Spor Mesut Özil

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Daha gelmeden hater kasmaya başlamış futbolcudur. Halbuki ne gerek var nefret toplamaya, bak Alex olsun Muslera olsun bunlar kendi takımlarının efsaneleri olmasına rağmen rakip takım taraftarınca da saygı duyulan isimler, çünkü böyle hareketlerde bulunmazlar pek. Daha sen gelmeden, gerçekten kime ne faydası dokunacak bilmiyorum. Bir şey değil Galatasaray'ı 3-0 yendikleri bu ŞL Çeyrek finalinin rövanşında tir tir titremişlerdi, maç 3-1'e geldiğinde tribünler 5-5-5 diye havaya girmişti ve cidden öyle bir andı ki hepimiz ümitlenmiştik ama sonra C.Ronaldo devreye girdi tabi. Fakat o gün ŞL çeyrek finalinde R.Madrid'e C.Ronaldo'nun golüyle elenmemize rağmen öylesine mücadeleyle elenmek büyük takdir toplamıştı.

Mesut da haklı, Avrupa'da Türk takımı deyince aklına sadece Galatasaray geliyor. Ama sen Özil'sin, böyle taraftara oynamalara hiç gerek yoktu... FB'de başarısız olmanı temenni ediyorum çünkü sen şimdiden taraftara oynamaya başlayıp bizdeki Melo'nun rakip takımlardaki antipatisini rakip takım adına kazanmak üzeresin.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Daha gelmeden hater kasmaya başlamış futbolcudur. Halbuki ne gerek var nefret toplamaya, bak Alex olsun Muslera olsun bunlar kendi takımlarının efsaneleri olmasına rağmen rakip takım taraftarınca da saygı duyulan isimler, çünkü böyle hareketlerde bulunmazlar pek. Daha sen gelmeden, gerçekten kime ne faydası dokunacak bilmiyorum. Bir şey değil Galatasaray'ı 3-0 yendikleri bu ŞL Çeyrek finalinin rövanşında tir tir titremişlerdi, maç 3-1'e geldiğinde tribünler 5-5-5 diye havaya girmişti ve cidden öyle bir andı ki hepimiz ümitlenmiştik ama sonra C.Ronaldo devreye girdi tabi. Fakat o gün ŞL çeyrek finalinde R.Madrid'e C.Ronaldo'nun golüyle elenmemize rağmen öylesine mücadeleyle elenmek büyük takdir toplamıştı.

Mesut da haklı, Avrupa'da Türk takımı deyince aklına sadece Galatasaray geliyor. Ama sen Özil'sin, böyle taraftara oynamalara hiç gerek yoktu... FB'de başarısız olmanı temenni ediyorum çünkü sen şimdiden taraftara oynamaya başlayıp bizdeki Melo'nun rakip takımlardaki antipatisini rakip takım adına kazanmak üzeresin.

Bu konuda katılıyorum karşı takımda diye bir oyuncudan nefret etmem aksine iyiyse imrenirim bizde de böyle adam olsa diye. Şu an bizde de Atiba öyle diğerleri gibi efsane değil benim için efsane orası ayri ama genel yargı öyle demiyor. Ancak son yıllarda Beşiktaş'ta olup karşı takımın da saygı duyduğu isimlerden.

Mesutun böyle şey umrunda değil ki Galatasaray Beşiktaş'ın saygısını alması onun için önemli değil bu durumda taraftara oynayıp böyle yapması da gayet normal üsteki dediklerimi bir yana bırakırsak.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bu konuda katılıyorum karşı takımda diye bir oyuncudan nefret etmem aksine iyiyse imrenirim bizde de böyle adam olsa diye. Şu an bizde de Atiba öyle diğerleri gibi efsane değil benim için efsane orası ayri ama genel yargı öyle demiyor. Ancak son yıllarda Beşiktaş'ta olup karşı takımın da saygı duyduğu isimlerden.

Mesutun böyle şey umrunda değil ki Galatasaray Beşiktaş'ın saygısını alması onun için önemli değil bu durumda taraftara oynayıp böyle yapması da gayet normal üsteki dediklerimi bir yana bırakırsak.
Nefretten kastım "antipati" yoksa dünya üzerindeki hiçbir futbolcudan nefret edilemez bizzat gelip de bir yakınımıza zarar vermediği sürece. :A

Mesut'u çok büyütüyoruz ama şu an Avrupa'nın hiçbir birinci sınıf takımında oynayamaz. Yani "Mesut'un ihtiyacı yok" çok iddialı bir yargı, Mesut futbol tanrısı değil ve son günlerde yaptıkları açık açık PR kasmak ve taraftara oynamak, özellikle bu son paylaşımı.

