En Son İzlediğiniz Film? 🎞

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Bu ne ara yayınlandı ya, hiç fark etmemişim inanılmaz. :A

Yalnız dediğin gibi başı ve sonu tamamen farklı olacak, kurgu değişecek açıklamaları vardı Coppola'nın. Aynı filmi izletmeyeceği iddiasını net bir şekilde veriyordu, demek ki öyle değilmiş. Yine de izleriz tabii. :A
Bluray olarak internet platformlarında bugün yayınlandı sanırım. Ben de Ingilizce altyazılı olarak bir kaynaktan buldum, izledim. 3.filmi tekrar izlemek amacıyla izleyebilirsin, başını ve sonunu kesmeleri daha kötü olmuş ayrıca. :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Bluray olarak internet platformlarında bugün yayınlandı sanırım. Ben de Ingilizce altyazılı olarak bir kaynaktan buldum, izledim. 3.filmi tekrar izlemek amacıyla izleyebilirsin, başını ve sonunu kesmeleri daha kötü olmuş ayrıca. :A
Anladım, teşekkürler bilgilendirme için. :A

Ben filmin sonunu seviyordum zaten ya, mesajı falan gayet netti ve seriye uygundu bence. Filmden memnun olmayanlar genelini ve Michael'ın kızını sevmiyordu, Sofia Coppola'nın oyunculuğunun da etkisiyle. :A Ama işte Coppola senin de bahsettiğin açıklamaları yapınca ben başı ve sonu çok daha iyi olacak, kurguyla da biraz oynayacaklar sanmıştım fakat sanırım öyle değilmiş. :A Önce üçüncü filmi tekrardan üstün körü de olsa izleyip, ondan sonra bu filmi izlemek istiyorum farkları net görebilmek için. :A

• Güldürdün
Reactions: phoebebuffay

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Anladım, teşekkürler bilgilendirme için. :A

Ben filmin sonunu seviyordum zaten ya, mesajı falan gayet netti ve seriye uygundu bence. Filmden memnun olmayanlar genelini ve Michael'ın kızını sevmiyordu, Sofia Coppola'nın oyunculuğunun da etkisiyle. :A Ama işte Coppola senin de bahsettiğin açıklamaları yapınca ben başı ve sonu çok daha iyi olacak, kurguyla da biraz oynayacaklar sanmıştım fakat sanırım öyle değilmiş. :A Önce üçüncü filmi tekrardan üstün körü de olsa izleyip, ondan sonra bu filmi izlemek istiyorum farkları net görebilmek için. :A
Filmin sonunu ben de seviyordum. Hatta bence serideki en iyi final kısımları bu filmdeydi bence. Gerçi part 2'deki flashbackli masa sahnesi de çok dokunaklıydı, bilmiyorum. :A Ben süresi kısaldığını görünce Mary ile kuzeninin aşk sahnelerini kesmişlerdir dedim ama onlarda bir değişiklik olmamış galiba. :A Değişiklikleri fark edebilmek için art arda izlemek gerek zaten. Ben en son 1 ay önce izlemiştim, farklı çok kısa 1-2 sahne var gibi geldi. Keşke sene başında vizyona girseydi de en azından sinemada izlemiş olurduk. Neyse belki 2 yıl sonra 50.yıla özel olarak part 1 de yeniden vizyona girer. :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
The Godfather Coda : The Death of Michael Corleone
Ee part 3'ün aynısı bu? Coppola köklü değişiklikler olucakmış gibi konuşuyordu. Uzun süre üzerinde çalışmtım, tam istediğim gibi oldu. Başı ve sonu farklı olucak diyordu ama farklı bile değil. Direkt ilk sahneyi ve son sahneyi kesmişler. Önceki filmde olmayan toplasan 2-3 dakikalık kısım vardır. Bir de 13 dk süresi kısalmış, ilk ve son sahne dışında hangi sahneleri kestiklerini fark edemedim. Bunlar dışında önceki filmin aynısı. Sazan avı yedik :A
Ben hala izlememiştim part 3'ü bari bu şekilde izleyeyim. Yalnız 1 ve 2'yi yine unuttum maalesef. :A

