Netflix Alice In Borderland - Dizi Yorumları

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Squid Game kadar popüler olmamış ama yine de izlenmiş. Squid Game daha bir ay olmadan fazlasıyla popüler oldu.
Ben Kore-Japon yani Uzak Doğu sinema yada dizilerini gerçekten beğeniyorum.
Birkere adamlar teknılojide ileride zaten onedenle görsel efect olarak zaten başarılılar.
Zeki adamlar kafaları ayrı çalışabiliyor.
Birde bu 2 yıllık dönemde pandemiden avrupa ve amerikaya göre daha önce toparlandırlar..o açından görsel sanatlarda daha önde gidiyorlar.

• Beğendim
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ben Kore-Japon yani Uzak Doğu sinema yada dizilerini gerçekten beğeniyorum.
Birkere adamlar teknılojide ileride zaten onedenle görsel efect olarak zaten başarılılar.
Zeki adamlar kafaları ayrı çalışabiliyor.
Birde bu 2 yıllık dönemde pandemiden avrupa ve amerikaya göre daha önce toparlandırlar..o açından görsel sanatlarda daha önde gidiyorlar.
Güney Kore fan kitlesi açıkçası biraz soğutuyor o sinemadan biraz ama sonra dalıyorsun, seviyorsun. Japon sineması da iyi. Herkese hitap etmeyebiliyor farklı kültür olduğu için belki ama Uzak Doğu sineması başka. Çok kaliteli de çıkabiliyor, bizim ülke tadında filmler de çıkabiliyor, bazen de Hollywood'ın üstünde film bile çıkabiliyor.

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
  • Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Netflix sayesinde çok uzak doğu dizi ve film izledim. Çoğu Hollywood kafa tutar bence @Araf 🤩🤗
Dizinin Adı: It's Okay to Not Be Okay
Konusu: "Asosyal bir çocuk yazarı ile psikiyatri koğuşunda çalışan fedakâr bir bakıcının yolları kesişince önlerinde duygusal iyileşmeye giden sıra dışı bir yol açılır." (Netflix)

• Beğendim

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
1.Sezon Genel Yorum

Uzun zamandır izlemek istiyordum. 2 günde bitirdim:X Squid Game'e göre oyunlar daha heycanlı ve akıcı. Dizinin kurgusu, senaryosu, çekim tarzı, oyunculuklar, karakterlerin imaj çalişmaları birebir anime tarzında olmuş. Hani Death Note anime olarak cıktı sonra filmini yaptılar ve beğenilmedi. Bu dizide aynı öyle. Gerçek insan olması diziyi bozuyor. Anime olarak tasarlansaydı bu kesinlikle şuan popüler bir dizi olurdu.

Not: Death Note demişken Arisu karakterinin imajı/karakteristik zekası neredeyse Death Note'daki L gibiydi.

Oyuncular genel olarak çok amatörceydi. Koreliler daha çok duygu yanstıyorlar bence:A En dramatik sahnelerde basmişlar müziği ama zerre duygu kabarması yaşamadım:F Sadece konuya odaklanıyorsun hala:F

2.sezon heycanını yaratmayı başardılar. Yine zevkle izlerim. 2sezonun daha güzel olması umuduyla 8/10 veriyorum şimdilik.

@The_Erinch izlemiş birtek:(

• Beğendim
  • Üzücü
Reactions: Araf and The_Erinch

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1.Sezon Genel Yorum

Uzun zamandır izlemek istiyordum. 2 günde bitirdim:X Squid Game'e göre oyunlar daha heycanlı ve akıcı. Dizinin kurgusu, senaryosu, çekim tarzı, oyunculuklar, karakterlerin imaj çalişmaları birebir anime tarzında olmuş. Hani Death Note anime olarak cıktı sonra filmini yaptılar ve beğenilmedi. Bu dizide aynı öyle. Gerçek insan olması diziyi bozuyor. Anime olarak tasarlansaydı bu kesinlikle şuan popüler bir dizi olurdu.

Not: Death Note demişken Arisu karakterinin imajı/karakteristik zekası neredeyse Death Note'daki L gibiydi.

Oyuncular genel olarak çok amatörceydi. Koreliler daha çok duygu yanstıyorlar bence:A En dramatik sahnelerde basmişlar müziği ama zerre duygu kabarması yaşamadım:F Sadece konuya odaklanıyorsun hala:F

2.sezon heycanını yaratmayı başardılar. Yine zevkle izlerim. 2sezonun daha güzel olması umuduyla 8/10 veriyorum şimdilik.