Avrupa'da ise Mesut'un 2021 itibariyle imajı ektedir:

• Güldürdün
Reactions: Gerekli24

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Nefretten kastım "antipati" yoksa dünya üzerindeki hiçbir futbolcudan nefret edilemez bizzat gelip de bir yakınımıza zarar vermediği sürece. :A

Mesut'u çok büyütüyoruz ama şu an Avrupa'nın hiçbir birinci sınıf takımında oynayamaz. Yani "Mesut'un ihtiyacı yok" çok iddialı bir yargı, Mesut futbol tanrısı değil ve son günlerde yaptıkları açık açık PR kasmak ve taraftara oynamak, özellikle bu son paylaşımı.

Avrupa'da ise Mesut'un 2021 itibariyle imajı ektedir:

Biliyorum dediğini. Mesut işi biraz abartıldı ama gelirse benim için hâlâ sürpriz olur çünkü bu adam sezon sonu kalırsa 8 milyon sadakat primi alıyor ekstra kaldı ki kulüpte de 11 milyon civarında alıyor. Fenerbahçe'de bunun yarısını anca alır. Kaldı ki ABD'ye gitse iyi para alır. Talisca gibi de yapıyor olabilir :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Biliyorum dediğini. Mesut işi biraz abartıldı ama gelirse benim için hâlâ sürpriz olur çünkü bu adam sezon sonu kalırsa 8 milyon sadakat primi alıyor ekstra kaldı ki kulüpte de 11 milyon civarında alıyor. Fenerbahçe'de bunun yarısını anca alır. Kaldı ki ABD'ye gitse iyi para alır. Talisca gibi de yapıyor olabilir :A
Arsenal adamı yedek kadrosuna bile almıyor, o kadar dünya para ödediği adamı kadrosuna almıyorlar yani Mesut'un keyfinde bir olay yok aslında. Mesut 2015'ten sonra emeklilik moduna geçmiş ve hiçbir büyük başarısı olmayan bir futbolcu. Şu an yaşı olmuş 32, gelip lige damga vurabileceği bir iki senesi yine var. Gelip efendi efendi oynamak ve damga vurmak dururken daha gelmeden taraftara oynamaya başlaması da çoktan emekli modunda olmayı kabul ettiğini ve tatile geldiğini gösteriyor aslında içten içe. :A

Fenerbahçe paylaşımları yaparsın, anlarım. Ama bir gün önce "en büyük takım"dan bahsedip bir gün sonra da 7 sene önce GS'yi R.Madrid ile yendikleri maçı paylaşıyorsan bu taraftara oynamaktır, açık ve net.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Arsenal adamı yedek kadrosuna bile almıyor, o kadar dünya para ödediği adamı kadrosuna almıyorlar yani Mesut'un keyfinde bir olay yok aslında. Mesut 2015'ten sonra emeklilik moduna geçmiş ve hiçbir büyük başarısı olmayan bir futbolcu. Şu an yaşı olmuş 32, gelip lige damga vurabileceği bir iki senesi yine var. Gelip efendi efendi oynamak ve damga vurmak dururken daha gelmeden taraftara oynamaya başlaması da çoktan emekli modunda olmayı kabul ettiğini ve tatile geldiğini gösteriyor aslında içten içe. :A

Fenerbahçe paylaşımları yaparsın, anlarım. Ama bir gün önce "en büyük takım"dan bahsedip bir gün sonra da 7 sene önce GS'yi R.Madrid ile yendikleri maçı paylaşıyorsan bu taraftara oynamaktır, açık ve net.
Evet taraftara oynuyor ama bu normal bunu yapan tek kişi değil de. Bari gelse ben hâlâ geleceği konusunda şüpheliyim :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Sürekli tükürdüğünü yalayan, belli bir duruşu olmayan, rüzgar ne yöne eserse oraya doğru giden ex futbolcumuz. Biz onu değil o Almanya'yı kaybetti, elimizi sallasak ellisi. :A
Daha da iyisi olan İlkay Gündoğan var. 🥰 Formasını alıp bana göndersene. 🥰

• Güldürdün
Reactions: kerem

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910

2015'ten sonra emekli moduna geçmiş Mesut hmm. 2015-2016 sezonunda Premier Lig'de 19 asisti var. 2016/2017'den 2019/2020 sezonu dahil 134 maç 24 gol 34 asist İngiltere'de. Emekliliğe bak.

