var ya biiiiiiip, hele o sokak sanati ben onun biiiiiiip ve biiiiiip sonra da biiiiiip yapacağım, ben böyle hayatı biiiiiiiiip. (yatutarsa sözünü keser)
yatutarsa: Harıyemnettekazyna! (Bir çeşit büyüdür ve bağırarak karşısında söyler)
RüzgarGülü: (Birden irkilir) Alkol alk, içki, içk, iç, iiiiiiii (Yere kapaklanır)
yatutarsa: O sokak yılanı her şeyimizi çaldı! Güçlü olmalısın bak burada herkesin iradesi sınanıyor, zayıf olan elenir, artık hayatta kalma kuralı bu!
dizi kolik: Peki ne yapacağız?
denizz19: Tek çaremiz şehre gidip eğer kaldıysa marketlerden erzak toplamak..
yatutarsa: Ben varım! Benle birlikte üç kişi daha gelsin, Rüzgargülü?
RüzgarGülü: Tek damlası için şimdi Mars'a bile giderim, varım!
Yiğitt: Ben de geliyorum!
pompy: Ben de geliyorum...
yatutarsa: Tamam o zaman dört kişi olduk, hazırlanın gidiyoruz!
denizz19: Kalan erzağımız çok az, çabucak dönmeye çalışın...
dizi kolik: Deniz de burada bize kol kanat olur.. Yani şey kanat olur ımm yani kolluk neyse..
denizz19: Imm...
dizi kolik: Neyse ben kolları sıvayım (yine pot kırdığını anlar ve gözlerini Deniz'den çevirir) daha çok işimiz!
denizz19: Imm...
dizi kolik: (Kalkar ve arkaya doğru yönelir) Hadi bakalım koluma kuvvet... (Ayy yine pot kırdım galiba "fısıltıyla")

--------
Çiğdem-: Harun! Acil konuşmamız gerekiyor...
Harunnn60: Ne oldu Çiğdem? Yüzün bembeyaz olmuş, iyi misin?
Çiğdem-: Harun bana silah lazım, birazda idare edecek erzak.
Harunnn60: Neden istiyorsun bunları?
Çiğdem-: Burada daha fazla duramam... (Hüngür hüngür ağlamaya başlar)
Harunnn60: Çiğdem, ne diyorsun sen? Niye ağlıyorsun?
Çiğdem-: Getirecek misin lanet olası şeyleri yoksa çekip gidicem, Harun lütfen bana bir şey sorma burdan gitmeliyim, kalamam!
Harunnn60: Ama.. ama... (Çiğdem sözünü kesip Harun'un elini tutar, gözlerine bakarak "lütfen" der. Harun ne olduğunu anlayamaz ve Çiğdem'İn istediklerini almaya gider)

--------
Bully yemek yedikten sonra bitkin düşer ve odada bulunan kanepeye uzanır, kısa süre içinde uyaya kalır. Dosi Bully'nin uyuduğunu kontrol etmek için yanına gidip bakar daha sonra Bully'nin açacağı kapıya yönelir.

Dosi: (Fısıldayarak) Az kalsın girecektin, nasıl kilitlemeyi unuturum burayı. Kilit aşağıda kalmış olmalı... (Kapıyı açarak girer, bu kapı evin altındaki mahzene açılmaktadır. Oda oldukça karanlıktır, Dosi ışığı açar.)

Mahzende iki zombi bulunmaktadır bu zombiler kollarından kelepçeyle bağlanmıştır, Dosi yanlarına gider.
Dosi: Yıllar önce sana sormuştum, neden söylemedin bana? Ellerinle hastanaye bıraktığını söylemek yerine öldü dedin, lanet olası! Pişman değilim ama, seni öldürdüğüme buraya bağladığıma, pişman değilim!

Zombi: Hırrrrrr (Yanına yaklaşan Dosi'yi tutmak ister) hırrrrr...
Dosi: Burada çürüyeceksin, bu sefer de bana yıllarca Bully'nin ölümünü yaşattığın için burada çürüyeceksin, çürüyeceksin Atacan (mrt-06) !!! Sen de... (Yanındaki kelepçeli zombiye bakarak)

-------
sokak sanati gözlerini açar, bembeyaz bir ışık gözüne çarpar. Önce bakamaz ancak zamanla gözleri alışmaya başlar ve gözlerini tamamen açar, parmağını bile oynatamayacak haldedir, yanına bakar ve vadikızı'nı görür (vadikızı yatmaktadır); burası da neresi?!​
YAZAN: mrt-06
6.BÖLÜM SONU

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Ben de son anda yayınladım yarın 10'da yolculuk var malum bavul hazırlığı dizi indirme falan anca kısmet oldu. :F

Geçen hafta demiştim ya yoksun diye. :A
millet sen yayınlar yayınlamaz jet hızıyla okumus cnm ya millet hızlı yada ben yavaşlamaya başladım :A :A :A

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,248
Puanı
1,060
Ben de son anda yayınladım yarın 10'da yolculuk var malum bavul hazırlığı dizi indirme falan anca kısmet oldu. :F

Geçen hafta demiştim ya yoksun diye. :A

:(Ben yoksun dediğini duymadım ki tek bir sahne yazaydın ya sokak sanatinin bile bir repliği vardı ya

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
En düşük bölüm bu olmuş gibi.:A Fragman efsane 7. Bölümü heyecanla bekliyorum.:Z

Gül beyi pardon hanımı pardon beyi kınıyorum. Aç kal yine de o lafları etme erdemli ol.:p

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Heyecanlı bir bölüm olmuş gardaşım. Sokak yılanı kısmında kahkaha attım))

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Sanki biraz kısa kalmış bu bölüm? Pek bir olay da yok, sanırım en kötü bölümü yazmış @mrt-06 @Çiğdem- SKANDAL! :A

Neyse eline sağlık bro, yeni bölümü bekliyoruz. :D