• İlginç

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
2. filmi çok sıkıcı buluyorum, üçüncü film de serinin en az beğenileni. Bu nedenle bir türlü elim gitmedi hiç bugüne dek. :D
2.film efsane ya nasıl sıkıcı buluyorsun? :A 3.filmde gereksiz kötüleniyor. İlk 2 film kadar olmasada part 3'de mükemmel. Bence seriyi tekrar izle, 2.filmi de beğeneceğini düşünüyorum. Part 2'yi ilk izlediğimde ben de birinci film kadar sevmemiştim ama sonraki izleyişlerimde ilk filmle aynı seviyede olduğuna karar verdim. :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2.film efsane ya nasıl sıkıcı buluyorsun? :A 3.filmde gereksiz kötüleniyor. İlk 2 film kadar olmasada part 3'de mükemmel. Bence seriyi tekrar izle, 2.filmi de beğeneceğini düşünüyorum. Part 2'yi ilk izlediğimde ben de birinci film kadar sevmemiştim ama sonraki izleyişlerimde ilk filmle aynı seviyede olduğuna karar verdim. :A
İki kez izledim ama üçüncü sefer de izleyeceğiz artık bir ara mecburen 3'ü izleyebilmek için. :A İnşallah 3. seferde daha az sıkılırım, bakalım göreceğiz. :A

• Güldürdün

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
İki kez izledim ama üçüncü sefer de izleyeceğiz artık bir ara mecburen 3'ü izleyebilmek için. :A İnşallah 3. seferde daha az sıkılırım, bakalım göreceğiz. :A
3.izleyişinde seversin belki :A O kadar film izleyip, godfather 3'ü izlememene şaşırdım. Part 3 biraz daha soft ve dram ağırlıklı bir film, belki part 2'den daha çok seversin :A

• Güldürdün

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,614
Puanı
860

Filmde Ryan Gosling'e doyamadım. Adamın tadı damağımda kaldı. Onun olduğu sahneler sıkılmadan izletti kendini ama o gittikten sonra filmin hızı düştü.

O andan itibaren film sıkıcı ve durağan bir hale büründü. Kısacası ilk 40 dakikayı muhakkak pür dikkat izleyin sonrasını fazla izlemeseniz de olur.

6/10

• Beğendim

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Taxi Driver (1976)
Uzun zamandır aklımda olan ama böyle kült filmleri zamana yayarak izlemeyi tercih ettiğim için beklettiğim bir filmdi. İzlemek bugüne kısmet oldu. :A Çok iyi bir filmdi, Scorsese’in en sevdiğim filmi oldu. De Niro karakterini muhteşem canlandırmış, şu ana kadar izlediğim filmleri arasında en beğendiğim performansı bu oldu. Filmin çekimleri, görüntüleri müthişti. Özellikle gece çekimlerini çok beğendim. 70'ler Amerika'sı nedense çok hoşuma gidiyor. Bu filmde de o dönemin ambiyansı, ruhu çok iyi aktarılmış bence. Müzikler de filme çok iyi gitmiş. Filmle ilgili tek olumsuz düşüncem, son kısımları biraz beklentimin altında kaldı. Daha iyi ve etkileyici bir final bekliyordum.
8.7/10

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Filmin sonunu ben de seviyordum. Hatta bence serideki en iyi final kısımları bu filmdeydi bence. Gerçi part 2'deki flashbackli masa sahnesi de çok dokunaklıydı, bilmiyorum. :A Ben süresi kısaldığını görünce Mary ile kuzeninin aşk sahnelerini kesmişlerdir dedim ama onlarda bir değişiklik olmamış galiba. :A Değişiklikleri fark edebilmek için art arda izlemek gerek zaten. Ben en son 1 ay önce izlemiştim, farklı çok kısa 1-2 sahne var gibi geldi. Keşke sene başında vizyona girseydi de en azından sinemada izlemiş olurduk. Neyse belki 2 yıl sonra 50.yıla özel olarak part 1 de yeniden vizyona girer. :A
Öncelikle üç filmin de finali muhteşemdi bence, son filmin finalinin özel olmasının sebebi serinin bütününü olması gerektiği gibi sonlandırmasıydı bence. :A Ah be Michael (Al Pacino) dedem...

Kesin vizyona girer bu arada, zaten pandemi, dijital platformlar falan derken sinema salonlarında pek yayınlanacak bir şey kalmayacak böyle giderse. :A Mutlaka girer bu tip nostaljik filmler vizyona. :A

• Harika

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Antigone (2020)

Ünlü bir Yunan trajedisini modernize etmiş bir Kanada yapımı. Geçen yıl Kanada'nın Oscar aday adayıymış ama gösterimi bu yıla kalmış. Film, hukukun duygusuzluğunu ele alıyor. Zor ve tartışmalı bir konu. Kesin bir doğrusu olmayan bir konu. Seyir zevki yüksek, başrol oyuncusu çok, çok iyi.

