Avrupanın En Yavaş İnternetini Kullanıyorsunuz? Nasıl iyi mi işler?

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,683
Puanı
1,060
Landgeist sitesinde dikkat çeken bir veri yayınlandı
Bu veride Avrupa ve Asyada bulunan ülkelerin ortalama internet hızlarına yer verildi.

Avrupada Son 3 ülkeye baktığınızda hangisini görüyorsunuz? Peki ay sonu ödediğiniz faturaya baktığınızda ne düşünüyorsunuz?

Heee bu arada Asyada Allahdan ortalardayız şimdi :)

Ağlanacak halimize gülmek istersek Afganistana falan bakarak Şükür edebiliriz.

1724579614663.png

1724579670647.png

Len küçücük Liechtenstein bile 3 kat çekmiṣ komṣu İsvicreye vay anasına :A

Türkiyeye yorum yapmayayayım :D
Üzücü bir durum.
Muhakkak kırsal ve kentsel ayrım olmalı ama ortalama baktığımızda Türkiyenin ortalaması şaşırtıcı gelmiyor.
Yeni taşındığım ilçe Merkeze sadece 15 dk uzaklıkta ve Fiber Altyapısı alamıyorum,Kapasite dolu olduğu için artık sen düşün....
TurkcellBox kullanıyorum taşındığımdan beri oda bazdan alıyor ,baz çekimi iyiyse zaman zaman 100 mps üstü alıyor.
Ama yıl 2024 işte...Türkiyede durum bu dostum.

Üzücü bir durum.
Muhakkak kırsal ve kentsel ayrım olmalı ama ortalama baktığımızda Türkiyenin ortalaması şaşırtıcı gelmiyor.
Yeni taşındığım ilçe Merkeze sadece 15 dk uzaklıkta ve Fiber Altyapısı alamıyorum,Kapasite dolu olduğu için artık sen düşün....
TurkcellBox kullanıyorum taşındığımdan beri oda bazdan alıyor ,baz çekimi iyiyse zaman zaman 100 mps üstü alıyor.
Ama yıl 2024 işte...Türkiyede durum bu dostum.

Abi bu kentsel ve kırsal olayı her yerde var. İnanmazsın belki ama İsviçre gibi yerde, bazen șehir içinde çekmeyen noktalar oluyor. Bazen tabi operatörden operatöre büyük fark oluyor. Mesela dağlık alanlarda, ki Turistlerin gittiği yerler, bazı operatörler internet ulaṣtıramıyor. Ama dijital dönemdeyiz ve Türkiyenin bu durumda olması, hele hele internetin sınırsız olmaması çok üzücü. 10 GB 20 GB nedir bu devirde, paketler gülünç.