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and xdragxx

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Daha da iyisi olan İlkay Gündoğan var. 🥰 Formasını alıp bana göndersene. 🥰
Hiçkimse Özil kadar olamaz. Yediği kabı pislemekle kalmayıp ırkçılığı bahane ederek kendini savunmaya çalıştı ama yine kendi kendini rezil etti. Halk dilinde buna karaktersizlik diyoruz. :A

Gündoğan'dan bahsetme bana oraya girersem hiç çıkamam. :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
11-14 döneminin top class futbolacularındandır, tıpkı bir zamanlar Sneijder'in de olduğu gibi. 2016 sonrası ise bu seviyeden yavaşça uzaklaşmıştır ve yaşı da gereği doğal olarak güncel piyasa değeri 5 milyon EURO civarıdır. Top Class olduğu dönemde Almanya'nın en iyi zamanlarında kazanmış olduğu Dünya Kupası ve bir de 2010-11 döneminde La Liga'da Read Madrid'le kazanmış olduğu şampiyonluk kupası vardır. Başka bir değerli kupa geçmişi bulunmamaktadır, İngiltere kupaları hariç.

Arsenal'da formda olduğu dönemdeki gibi bir performans sergilerse gelecek sezon takımın şampiyonluk yarışında çok önemli katkıları olur. Ama bu sezon, bir senedir neredeyse antrenman hariç top ayağına değmemiş bir futbolcunun hiç alışık olmadığı ve sert defansın yapıldığı bir lige gelip de 15-20 maç kala takıma alışıp takımı şampiyonluğa taşıması pek gerçekleşmesi mümkün görünmeyen ihtimaldir. Gerçekleşirse zaten efsaneleşir takımda. Fakat max. RVP ayarında katkı sağlaması oldukça muhtemel. En azından temenni edilen.

Lige gelirse eğer Sneijder'den daha geç gelmiş olur yaş itibariyle ve bu yüzden Sneijder transferinden çok daha büyük bir transfer sayılmaz. Hangisi daha iyidir diye kıyaslamak da gereksizdir, Sneijder bu ligin çok üstünde bir performans ile dönemine damga vurmuştur ve eğer Özil de aynı performansı verirse damga vurur. Maksimum ulaşacağı seviye de Sneijder'in ortalaması olur en iyimser en uç ve en iyi ihtimalde.
Ya hocam beni cidden şaşırtıyorsun bazen :A

Sneijder Sneijder Sneijder :A Biraz düşünün bakalım Sneijder niye 28 yaşında Türkiye'ye geldi diye? Mesut o yaşlarda Pl'de asist kralıydı :A

Mesut kariyer olarak Sneijder'den çok daha üstte bir futbolcu. Sneijder'in tutunamadığı Real Madrid'te Xavi ve Inıesta'ya karşı mücadele ediyordu @bazinga iyi Real Madrid'li bilir :A

Sneijder Avrupa'nın zirvesine 2010 Inter'de çıktı ve zirvede pek kalamadı. Mesut 2010-2018 yılları arasında zirve futbolculardandı.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Hiçkimse Özil kadar olamaz. Yediği kabı pislemekle kalmayıp ırkçılığı bahane ederek kendini savunmaya çalıştı ama yine kendi kendini rezil etti. Halk dilinde buna karaktersizlik diyoruz. :A

Gündoğan'dan bahsetme bana oraya girersem hiç çıkamam. :A
İlkay'ı övmeni beklerken neler diyorsun! 😡 Kendisi benim kırmızı çizgimdir... 😡😡

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Beni güldüren şey Başakşehir'de dahi son iki sene forma giyemeyen Arda Turan'ı kaptan yapıp 19/20 sezonu hariç (yine iyi kötü 20 maçı var) gayet istikrarlı oynamış Mesut'a son yıllarda yatıyor denmesi. :A Mesut'un son 8 ayı dışında bir sıkıntısı yok, sakatlık geçmişi falan da yok. Anlıyorum Falcao sizi çok üzdü, Mesut da gelsin tribünde otursun milyon euroları götürsün Fenerbahçe ve taraftarı bizim yaşadığımız acıyı yaşasın istiyorsunuz ama üzgünüm sizin istemenizle olmuyor bunlar. Mesut gelecek, Falcao kadar da para almayacak ve onun gibi maçların yarısını kaçırıp kronik bir sakata da dönüşmeyecek. Bunu erken kabullenmeye bakın.