Tam yorum: antigone-2020

7/10

------------

Pari (2020)

İranlı yönetmene ait Yunan yapımı bir ilk film. Başarılı bir karakter analizi filmi. Konu da çok ilgi çekici ama çok daha iyi olabilecekken az iyi olmuş bir film. Bu filmde de yine başrol oyuncusu çok iyiydi.

Tam yorum: pari-2020

6.5/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Mayıs Sıkıntısı (1999)

Yorum şurada

-----------------

The Club (2015)

Pablo Larrain'in en önemli filmlerinden biri ve Mubi'ye gelmişken kaçırmak olmazdı.

Sert ve rahatsız edici bir film olmuş. Son dönemde sıkça gündeme gelen kilise skandallarını ve bunların nasıl ört pas edildiğini iyi anlatmış. Aynı yıl gösterime girdiği Spotlight'a iyi bir tamamlayıcı olduğu söylenebilir.

Farklı ve akılda kalıcı bir film olsa da izlemesi zor, kimseye kolay kolay önerilmez. Ayrıca ana konu çok etkileyici olsa da yan hikayelerle yeterince zenginleştirilememiş. Bazı konular açıkta/havada kalmış. Pek çok açıdan daha da iyi olabilirmiş.

7 ile kararsız kalsam da son kararım:

6.5/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Exterior/Night (2018)

Bir Başkadır: Mısır olmuş. :) Tabii "Bir Başkadır" kadar güçlü bir film olma ihtimali yok ama Mısır'daki sosyal sınıf farklarını ve farklı hayat anlayışına sahip insanları iyi ve eğlenceli şekilde özetlemiş. Daha önce Mısırlılarla ilgili bilgim yok denecek kadar azdı ve o nedenle Mubi'de görünce film ilgimi çekmişti. Bu film sayesinde az çok bir şeyler öğrenmiş olduk. Türkiye'nin zorluk seviyesi 1 arttırılmış hali diyebiliriz sanırım. :)

Filmde bizim açımızdan da dikkat çekici iki detay vardı. Birincisi Kahire'de Mustafa Kemal Meydanı diye meydanları varmış Atatürk'ün ardından isimlendirdikleri, hoşmuş. İkincisi de karakterlerden birinin diğerine "burası Türk dizisi değil" diye seslenmesiydi. Türk dizilerinin dünyada pembe dizilerin yerini nasıl aldığına iyi örneklerden. :)

Filmin konusu eğlenceli olsa da daha da iyi işlenebilirmiş. Karakterlerin bazı davranışları beni çok ikna etmedi. Sonunu da tatmin edici bulduğumu söyleyemem. Yönetmen Mısır'ın en önemli yönetmenlerinden biriymiş. Farklı ülkelerden farklı tatlar almak güzel diğer işlerine de denk gelirsem izlemek isterim...

6/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

The Green Ray (1986)

Comedies and Proverbs serisine kaldığım yerden dördüncü (kronolojik olarak beşinci) filmle devam ediyorum. Bu filmle ilgili beklentim çok yüksekti ama beklediğim kadar iyi bulamadım.

Genç bir kadının tek başına bir yaz geçirmek zorunda kalması ve bu yaz boyunca yaşadığı sıradan olaylar konu alınıyor filmde. Çoğu parça gerçekten sıradan ve etkileyici bir şey bırakmıyor. Karakterle birlikte daldan dala atlıyorsunuz film boyunca... Fakat ana karakter gerçekten sevilebilir ve çok kişinin kendinde bir şeyler bulabileceği bir karakter. Doğru ilişkiyi bulmak da gerçekten yeşil ışını bulmak gibi bir şey olsa gerek... Filme adını veren yeşil ışın mevzusunu da bilmiyordum, artık her güneş batışında yeni bir hedef var. :A

Bu arada söylemeden geçemeyeceğim İsveçli kıza bayıldım. Sahildeki fazlasıyla doğal halleri bir yana dörtlü buluşmadaki konuşmaları mükemmeldi her yönden. Filme 1 puan fazlayı İsveçli hanımefendi için veriyorum. :A

6/10

------------

Long Way Home (2019)

Mubi'de Portekiz ve Brezilya filmlerinden nedense ısrarla kaçıyordum ama bir yerden başlamak lazım diyerek iyi eleştiriler almış bir tanesinden başladım. Konu da ilk etapta ilgi çekici gibi gözüktü ama ne yazık ki çok aşırı sıradan bir filmdi. Bu kadar sıradan bir hikayeyi izlemeye ihtiyacımız yoktu sanki ya. Genel hayat sıradanlıkları yetiyor zaten?

3/10