Hava Durumu | Genel Bilgi Konusu 🍁☃️🌱🌻

Nasıl oluyor o. Sen burda 30 yazınca 30 mu zannediyorsun gel Adana'ya gör 30 mi 45 mi :F
------

Havalar soğuk sizin orda tek yatmamak gerek :D
Ankara’da bile 40ı fazlası ile gördüm hem bu sene hemde geçen sene :A
Çok güzel havalarımız bitti. Birden yarı yarıya inip bi de üstüne iyice yağmur yedikten sonra şifayı kaptım :T
ilaçlardır şifalı içecekler çorbalarla yarına dinç olmam gerekiyor.
Bizim haftaya sabahları 6 derece :T:

Şu an 14 derece ve önümüzdeki günler 18-19 gösteriyor. 14’ten sonra o 18 bize 23 gibi gelir. Yine güneşin tadı bir şekilde çıkarılır :A

Çok güzel havalarımız bitti. Birden yarı yarıya inip bi de üstüne iyice yağmur yedikten sonra şifayı kaptım :T

Şu an 14 derece ve önümüzdeki günler 18-19 gösteriyor. 14’ten sonra o 18 bize 23 gibi gelir. Yine güneşin tadı bir şekilde çıkarılır :A

Günesi görürsen haber et bana. Resmen hasret kaldim pazardan beri. :T:

İst, Çok bulutlu 26 derece @Yakamoz-Asi

• Okudum
Reactions: Yakamoz-Asi
Durum bu bu sabah :T @Dosi :(

1726119615379.png

• Üzücü
Reactions: Dosi
Günes doguyor suan, birazdan kaybolur bulutlarin arkasinda ve yagmur gelir yine :T:
Sizin orasi da bizden farksiz :T:
Haftaya güneşli ve 18-20 bir kaç gün gösterecek gibi ama sonra artık yokuş aşağı

Ben küçükken bir Eylül ayında ilk 10 gün yaz, sonra bir hafta sonbahar ve sonlarında ise kar yağdığını hatırlıyorum :A eskiden ekimden mayısa kar eksik olmazdı ama artık iklimler çok değişti

• Güldürdün
Haftaya güneşli ve 18-20 bir kaç gün gösterecek gibi ama sonra artık yokuş aşağı

Ben küçükken bir Eylül ayında ilk 10 gün yaz, sonra bir hafta sonbahar ve sonlarında ise kar yağdığını hatırlıyorum :A eskiden ekimden mayısa kar eksik olmazdı ama artık iklimler çok değişti

Türkiye'de eskiden Agustos ilk 15 gün yaz, son 15 gün sonbahar derlerderdi bizim köyde. Simdi o da degisti.

Sonbahar diye bir sey kalmayacak gibi neredeyse bu gidis. Bizde daglara 1200 metreye kadar kar uyarisi bile verdiler. Daha Eylül 12 yani. :D

Ben 27'sinde kislik lastikleri taktiracagim arabaya. :D

• Beğendim
Türkiye'de eskiden Agustos ilk 15 gün yaz, son 15 gün sonbahar derlerderdi bizim köyde. Simdi o da degisti.

Sonbahar diye bir sey kalmayacak gibi neredeyse bu gidis. Bizde daglara 1200 metreye kadar kar uyarisi bile verdiler. Daha Eylül 12 yani. :D

Ben 27'sinde kislik lastikleri taktiracagim arabaya. :D
İyi hatırlattın, ben baktımda bizde mecburiyet son tarih 1 Aralık olarak konulmuş. Büyük olasılıkla kasımda yaparım. Ekimdeki hava şartlarına bakarız. Şimdilik Eylül mevsim normalinin üstünde ilerliyor. Son senelerde kasım sonları ufak bir kar belirir sonra genelde Noel civarı bastırır ama tabi bir sene diğeri ile çok uymuyor.