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
İlkay'ı övmeni beklerken neler diyorsun! 😡 Kendisi benim kırmızı çizgimdir... 😡😡
Irkçılığı sevmem, Gündoğan bu kadar ırkçı olduğunu belli edip kendini küçük düşürmese keşke. Yakındıkları şeyleri kendileri başkalarına da yapmasınlar. Empati abicim empati...

Uslu çocuğu oynamaya çalışıyor birde, yemezler...

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Helal olsun reise istediğini yapar :A
Herkes sevimli olacak diye bir şey yok :A
Ben de onu diyorum sevimli olmak gibi bir zorunluluğu yok ancak taraftara oynadığı açık. Adam daha gelmedi ben hâlâ şüpheliyim adam gelmeden havaya girdiniz umarım kötü sonuçlanmaz :A Talisca da böyle şeyler paylaşıyor mesela ama gelmeyeceğini biliyoruz :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ben de onu diyorum sevimli olmak gibi bir zorunluluğu yok ancak taraftara oynadığı açık. Adam daha gelmedi ben hâlâ şüpheliyim adam gelmeden havaya girdiniz umarım kötü sonuçlanmaz :A Talisca da böyle şeyler paylaşıyor mesela ama gelmeyeceğini biliyoruz :A
Şimdi gelmez yazın gelir illa gelecek o konuda sıkıntı yok :A

Mesut'a laf atan çoğu kişi Melo hayranı mesela. Sneijder diyorsunuz Sneijder dediğin adamın işi gücü Fener ağlamaaa dyerek sevimli gözükmekti.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Şimdi gelmez yazın gelir illa gelecek o konuda sıkıntı yok :A

Mesut'a laf atan çoğu kişi Melo hayranı mesela. Sneijder diyorsunuz Sneijder dediğin adamın işi gücü Fener ağlamaaa dyerek sevimli gözükmekti.
Valla umrumda değil ne Sneijder ne Mesut uzak uzak izlemek zevkli. :A Biz gündemden düşelim daha iyi bu olaylar öne çıksın sessiz sedasız liderliği koruyalım :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and xdragxx

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ya hocam beni cidden şaşırtıyorsun bazen :A

Sneijder Sneijder Sneijder :A Biraz düşünün bakalım Sneijder niye 28 yaşında Türkiye'ye geldi diye? Mesut o yaşlarda Pl'de asist kralıydı :A

Mesut kariyer olarak Sneijder'den çok daha üstte bir futbolcu. Sneijder'in tutunamadığı Real Madrid'te Xavi ve Inıesta'ya karşı mücadele ediyordu @bazinga iyi Real Madrid'li bilir :A

Sneijder Avrupa'nın zirvesine 2010 Inter'de çıktı ve zirvede pek kalamadı. Mesut 2010-2018 yılları arasında zirve futbolculardandı.
Sneijder'i de çok severim ve Galatasaray'a geldiğinde çok kıskanmıştım ama Mesut Özil bir seviye üstü tabii ki. Dediğin gibi Sneijder, Real Madrid'de pek tutunamadı ve sonrasında da hızla düşüşe geçti. Yine de Galatasaray'da fena performans göstermedi. Mesut da Sneijder kadar performans gösterse bile bizim için çok iyi olur ama çok daha fazlasını gösterme potansiyeli de olduğu açık. Mesut, Zidane'dan sonra o bölgelerde oynayan en iyi oyuncu Real Madrid'de. (Sneijder ilk seferde aklına bile gelmez herhalde çoğu Madridlinin) C. Ronaldo'nun en iyi dönemlerinde Mesut'un payı çok yüksekti. Almanya milli takımının Dünya Kupası şampiyonluğunda takımdaki en büyük yıldızdı...