@The_Erinch izlemiş birtek:(
Aslında izlemeyi düşünmüştüm de, IMDb'deki bölüm puanlarını görünce vazgeçtim ya da erteledim diyelim. Squid Game'den sonra zaten başka başka dizilere daldım, bu dizi de arada kaynadı gitti. :A Squid Game sayesinde yeniden parladı aslında. :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Aslında izlemeyi düşünmüştüm de, IMDb'deki bölüm puanlarını görünce vazgeçtim ya da erteledim diyelim. Squid Game'den sonra zaten başka başka dizilere daldım, bu dizi de arada kaynadı gitti. :A Squid Game sayesinde yeniden parladı aslında. :D
IMDb puanlarına pek önem vermem. Fanlar kariştiriyor ortaliği :A Squid Game'ciler bu diziye düşük verebilir. Yada bu dizinin fanları:A Zaten kapışıyorlar:A

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: The_Erinch and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
IMDb puanlarına pek önem vermem. Fanlar kariştiriyor ortaliği :A Squid Game'ciler bu diziye düşük verebilir. Yada bu dizinin fanları:A Zaten kapışıyorlar:A
Squid Game çıktıktan yakın bir zaman bakmıştım puanlarına, puanları düşüktü. Bir ay içinde Squid Game sayesinde popülerliği arttı. Şimdi tabii bölüm puanlarında dalgalanmalar olmuş gibi. Bir ay içinde Squid Game fanları da devreye girmiştir illa ki tabii. :A

• Güldürdün
Reactions: Forumdash

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Kesinlikle katılıyorum.
Hiçbir film yada dizi için puanlara bakmıyorum..
Puanlara izledikten sonrada kolay kolay bakmam!

Benim zevkim benim dünyam...

Başkasının 3 verdiği yada balon dediği benim için şahaser olabilir yada tam tersi.. Bu kimseyi ırgalamaz yada bağlamaz.

O yüzden insanlara göre değil kendime göre hareket ediyorum..sanırım birçok film yada dizide de izleyen sadece ben olmamım nedeni bu.

Popülerlik yoksa dizide pek izlenmiyor. @Tolstoyevski @Araf

• Harika
Reactions: Forumdash

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Kesinlikle katılıyorum.
Hiçbir film yada dizi için puanlara bakmıyorum..
Puanlara izledikten sonrada kolay kolay bakmam!

Benim zevkim benim dünyam...

Başkasının 3 verdiği yada balon dediği benim için şahaser olabilir yada tam tersi.. Bu kimseyi ırgalamaz yada bağlamaz.

O yüzden insanlara göre değil kendime göre hareket ediyorum..sanırım birçok film yada dizide de izleyen sadece ben olmamım nedeni bu.

Popülerlik yoksa dizide pek izlenmiyor. @Tolstoyevski @Araf
Bana laf sokmuş gibi oldun böyle biraz, insan ifade koyar. :A

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Bana laf sokmuş gibi oldun böyle biraz, insan ifade koyar. :A
Asla yazarken aklıma bile gelmedi. Benimle ortak paydada olan birini görünce yazmak istedim.

Yoksa sana çok değer veriyorum; özellikle sinema ve dizi birikimin çok değerli benim için.

Alınmanı asla istemem. :bhr: :bhr: :bhr:

• Beğendim
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Asla yazarken aklıma bile gelmedi. Benimle ortak paydada olan birini görünce yazmak istedim.

Yoksa sana çok değer veriyorum; özellikle sinema ve dizi birikimin çok değerli benim için.

Alınmanı asla istemem. :bhr: :bhr: :bhr:
Hani puanlamaya giren benim de, bir an öyle gibi durdu ama alınmadım tabii, şakasına dedim. :A Bir de çok ciddi bir yorum. :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ama görüşümü yazdım...Ciddi olmam lazım :A :A :A

Another Life 2 gelmiş, ilk sezonunu izledim mi anımsaya çalışıyorum :F
Hani mesela arkadaşlarınla oturuyorsun, yorum yaparken şu cümleyi kuruyorsun: "Bu kimseyi ırgalamaz ya da bağlamaz." Bunu da ciddi bir şekilde kurdun, etrafındakiler biraz korkar sanki. :A Biraz sert duruyor. :A

Benim de mesela puan bakma takıntım var, beklentimi ayarlıyor. 7'nin altındaysa puanı genelde izleme ihtimalim aşağıda oluyor ama hele de 6'nın altındaysa izlemem çok zor, özellikle de diziyse. Hayal kırıklığı ihtimali çok yüksek oluyor. :A Tabii seninkisi daha mantıklı, böylece zevkine göre hareket edebiliyorsun rahatlıkla iyi ya da kötü puanlı, ne olursa olsun. :D

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Hani mesela arkadaşlarınla oturuyorsun, yorum yaparken şu cümleyi kuruyorsun: "Bu kimseyi ırgalamaz ya da bağlamaz." Bunu da ciddi bir şekilde kurdun, etrafındakiler biraz korkar sanki. :A Biraz sert duruyor. :A

Benim de mesela puan bakma takıntım var, beklentimi ayarlıyor. 7'nin altındaysa puanı genelde izleme ihtimalim aşağıda oluyor ama hele de 6'nın altındaysa izlemem çok zor, özellikle de diziyse. Hayal kırıklığı ihtimali çok yüksek oluyor. :A Tabii seninkisi daha mantıklı, böylece zevkine göre hareket edebiliyorsun rahatlıkla iyi ya da kötü puanlı, ne olursa olsun. :D
Yaaa benlik değil dostum, dizi 5 aldı belkide izlediğinde aşık olacaksın... Kimin neye göre puan verdiğini bilemezsin belki gitti bir manyak 100 üyelik aldı 100 kere 1 verdi..

Gerçekten böyle kuytu köşede kalmış ama gerçekten harika dizi ve filmler oluyor ama sorun şu bazen benim gibi gerçekten izledin mi diye hatırlamaya çalışıyorsun 🤣😂🤣😂🤣😂🤣