• Beğendim
İyi hatırlattın, ben baktımda bizde mecburiyet son tarih 1 Aralık olarak konulmuş. Büyük olasılıkla kasımda yaparım. Ekimdeki hava şartlarına bakarız. Şimdilik Eylül mevsim normalinin üstünde ilerliyor. Son senelerde kasım sonları ufak bir kar belirir sonra genelde Noel civarı bastırır ama tabi bir sene diğeri ile çok uymuyor.

Ben bu sene baya erken taktiriyorum sonra fazla zamanim olmayacak, yoksa bende Ekim sonunu beklerdim normalde.

Bizde "Oktober bis Ostern" diye bir terim var kislik lastikler icin, yani Ekim'den paskalya tatiline kadar.

• Beğendim
Ben bu sene baya erken taktiriyorum sonra fazla zamanim olmayacak, yoksa bende Ekim sonunu beklerdim normalde.

Bizde "Oktober bis Ostern" diye bir terim var kislik lastikler icin, yani Ekim'den paskalya tatiline kadar.
Ben şimdi arayıp zaman ayarlasam en az 1 ay sonrasına atıyorlar. Doğru zamanda arayıp ayarlarım. Bizde 31 marta kadar ama benim kışlık tekerlek yazında kullanılabilen lastikten, o zamanlar adam uzun bir tarihe yer ayırdıklarında stres yapmıyorum.
Ben aldığım firma ile anlaşmalıyım. Arabayı alırken servis ve teker değişimine önden hesaplı ödedim, şimdilik bir kaç sene para ödemiyorum :A başka yere gitsem aynı gün vakit veriyorlar.

• Güldürdün
Ben şimdi arayıp zaman ayarlasam en az 1 ay sonrasına atıyorlar. Doğru zamanda arayıp ayarlarım. Bizde 31 marta kadar ama benim kışlık tekerlek yazında kullanılabilen lastikten, o zamanlar adam uzun bir tarihe yer ayırdıklarında stres yapmıyorum.
Ben aldığım firma ile anlaşmalıyım. Arabayı alırken servis ve teker değişimine önden hesaplı ödedim, şimdilik bir kaç sene para ödemiyorum :A başka yere gitsem aynı gün vakit veriyorlar.

Vay vay vay, sisteme, demek bastan anlastin. :D vay anasina be :D bizde her seferin degisime 50-75 frank, lastikleri bir yerde saklama parasi üstüne, sonra iscilik vs. senede bir rahat 400-500 gidiyor. :D

Bende gecen hafta aradim, ay sonuna verdiler. Büyük sirketlerde böyle, yoksa ertesi haftaya bulursun. Ama tabi herkes eylül ekim degistirmek isteyince yogunluk oluyor.

Kislik lastikleri kullabiliyorsun yazin da yazliklari kullanamiyorsun kisin. :D

• Beğendim
20-22 derece sıcaklıklar gördük son günlerde. Öyle baskın bir sıcaklık vardıki 30 küsür derece gibiydi.
Son demleri yaşıyoruz. Galiba soğuk havaları özledim ama umarım eksi derece çok görmeden mart ayından itibaren yeniden sıcak havaları görürüz. Bir senemiz diğerinden farklı olduğu için haziran ayında bile kışlıklar ile gezmek mümkün
IMG_3198.jpeg

Ankara bir anda çok soğudu ama önümüzdeki günlerde ısınacak. Bu dengesizlik yoruyor.

Ankara bir anda çok soğudu ama önümüzdeki günlerde ısınacak. Bu dengesizlik yoruyor.
Bizde bugün resmen kar soğukluğunu yaşadık. Saatler önce geldim daha ısınamadım. Tüm gün dışardaydım dondum.
Akrabalarla konuştum onlarda bahsetti sizdeki soğuk havayı.
Biz artık sıcak hava görmeyiz. Kışlık montlara geçiş yapmaya başladık.

• Beğendim
Reactions: Bully