Gençler En Çok Hangi Diziyi İzliyor?

darksaal

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
3,579
Puanı
910
Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından yapılan 'Türkiye'nin Gençlik Profili' araştırması, gençlerin dizi beğenilerini de ortaya koydu...

Araştırma sonucuna göre, gençlerin en çok beğendiği dizi TNT'de yayınlanan Kurtlar Vadisi Pusu.

Türkiye'nin en geniş kapsamlı gençlik araştırması olan çalışmaya 15-29 yaş aralığında 10 bin 174 genç katıldı.

Gençlerin en çok beğendiği dizi sıralamasında Kurtlar Vadisi Pusu yüzde 15,7'lik bir oranla ilk sıraya oturdu.

Kurtlar Vadisi'ni sırasıyla yüzde 9,3'le Öyle Bir Geçer Zaman Ki, yüzde 8,1'le Kuzey ve Güney, yüzde 6,9'Muhteşem Yüzyıl"la Muhteşem Yüzyıl ve yüzde 4,4'le Adını Feriha Koydum dizisi izledi.

bence bu araştırma yalan kvp nun adını anan yok ne bizim okulda ne de gittiğim başka bi yerde :F

ikokul çocukları pepeee yi izliyor
liseliler vadiyi izliyor
üniversiteliler behzat ç. yi izliyor
buda insan gelişimindeki evreleri gösteriyor:)

Bizim üniversitede Leyla ile Mecnun açık ara önde. Ondan sonra Behzat Ç ve Yalan Dünya geliyor gözlemlediğim kadarıyla :):)

Bizim bölümde demek istedin sanırım, İstanbul Üniversitesi için bu sıralamayı yapmak çok zor. :)

Bu araştırma biraz eski sanırım, ya da sonuçlar eski çıkmış, şu an birinci Yalan Dünya, ikinci Behzat Ç, üçüncü Leyla ile Mecnun olabilir.

Bu sıralamayı şuna göre yaptım, Yalan Dünya aralarındaki en geniş kitleye hitap eden dizi olduğu için birinci sırada, Behzat Ç anlaması Leyla İle Mecnun'a göre daha kolay olduğu için ikinci sırada, Leyla İle Mecnun da az kişiye hitap edebildiği için son sırada. :)

Ama ben biliyorum ki ergenler arasında araştırma yapsak birinci Feriha çıkar. :d

Son düzenleme:
kurtlar vadisi nin gençlerin 1 numaralı dizisi olduğu belli bişey zaten :D bunu tartışmak bile anlamsız

KVP zirvede olunca nedense hep Eski veya yalan Anket oluyor. Sunu Kabul edin yine 1. Siradayiz :) helal pana

Ha birde Anca egitum düzeyi düsükler, varos cocuklari vadi izliyor diyoesunuzda neden onlari kücük görüyorsunuz onlarda bu ülkenin vatandasi degilmi?

Bu sonuçlar doğru olabilir ben ona bir şey demiyorum. Anket 15-29 yaş arasını kapsıyor ve sadece üniversite gençliğini kapsamıyor. Üniversitelilerin izlediğiyle diğerleri arasında ciddi farklar var. Mesela üniversitelilerin %80'i yerli diziden çok yabancı dizi izler ama Kurtlar Vadisi, Öyle Bir Geçer Zaman Ki gibi dizileri izleyenlerin %70'i hayatında hiç yabancı dizi izlememiş kişilerdir. :)

Son düzenleme:
Üniversite gençliğini kapsamadığından emin misin Ozan, konuda göremedim. :)

Sonuçlara pek inanmadım.Benim okuduğum lisede kvp izleyen filan hiç yok :) Varsada ben bilmiyorum.

vadi 1. olması normal internette en fazla izlenen indirilen dizi vadi internettede gençler bulunduğuna göre doğru bence.....