Henry Onyekuru Yine, Yeni, Yeniden Galatasaray'da!

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
4059aef9896747abae6122e2c0ac314f.jpeg

Galatasaray SK, yaptığı son dakika KAP açıklamasında Henry Onyekuru'nun transferi konusunda Monaco FK. ile anlaşmaya varıldığını duyurdu. Böylece Galatasaray uzun zamandır aradığı Onyekuru'nun yokluğunu bir kez daha Onyekuru ile doldurmuş oldu.

Yıldız futbolcu böylelikle üçüncü kez Galatasaray'a transfer olmuş oldu. 2018-19 sezonunda Galatasaray'da kiralık olan 44 maçta forma giyen Onyekuru 16 gol 4 asistlik performans sergiledikten sonra 2019-20 sezonunun ilk yarısında Monaco'ya geri dönmüş, ikinci yarısında ise tekrardan Galatasaray'a kiralık olarak gelip yaşadığı sıtma probleminden dolayı sadece 10 maç forma giyebilmiş ve tek golünü Kadıköy'de kaydetmişti.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Gözün aydın. Sırf senden dolayı İstanbul'a geleceği ile alakalı konu açmamıştım :A
İlk müjdeyi veren sen oldun ama :Z ve teşekkür ediyorum gerçekten böylesine bir transfer uzun zamandır çile çekmemiştik beklerken. :A

Umarım ikinci gelişindeki performans ivmesini aynı şekilde devam ettirir. :A

Yalnız lütfen Kadıköy'de oynatmayın bu sefer. :A

Karantina olayları olduğu için Fener maçı zor gibi. 10 gün karantinada kalırsa zaten 1 Şubat'tan önce antrenmanlara katılamaz ve değil 5 Şubat, Mart ayına dek iş yapmaz en erken. :A Mesut da halen karantinada sanırım, net bir şey demiyorlar kaç gün kalındığına dair o ilginç. :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and Dosi

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Beyinsiz meyinsiz ama iş yapıyor be... O yüzden şu ağır takımda gerçekten büyük iş göreceğini düşünüyorum... Umutlanıyoruz ve güçleniyoruz...

• Güldürdün
Reactions: Gerekli24

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Rahat ne kelime, çook uzun zamandır öylesine mutlu ve kuş gibi bir gün ve geceyi geride bıraktığımı hatırlamıyorum çok şükür o kadar uzun süre isteyince insan gönülden, bazen dilekler kabul oluyor geçici de olsa yani kiralık da olsa Onyekuru olsun.. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Temmuz'dan beri maçı yok. Mesut, Mart-Haziran ayı arasında pandemi yüzünden herkes gibi oynayamadı yani aslında 7 aydır forma giymiyor. Onyekuru da ise bu rakam 6 ay. Mesut transferine bu yönde bakıp eleştirenler Onyekuru'nıun 6 aydır oynamadığını unutuyor. :D

• Beğendim
Reactions: xdragxx and 12.Adam

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Temmuz'dan beri maçı yok. Mesut, Mart-Haziran ayı arasında pandemi yüzünden herkes gibi oynayamadı yani aslında 7 aydır forma giymiyor. Onyekuru da ise bu rakam 6 ay. Mesut transferine bu yönde bakıp eleştirenler Onyekuru'nıun 6 aydır oynamadığını unutuyor. :D
Adamlar transfer yapıldığına şükrediyor salın adamları yahu. Zaten TV'de nereyi açsam Mesut övülüyor :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

Mesut’la Onyekuru transferi arasındaki fark, Onyekuru’nun bu ligi ve takımı tanıyor olması ve daha çabuk adapte olacak olması. Geçen sene de Ocak ayına gelindiğinde bir o kadardır oynamıyordu, üstüne sıtma filan geçirdi iyice zayıf formsuz düştü. Sonra Şubat ayında en son bir o malum koşuyu yaptı, bütün stadyumu baştan sona turladı. Ki daha 23 yaşındaki adam olduğunu da unutmamak gerek.

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Mesut’la Onyekuru transferi arasındaki fark, Onyekuru’nun bu ligi ve takımı tanıyor olması ve daha çabuk adapte olacak olması. Geçen sene de Ocak ayına gelindiğinde bir o kadardır oynamıyordu, üstüne sıtma filan geçirdi iyice zayıf formsuz düştü. Sonra Şubat ayında en son bir o malum koşuyu yaptı, bütün stadyumu baştan sona turladı. Ki daha 23 yaşındaki adam olduğunu da unutmamak gerek.
Öf be abi ne koşuymuş. :) Yendiniz de madalya, kupa mı verdiler? :D Valla Fenerbahçeli olarak 20 yıllık serinin bozulmasına olumlu bakanlardan biriyim. 25 yaşında biri olarak tek gördüğün Kadıköy galibiyeti yaşa mutluluğunu bir şey demiyorum da tek bir gol üzerinden bu kadar abartmamak gerek bir futbolcuyu. Geçen sezon kaçırdığı gollerle GS'ye zarar verdi Onyekuru özelikle Rize ve Başakşehir deplasmanlarında. Sizin için bir futbolcuyu gereğinden fazla değerli görmeniz için ilk koşul Fener'e gol atması zaten. Sırf penaltıdan bize gol attı diye Falcao'yu da savunup durdunuz aylarca, sonrası malum.

Mesut'un ligi tanımaması dezavantaj değil. Lig tanıma mevzusu abartılan bir mevzu zaten. Gomis, Gomez, Sörloth, geçmiş dönem Alex bunlar da ligi tanımıyordu ama ilk sezonlarında büyük katkı verdiler. Kaliteli futbolcular için geçerli bir şey değil yani.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ben Onyekuru'nun katkı vereceğini düşünüyorum kötü transfer diyemem.

Ama asıl mesele şu. Galatasaray'ın Onyekuru dışında 2. planı nasıl olmaz? Yani Onyekuru evet katkı verir ama son senelerde ağustos-şubat arası boş geçirmiş bir adam sonuçta. Böyle daha uzun süre forma giymiş formda bir kanat bulmak bu kadar mı zor?