2023 En Favori Tatlı Hangisi Olmalı -3.Tur 2.Grup

En Favori Tatlı Hangisi Olmalı -3.Tur 2.Grup - 2 Oy Hakkınız Vardır

• Kullanılan toplam oy
    23
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
1679128123603.jpeg
1679128152991.jpeg
1679128180160.jpeg
1679128202456.jpeg

2 Oy Hakkınız Vardır.
2 Tatlı Çeyrek Finale Çıkacaktır.

Lütfen Ekranlara Saldırmayınız :)

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Künefe de muhteşem bir tatlı ama açık ara soğuk baklava ve ekler. :A

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Triliçe
Ekler

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Künefeyi gerçekten iyi yapan yerlerde yemek lazım...yoksa künefe gerçekten çok ayrıcalıklı bir tatlı..:Z
Evet, diğerlerine göre biraz daha ustalık işi gerektiren yöresel bir tatlı. Neyse soğuk baklavaya oy vermeyenler yargılanmalı. @MEnes bir de kendine gurmeyim mi ne diyordu, trileçeyi soğuk baklavaya tercih eden biri olsa olsa damak zevkinden mahsun biri olabilir. :A

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,117
Puanı
560
trileçe künefe

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Evet, diğerlerine göre biraz daha ustalık işi gerektiren yöresel bir tatlı. Neyse soğuk baklavaya oy vermeyenler yargılanmalı. @MEnes bir de kendine gurmeyim mi ne diyordu, trileçeyi soğuk baklavaya tercih eden biri olsa olsa damak zevkinden mahsun biri olabilir. :A
Asıl KÜNEFE'nin 6 kişi tarafından oylandığı bir forumda damak tadı diye bir şey arayamam ben... :A Soğuk Baklava'yı denedim ama pek verim alamadım doğrusu... Baklava dediğin şerbetli yağ gibi akacak böyle ağır olacak, mideyi zorlayacak gerekirse... O ne öyle garip bir aroması var soğuk olanının... :A

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,170
Puanı
1,060
Asıl KÜNEFE'nin 6 kişi tarafından oylandığı bir forumda damak tadı diye bir şey arayamam ben... :A Soğuk Baklava'yı denedim ama pek verim alamadım doğrusu... Baklava dediğin şerbetli yağ gibi akacak böyle ağır olacak, mideyi zorlayacak gerekirse... O ne öyle garip bir aroması var soğuk olanının... :A
Hış diye ses çıkaracak... :A @phoebebuffay

• Güldürdün
Reactions: MEnes

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Künefe konusunda ki sözlerine harfiyen katılıyorum.. Zamanında Urfada askerlik yaparken Urfada yemişdim... Asla orada ki tadı batı da bulamadım.

• Harika
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Künefe konusunda ki sözlerine harfiyen katılıyorum.. Zamanında Urfada askerlik yaparken Urfada yemişdim... Asla orada ki tadı batı da bulamadım.
Künefe fazlasıyla ustalık gerektiren bir tatlı... Ben İstanbul'da her yerde yiyemiyorum. Daha önceden denediğim ve beğendiğim özel yerler var tavsiye üzerine gittiğimiz, her canım çektiğinde oralara gidiyorum özel olarak... Zaten o özel yerlerdeki tadı aldığım için başka bir tatlıya burada oy veremezdim... Künefe'yi görür görmez hangi turda grupta turda olursa olsun ilk oyum ona gitti... Ama burada gidici olursa yazık olacaktır...

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Künefe muhteşem bir tatlı ama trileçe için aynı şeyi söyleyemeceğim. :A Ve forumun damak tadı yok zaten, cheesecake bile elenmiş. :A

Baklava çabuk bayıyor ve fazla ağır. İyisini yapan yer çok az. Soğuk baklava kesinlikle çok daha üst düzey, daha katmanlı ve lezzetli bir tatlı. Aynı klasmanda bile değiller. Zaten 2-3 yılda klasik baklavayı tahtından etti bile. :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and MEnes

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Künefe muhteşem bir tatlı ama trileçe için aynı şeyi söyleyemeceğim. :A Ve forumun damak tadı yok zaten, cheesecake bile elenmiş. :A

Baklava çabuk bayıyor ve fazla ağır. İyisini yapan yer çok az. Soğuk baklava kesinlikle çok daha üst düzey, daha katmanlı ve lezzetli bir tatlı. Aynı klasmanda bile değiller. Zaten 2-3 yılda klasik baklavayı tahtından etti bile. :A
@Emre Ozansoy Sedef senden iyi savunuyor tatlıyı valla 😃 @Zeyno
------

Baklava sadece rahmetli babanemin yaptığını yerdim.. Yumuşacık yapardı.. Böyle tepsinin etrafında uyurdum... Hazır olanları pek gözüm aramıyor... Dediğin gibi ağır... Soğuk baklava daha yumuşak ve gideri var ama ekler ve künefe etmez benim için

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860

Kesinlikle katılıyorum, Cheesecake'in elenmesi tam bir fiyaskodur... :A Valla Trileçe'yi de kaliteli yapan yerler olduğunda seviyorum nedense... Gayet rahat ve ferah bir tatlı, akıp gidiyor yerken... :A

Kaliteli ve üst düzey yapılan baklavalar asla baymaz... :A Aynı anda 4 5 dilim götürdüğümü bilirim, bazen daha fazla... :A Soğuk Baklava'da ise 2 3 kez denedim farklı farklı yerlerde ama nedense o istediğim tadı bir türlü alamadım... Hiç benlik değil sanırım ve tahtından ettiği fikrine kapılmıyorum elbette... :A

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...