Film Sohbetleri ve Önerileri

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559
Herkese selam :)

Gelecek hafta nihayet uzun süredir sırada bekleyen dijital platform listelerimi eritmeye başlamayı planlıyorum. Listede gezinirken birden aklıma uzun süredir Film Kulübü etkinliği yapmadığımız geldi. :A İsterseniz özellikle Netflix listemi film kulübü etkinliğinin 11. sezonuna çevirebiliriz. Herkes de kolay katılım sağlayabilmiş olur. Tabii liste aşırı geniş bir liste olmadığı için film seçimi oylaması biraz kısıtlı kalabilir. Eğer BluTV/Mubi üyeliği olan bir çoğunluk varsa onları da aday havuzuna dahil edebiliriz.

Ne dersiniz böyle bir şey yapsam kimler katılmak ister? Hangi platformlardan seçilsin istersiniz?

@bazinga @mesmeso @Sherlock @MEnes @serhatt @phoebebuffay @Araf @Aserat @soo @Özgür @dreamy @-potterhead- @Dosi @Tolstoyevski ve diğer herkes...
Katılırım. BluTV ve Mubi'den de seçilirse farklı tip filmler olması açısından güzel olur.

• Harika
Reactions: bazinga

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Yeni bir platform mu bu? :A

Verme boşver ya evde kalmış falan dersin. :A

İzlersin yine bir şey olmaz 1 hafta kapalı kalması yeter. :A

Platform orijin olmaz zaten onların iyilerini yıl içinde izliyoruz. (Belki 1-2 istisna hariç) Çoğu film Netflix'in dvd kiraladığı döneme ait olur muhtemelen. :A

Netflix ve Prime çoğunlukta var gibi. Fakat Prime'da pek izlemediğim iyi film yok maalesef. :A

En çok film BluTV listemde var sanırım. Ben bir aday liste çıkarayım Netflix-Prime ağırlıklı olacak şekilde. Gerekirse BluTV arşivinden de destek alabiliriz. :A

12. sezonu da belki BluTV + Mubi ultra bağımsız film sezonu yapabiliriz. Bunları bitirdikten sonra. :A
Öyle olursa hayırlısı der bakılabilir diyebilirim... :A Neyse listeyi görmek lazım yine de... :A
------

Hemen hemen hepsinden var sayın admin, platform fark etmez bu yüzden. :A

Bu tarz etkinliklerde ise her zaman varız biliyorsun, izlemediklerimizi izleriz, izlediklerimizi uzun zaman önce izlediysek yeniden izleriz, yakın zamanda izlediysek ise yorumunu yaparız. Sanatın her türlüsüne varız. :A
ŞOVMEN'e bak, platform görünce nasıl da tutuşmuş gaza gelmiş...

• Güldürdün

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Herkese selam :)

Gelecek hafta nihayet uzun süredir sırada bekleyen dijital platform listelerimi eritmeye başlamayı planlıyorum. Listede gezinirken birden aklıma uzun süredir Film Kulübü etkinliği yapmadığımız geldi. :A İsterseniz özellikle Netflix listemi film kulübü etkinliğinin 11. sezonuna çevirebiliriz. Herkes de kolay katılım sağlayabilmiş olur. Tabii liste aşırı geniş bir liste olmadığı için film seçimi oylaması biraz kısıtlı kalabilir. Eğer BluTV/Mubi üyeliği olan bir çoğunluk varsa onları da aday havuzuna dahil edebiliriz.

Ne dersiniz böyle bir şey yapsam kimler katılmak ister? Hangi platformlardan seçilsin istersiniz?

@bazinga @mesmeso @Sherlock @MEnes @serhatt @phoebebuffay @Araf @Aserat @soo @Özgür @dreamy @-potterhead- @Dosi @Tolstoyevski ve diğer herkes...
Netflix, Blu, Mubi fark etmiyor hepsi var. :A

Güzel olur benim de Netflix'ten izleme listemde biriken çok film var ama şu sıralar final haftasındayım ve 16'sında bitiyor. :A Sen de zaten haftaya demişsin, katılırım yani. :Z

• Harika

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Bu filmi izlerken acayip yoruldum. Sebebini son kısma yazacağım.
Film sıkıcı değildi ama çok bir olayıda yoktu. İlginç bir şekilde her dakikası kendini izlettirdi. Filmin süresi baya uzun. Filmde en dikkat çeken detay komşuluk ilişkileri. Herkes birbirini tanıyor. Türk kültürüne benzettim. Bizim burda binada kimler yaşıyor pek bilmeyiz, zaten birbirinden birşey ödünç almada yok.

