'Hayat' Türkiye'nin Oscar Adayı!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,693
Puanı
1,061
GV_9QlEW0AApXXN

97. Oscar Ödülleri'nde 'Yabancı Dilde En İyi Film' kategorisi için ülkelerden başvurular gelmeye devam ediyor.

'Yurt', 'Karganın Uykusu', 'Aniden', 'Son Hasat', 'Sadık Ahmet' ve 'Daha İyi Bir Yarın' filmlerinin de yer aldığı listeden Türkiye'yi temsil etmeye hak kazanan yapım, başrollerinde Miray Daner, Burak Dakak, Cem Davran, Melis Birkan, Umut Kurt ve Osman Alkaş'ın yer aldığı 'Hayat' oldu.

Zeki Demirkubuz imzalı yapım, ünlü yönetmenin bugüne kadar Oscar'a gönderilen ilk filmi olarak da dikkat çekiyor.

• Beğendim
Reactions: tekin
Adaylık şerefine tekrar vizyona girsin de izleyelim. Senesi olacak artık hala platformlara gelmedi...

Bu sene Oscar'a adaylık şansı olduğunu bilmiyordum. Diğer seçeneklere bakınca Yurt da olabilirmiş. Ben artık ümidimi kestim Oscar'dan. En iddialı olabilecek türden filmlerle bile kısa listeye giremiyoruz. Muhtemelen Romanya'nın belgeselle kazandığı adaylık gibi bir noktada tuhaf bir şeyle gireceğiz. İnşallah ömrümüz yeter de o tuhaflığı görürüz en azından. :A

Adaylık şerefine tekrar vizyona girsin de izleyelim. Senesi olacak artık hala platformlara gelmedi...

Bu sene Oscar'a adaylık şansı olduğunu bilmiyordum. Diğer seçeneklere bakınca Yurt da olabilirmiş. Ben artık ümidimi kestim Oscar'dan. En iddialı olabilecek türden filmlerle bile kısa listeye giremiyoruz. Muhtemelen Romanya'nın belgeselle kazandığı adaylık gibi bir noktada tuhaf bir şeyle gireceğiz. İnşallah ömrümüz yeter de o tuhaflığı görürüz en azından. :A
Yine adaylık alamazdık ama tarz olarak yurt dışı seyircisine daha yakın olduğu için Yurt'la şansımız daha yüksek olabilirdi. :( Son kısım için ise Fransa adına bile olsa Türkçe çekilen Mustang veya Türk yönetmen imzalı olduğu için Öğretmenler Odası'nın adaylıklarıyla avunabiliriz diyeceğim artık. :A