Filmin ilk kısımları nerdeyse tek mekanda çekilmiş. Filmi izlerken yalnızlığın ne kadar zor olduğunu insan bir kez daha anlıyor. Şimdi pandemi nedeni ile refakatçi alınmadığı için dil bilmeyen hastalar böyle nakil anlarında zorluklar çekiyor. O anı anımsattı bana.

Doktorlar aşırı gıcıklardı. Şu ağzında sakız ile sürekli konuşan doktor aşırı itici geldi gözüme. Ağzını şapırdayıp konuşanlar genelde öyle oluyor :A

Filmi izlerken yorulmamın sebebide nedense izlerken o an ordaymışım gibi hissettim. Çok doğal bir filmdi. Tabi bunun sebebi burda çok fazla tercümanlık yapıp o makinelere girme vs olaylarına çok şahit olduğum için ama tabi ordan oraya savrulmuyor insanlar ama başroldeki adam yazık hastane hastane gezdirildi ve filmin isminden dolayı adamın ölmesini bekledim hep fakat öyle bir şey olmadı. Sağlık sistemini eleştiren bir film olmuş.

Puan konusunda çok kararsız kaldım. Aşırı gerçekçi ve bunu yansıttığı için biraz yüksek puan vereceğim normalde tarzım olan bir film olmamasına rağmen.
8/10
@bazinga bu filmi Netflix Türkiye'den izlemek mümkün değil sanırım, tüm filmler Netflix'ten değilmiş yani o yüzden sıkıntılı bir izleme süreci olur ama bir şekilde halledilir izlemek isteyenler için, @Dosi de aradan çıkardı zaten çoktan :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@bazinga bu filmi Netflix Türkiye'den izlemek mümkün değil sanırım, tüm filmler Netflix'ten değilmiş yani o yüzden sıkıntılı bir izleme süreci olur ama bir şekilde halledilir izlemek isteyenler için, @Dosi de aradan çıkardı zaten çoktan :A
Bir an kaldırıldı mı diye korktum ama mevcut gözüküyor Netflix Türkiye'de? :A

• İlginç
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Açılıyor, şimdi açtım. :A Biraz daha geniş vaktim olsa bu akşam bu filmi izlerdim. :A
Bende olmaması çok ilginç, ip adresimi kontrol ettim ama Türkiye'deyim yani o konuda da sorun yok :A
Screenshot 2021-06-14 205519.png

Screenshot 2021-06-14 205823.png

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060

Bir an kaldırıldı mı diye korktum ama mevcut gözüküyor Netflix Türkiye'de? :A
Aman etkinlikten çıkarmayın, en uzun yorumladığım film oldu :A
ben Türkiye'de olmamanın avantajı olarak hallettim :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Kim bilir hangi ülkeden bağlanmaya çalışıyorsun. :A Daha sonra tekrar dene bence. :A Belki farklı browserdan falan denemek işe yarar bilemedim. :(
Chrome tarayıcı ve Win10 uygulamasından açılmadı, PC ile alakalı diyecektim ama şimdi baktım mobilden Safari tarayıcıda da olmuyor, film açılmıyor oynat butonu olmadığından :A

En iyisi Netflix'i olan başka isimlere de soralım, sizlerde şu film açılıyor mu? :A @The_Erinch @mesmeso @Sherlock

• Üzücü
Reactions: Sherlock

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
  • İlginç

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Kim bilir hangi ülkeden bağlanmaya çalışıyorsun. :A Daha sonra tekrar dene bence. :A Belki farklı browserdan falan denemek işe yarar bilemedim. :(

Bende açılıyor kardeşim.

O halde bana özel bir durum var, nedenini çözemedim ama modemle de alakalı olabilir belki, çözebilirim umarım :A

Filmin yorum sayfasını gereksiz yere işgal etmemek adına bu konuya taşıdım bu doğaüstü Netflix ile olan problemime dair şeyleri. :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Chrome tarayıcı ve Win10 uygulamasından açılmadı, PC ile alakalı diyecektim ama şimdi baktım mobilden Safari tarayıcıda da olmuyor, film açılmıyor oynat butonu olmadığından :A

En iyisi Netflix'i olan başka isimlere de soralım, sizlerde şu film açılıyor mu? :A @The_Erinch @mesmeso @Sherlock

Maalesef bende de gözükmüyor. :( Farklı bir ülkeye gidip, oradan girmediğimden de eminim üstelik. :A @bazinga

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Maalesef bende de gözükmüyor. :( Farklı bir ülkeye gidip, oradan girmediğimden de eminim üstelik. :A @bazinga
Tam da "sadece benle alakalı problem, gereksiz yere film konusunu işgal edip rezil olduk" diye düşünerek mesajları taşımıştım bu konuya, biraz geç kaldın ama olsun yalnız olmadığımı bilmek iyi hissettirdi.. :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
  • İlginç

bazinga

Admin